Рейтинг найуспішніших нових брендів 2013 року

Як правило, імениті бренди мають багаторічну історію. Coca-Cola, BMW та Levi's домагалися успіху протягом десятиліть. Сьогодні ж мова піде про молодих, але дуже перспективних марках, історія яких почалася в 2012 році, а завоювання ринку відбулося вже в році минулому.

Експерти видання Forbes склали рейтинг найуспішніших нових брендів 2013 року . Оцінювався і креативний підхід до розкручування марки, і її впізнаваність і споживачів, і річний виторг.

Зміст:

  • 10. Cook House
  • 9. Neft
  • 8. Queensley
  • 7. YotaPhone
  • 6. De Nastia
  • 5. Доктор
  • 4. Літо Банк
  • 3. Російський хліб
  • 2. Хамовники
  • 1. ЮТВ Холдинг

10. Cook House

Ця роздрібна мережа була створена мільярдером Олександром Мамутом і колишнім власником re: Store Євгеном Бутманом. Кожен з магазинів Cook House відрізняє стильний дизайн і продумана навігація. Про успіх бренду свідчить той факт, що за рік було відкрито 14 магазинів в Росії і один - в Німеччині.

9. Neft

Історія появи горілки під брендом Neft почалася в 2012 році. За офіційною версією, ідея належить колишнім інженерам-нафтовикам з Росії. Належить бренд компанії NEFT Brand Management. Крім Росії горілка Neft продається в США, а також заплановані її поставки в Китай.

8. Queensley

Перший з брендів компанії Riston Tea Group чай Riston вже досить широко відомий споживачам. Однак в 2012 році ця компанія з Шрі-Ланки запустила бренд Queensley, який досить швидко завоював ринки в Росії, на Україні, в Польщі і Китаї.

7. YotaPhone

Власник бренду - компанія Yota Devices в минулому була частиною Yota Group. У грудні 2012 року на суд вітчизняної публіки був представлений YotaPhone, перший розроблений в Росії 4G-смартфон з двома дисплеями. Старт продажів YotaPhone відбувся 4 грудня 2013 року.

6. De Nastia

Молода, але дуже перспективна марка постільної білизни завоювала любов споживачів якістю і нетривіальним дизайном. До речі, найменування у спальних комплектів теж досить креативні: "для солодкої парочки", "для дружної сімейки", "для маминих лапочек".

5. Доктор

Творці м'ясного бренду "Доктор" вибирали назву, виходячи з популярності "докторської" ковбаси, а також захоплення здоровою і корисною їжею. Склад сосисок, ковбас і сардельок "Доктор" дійсно радує: пісне м'ясо, морська сіль, оливкова олія та інші незвичні для російського ринку компоненти.

4. Літо Банк

Для більшості клієнтів банк асоціюється із суворим, солідним і лаконічним інтер'єром, "сухими" і формальними підходами. Однак концепція Літо Банку розроблялася з оглядкою на кафе, ресторани і клуби. В результаті з'явився банк, що ламає наші стереотипи нетривіальним виглядом і підходом до обслуговування.

3. Російський хліб

Відмінна риса хлібобулочних виробів від бренду "Російський хліб" - це "говорить" упаковка. На буханках і батонах зображені фрази, ніби в коміксах,: "З'їж нас", "Ми дуже корисні", "Смачного!".

2. Хамовники

Таких пивних пляшок на російському ринку ще не було! "Старовинний" дизайн і солідна етикетка привертають увагу. З'явившись у вересні 2012 року, бренд вже помітно потіснив в московських супермаркетах такі марки, як Stella Artois, Staropramen і Efes

1.ЮТВ Холдинг

Телеканал Ю орієнтував виключно на жіночу аудиторію в ніжному віці від 14 до 25 років. Канал стрімко набирає популярність, за півроку зростання аудиторії склав 40%. Ефірну сітку "Ю" наповнюють серіали, шоу та телепрограми, цікаві молодим дівчатам.