Рейтинг найнадійніших банків РФ 2016, версія forbes

За 2015 рік Центробанк відкликав ліцензію у 106 російських кредитних організацій, тим самим побивши рекорд 2014 роки (82 банки). Яким же банкам в Росії можна довірити свої заощадження? На це питання постарався відповісти журнал Forbes. Його експерти проаналізували кредитні установи, які претендують на докапіталізацію, і склали рейтинг найнадійніших банків РФ .

Зміст:

  • 10. "Сбербанк"
  • 9. "Русфінанс Банк"
  • 8. "Дельтакредит"
  • 7. "Росбанк"
  • 6. " Юникредит Банк "
  • 5. Банк "Інтеза"
  • 4. "Креді Агріколь КІБ"
  • 3. "Ейч-Ес-Бі-Сі Банк"
  • 2. "Нордеа Банк"
  • 1. "Сітібанк"

10 . "Сбербанк"

Єдиний з російських банків в даному топ-10. Примітно, що він очолює рейтинг надійності банків за даними ЦБ. А ще він знаходиться під західними санкціями, чого не можна сказати про інших учасників рейтингу. Станом на 1 січня 2016 року "Сбербанк" займав перше місце за активами (23 356. 2 млрд. Руб.). Агентство Moody's присвоїло йому рейтинг Ba2 (істотний кредитний ризик), а агентство Fitch - BBB- (хороша кредитоспроможність).

9. "Русфінанс Банк"

Активи "дочки" ВАТ АКБ "Росбанк" складають 96. 8 млрд. Руб. Вона має рейтинг Ba1 (істотний кредитний ризик) від Moody's, BB + (невелика ймовірність піддатися кредитних ризиків в короткостроковій перспективі) від Standard & Poor's і BBB- від Fitch.

8. "Дельтакредит"

Перше комерційне іпотечне кредитна установа в Росії, у якого велика частка іпотечних кредитів видана в іноземній валюті.Всі 100% акцій банку належать міжнародній фінансовій групі Societe Generale. Активи "Дельтакредит" складають 152. 7 млрд. Руб, а рейтинги - Ba1 (агентство Moody's) і BBB- (агентство Fitch).

7. "Росбанк"

Як і попередній номер рейтингу, "Росбанк" контролюється французькою групою з кілька забавним для російського вуха назвою Societe Generale. Банк Росії включив "Росбанк" в десятку системно значимих банків. Розмір активів - 896 млрд. Руб. Рейтинги - Ba1 (істотний кредитний ризик) від Moody's і BBB- від Fitch.

6. "Юникредит Банк"

Цей банк - дочірня організація однойменної зарубіжної банківської групи - з 1989 року здійснює діяльність на території Росії. В даний час його активи складають 1415, 4 млрд. Руб. Від S & P він отримав кредитний рейтинг BB +, а від агентства Fitch - BBB-.

5. Банк "Інтеза"

Ще одна "дочка" в рейтингу найбільш надійних банків, що працюють в Росії. Належить італійській Intesa Sanpaolo. В основному, займається кредитуванням і рахунками юридичних осіб. Активи - 75, 1 млрд. Доларів, а рейтинг має лише від агентства Fitch - BBB-.

4. "Креді Агріколь КІБ"

Дочірній банк французької фінансової організації Credit Agricole Group. У числі перших зарубіжних фінансових інститутів отримав банківську ліцензію в РФ. Спочатку банк називався "Ліонський Кредит (Росія)". Його активи складають 80. 2 млрд. Доларів, а рейтинг від агентства Fitch - BBB-.

3. "Ейч-Ес-Бі-Сі Банк"

Російське відділення найбільшого банківського європейського холдингу HSBC. Банк орієнтований на корпоративний бізнес, а розмір його активів - 81. 9 млрд. Доларів. Рейтинг від Fitch - BBB-.

2. "Нордеа Банк"

Входить в топ-30 найбільших банків РФ і є учасником системи страхування вкладів. Весь пакет акцій цієї кредитної організації належить скандинавській банківській групі Nordea.Активи складають 406. 3 млрд. Руб, а рейтинг від Fitch (BBB-) вже традиційний для десятки найнадійніших банків 2016.

1. "Сітібанк"

Це не єдиний раз, коли дочірня організація американської фінансової структури Citigroup очолює рейтинг надійності банків Росії за версією Forbes. Верхній рядок вона займала в 2013 і 2014 роках, а в 2015 році поступилася лідируючу позицію "Нордеа Банку". Найбільший джерело пасивів "Сітібанку" - кошти юридичних осіб. А розмір активів - 411. 2 млрд. Руб. Має рейтинг BBB- від Fitch.