Рейтинг політичних партій Росії

Минув час, коли в Росії була єдина правляча партія. Але чи багато чого змінилося? 1 грудня вибори в Державну Думу, однак, не всі вірять, що вони змінять поточний стан справ. Швидше за все, співвідношення сил в нижній палаті не сильно зміниться, але, незважаючи на висловлюване багатьма невдоволення діяльністю "Єдиної Росії", електоральний рейтинг політичних партій показує, що ця партія, безсумнівно, викликає набагато більше симпатій серед населення, ніж будь-які інші.

1. Партія "Єдина Росія"

Найбільша партія Росії, в 2003 році склала в Державній Думі парламентську більшість. На майбутніх думських виборах Д. А. Медведєв очолить партійний список. На даний момент чисельність партії становить близько 2 млн. Чоловік. Більше 43% опитаних планують голосувати за цю партію.

2. КПРФ

Утворена раніше всіх нині існуючих партій - в лютому 1993 року, і на виборах в Державну Думу першого скликання партія набрала 12, 4% голосів. На даний момент партія відкрито підтримує націоналістів, і за них планує голосувати 14% електорату.

3. ЛДПР

Створена в 1992 році, Головою партії є харизматичний і скандальний лідер - Володимир Жириновський. На ці вибори партія покладає великі надії - набрати 30% голосів, хоча до цього їх максимальний результат був 11%, і судячи за попередніми оцінками навряд чи підсумки виборів будуть набагато краще для партії, ніж в попередні роки: за них планує голосувати 9% електорату .

4. Партія "Справедлива Росія"

Одна з наймолодших партій, створена об'єднанням декількох партій: Російська партія Життя, "Батьківщина", Російська партія пенсіонерів, Соціалістична єдина партія Росії. З 2011 року її очолює Микола Левич, хоча неформальним лідером і керівником фракції в Державній Думі залишається Сергій Миронов. В цьому році за партію планують проголосувати 4% електорату.