Рейтинг самих незвичайних аеропортів світу

Вибираючи в літаку місце біля віконця, ми з радістю смакуємо захоплюючу панораму під час зльоту і посадки. У нашому рейтингу найбільш незвичайних аеропортів світу зібрані найбільш вражаючі з повітряних воріт, спроектованих людиною. Правда, часом відкривається з ілюмінатора вид вражає настільки сильно, що пасажири в страху закривають очі.

10. Аеропорт Лукла, Непал. Цей аеропорт розташований на неймовірній висоті 2, 860 метрів над рівнем моря. Втиснутий в скелясту ущелину аеропорт не дозволяє пілоту в разі надзвичайної ситуації піти на 2-ий коло, крім того злітно-посадкова смуга піднята дугою, за що пілоти називають її горбатою.

9. Аеропорт Принцеси Юліани на острові Сен-Мартен. Цей самий маленький у світі населений острів не може дозволити собі розбазарювати територію. Тому злітно-посадкова смуга аеропорту - одна з найкоротших у світі, а від моря її відділяє лише вузька смуга пляжу. «Боїнги» і «Аеробуси» з ревом пролітають буквально в десяти метрах над головами курортників. Втім, багато хто їде на Сен-Мартен саме заради цього незабутнього видовища.

8. Аеропорт португальського острова Мадейра. Гористий рельєф місцевості дозволив викроїти лише невеликий рівну ділянку для лайнерів. А щоб віддати повноцінну злітно-посадкову смугу, ділянку подовжили, провівши над морем на 180 колонах.

7. Міжнародний аеропорт Кансай, Японія. Цей незвичайний аеропорт-острів все ще перебуває в стадії будівництва. Перша черга була введена в роботу в 1994 році. Аеропорт Кансай розташувався на рукотворному острові площею в 510 гектарів. Знайти місце для великого повітряного вузла на території густонаселеній і суцільно забудованої Японії було зовсім непросто, тому було вирішено здійснити такий дорогий і складний проект.

6. Аеропорт Куршевель, Франція. Повітряні ворота респектабельного курорту аж ніяк не настільки шикарні, як можна було б подумати. Цей аеропорт вважається одним з найнебезпечніших в світі. Мало того, що злітно-посадкова смуга розташована під кутом в 18, 5 градусів, так ще і її довжина становить всього 525 метра.

5. Аеропорт Гісборн, Нова Зеландія. Зустрічі повітряного і залізничного транспорту відбуваються тут регулярно. Яким би неймовірним це не здавалося, літакам доводиться періодично чекати проходу поїзда, щоб продовжити рух по "Взлетка".

4. Аеропорт Гірбалтара. Саме неймовірний перехрестя на світлі розташований саме в цьому аеропорту. Злітно-посадкова смуга проходить через жваве автомобільне шосе. Поява такого незвичайного аеропорту стало результатом гострого дефіциту вільної території.

3. Аеропорт "Juancho Е. Yrausquin" на острові Саба, що входять до складу Нідерландських Антильських островів . Розташована в скелях коротка злітно-посадкова смуга з повітря виглядає дуже незвично, але пілоти однозначно називають аеропорт одним з найнебезпечніших в світі.

2. Аеропорт Мале, Мальдіви. Неймовірно гарне аеропорт розташувався на острові Хулуле, витягнута форма якого якнайкраще підійшла для будівництва злітно-посадкової смуги.Мале є єдиним міжнародним аеропортом на Мальдівах, так що всі іноземні туристи можуть в повній мірі насолодитися його красою.

1. Аеропорт Барра, Шотландія. Мабуть, це самий незвичайний аеропорт в світі. Літаки в Барра сідають прямо на пляж. Позначення трьох злітно-посадкових смуг під час припливу йдуть під воду. Тому розклад руху повітряних суден прив'язане до графіка припливів.