Рейтинг недержавних пенсійних фондів 2013

Недержавні пенсійні фонди стають все більш популярним. Правда вибрати відповідну компанію для управління пенсійними накопиченнями непросто. Можна орієнтуватися на рівень прибутковості, але не варто забувати також про надійність.

Рейтингове агентство "Експерт РА" оприлюднило дані про надійність різних НПФ, які ми зіставили з інформацією про їх прибутковості на початок року.

Опублікований рейтинг недержавних пенсійних фондів 2016 року, до якого увійшли компанії, що демонструють краще співвідношення надійності та рівня доходу.

Зміст:

  • 10. НПФ "ВТБ Пенсійний фонд"
  • 9. НПФ "Газфонд"
  • 8. НПФ "Телеком-Союз"
  • 7. НПФ "Сургутнафтогаз"
  • 6. НПФ "Норільський Нікель"
  • 5. НПФ Ощадбанку
  • 4. НПФ "ЛУКОЙЛ - ГАРАНТ"
  • 3. НПФ електроенергетики
  • 2. НПФ "ДОБРОБУТ"
  • 1. НПФ "Транснефть"

10. НПФ "ВТБ Пенсійний фонд"

Цей фонд замикає рейтинг лише з тієї причини, що є наймолодшим його учасником. Компанія була заснована в 2009 році, має рівень надійності А ++, що природно для члена групи компаній ВТБ. Річна прибутковість інвестицій - 9, 49%.

9. НПФ "Газфонд"

Рейтинг надійності НПФ встановлений на рівні А ++, річна прибутковість інвестицій - близько 8, 5%. Фонд посідає перше місце в рейтингу НПФ за розміром власного майна.

8. НПФ "Телеком-Союз"

Компанія стала лауреатом щорічної конференції "Майбутнє пенсійного ринку - 2013".При максимальному рівні надійності НПФ пропонує клієнтам дохід на рівні 8% річних.

7. НПФ "Сургутнафтогаз"

Прибутковість за договорами недержавного пенсійного забезпечення за підсумками 2012 року склала 10% річних. Рівень надійності за оцінкою "Експерт РА".

6. НПФ "Норільський Нікель"

Цей фонд - єдиний в нашому рейтингу, який не бере участі в оцінці "Експерт РА". Зате він замикає п'ятірку найбільших в країні за розміром власних активів і пропонує прибутковість на рівні 9, 3% річних. Що робить НПФ гідним включення в десятку кращих.

5. НПФ Ощадбанку

Як і інші лідери рейтингу, компанія має найвищий рівень надійності, відмічений експертами, як А ++. Річна прибутковість інвестицій становить 9, 26%. Фонд входить в десятку найбільших за розміром власного майна.

4. НПФ "ЛУКОЙЛ - ГАРАНТ"

При рейтингу надійності A ++, компанія пропонує клієнтам прибутковість на рівні 10, 55% річних. Фонд був заснований в 1994 році. На сьогоднішній день клієнтами є понад 2, 5 млн. Чоловік.

3. НПФ електроенергетики

Фонд має максимальний рейтинг надійності при річній прибутковості 10, 51%. Фонд займає четверте місце в рейтингу НПФ за розміром власних активів. Засновниками фонду є 82 підприємства з різних галузей економіки.

2. НПФ "ДОБРОБУТ"

Компанія працює на ринку пенсійного забезпечення понад 12 років. "ДОБРОБУТ" має рейтинг надійності А ++ при річній прибутковості інвестицій в 10, 2%. Свої корпоративні пенсійні програми за участю цього НПФ реалізують такі великі компанії як ВАТ "РЖД".

1. НПФ "Транснефть"

Цей приватний пенсійний фонд лідирує в рейтингу НПФ по співвідношенню надійності і прибутковості.Компанія має рейтинг "Експерт РА" А ++, а прибутковість за підсумками 2012 року склала 16, 9%, що є максимальним показником серед всіх учасників десятки.