Рейтинг найбільш захищених популярних месенджерів

Обмін миттєвими повідомленнями - більш зручний спосіб передачі інформації, ніж електронна пошта, і більш безпечний, ніж текстові sms-повідомлення - якщо у вас встановлено правильне додаток.

Експерти міжнародної правозахисної організації Amnesty International проаналізували системи шифрування найпопулярніших месенджерів і склали рейтинг захищеності сервісів миттєвого обміну повідомленнями. Раніше подібний список опублікував аналітичний центр FalconGaze, проте в його рейтингу місця розподілилися іншим чином (див. Нижче).

Зміст:

  • 10. Blackberry
  • 9. Snapchat
  • 8. Skype
  • 7. Kakao
  • 6. Viber Медіа
  • 5. Line
  • 4. Google
  • 3. Telegram
  • 2. Apple
  • 1. Facebook

10. Blackberry

Цим месенджером користуються 100 мільйонів користувачів, і він пропонує шифрування end-to-end лише в рамках платної підписки на послугу. Система end-to-end передбачає передачу зашифрованої інформації від пристрою до влаштуванню немає через посередників, а напряму. Так зберігається повна конфіденційність листування.

9. Snapchat

Ним користуються більш ніж 100 мільйонів чоловік кожен день. Незважаючи на те, що творці Snapchat пропагують недоторканність особистого життя, на практиці у сервісу не вистачає можливостей, щоб захистити конфіденційність своїх користувачів. Він не підтримує шифрування end-to-end.

8. Skype

Microsoft володіє Skype (аудиторія - 300 млн осіб на місяць) з 2011 року, а Skype в свою чергу є головною мішенню урядового нагляду у всьому світі.Незважаючи на те, що Microsoft на словах поважає права користувачів на конфіденційність, вона не використовує систему шифрування end-to-end.

7. Kakao

Південнокорейська компанія Daum Kakao володіє KakaoTalk, мобільним додатком з 49 мільйонами активних користувачів на місяць. Уряд Південної Кореї за допомогою програми-шпигуна відстежував і контролювало громадян через додаток. Згодом компанія вжила заходів щодо поліпшення свого рівня шифрування, але не застосовує шифрування end-to-end як стандартне.

6. Viber Медіа

Додаток для обміну повідомленнями з 700 млн зареєстрованих користувачів. За замовчуванням є шифрування end-to-end. Але компанія не розкриває повну інформацію про те, як вона здійснює шифрування. Viber вважається одним з найпопулярніших месенджерів.

5. Line

Мобільна служба обміну повідомленнями з більш 200 млн активних користувачів щодня. Більшість з них - жителі Японії, Індонезії, Таїланду і Тайваню. Є шифрування end-to-end без всяких додаткових підписок. Однак компанія але інформує своїх користувачів про всі можливі мережевих загрози, і не публікує звіти про прозорість.

4. Google

В Google Apps є такі додатки для обміну повідомленнями: Allo, Duo і Hangouts. У Duo є шифрування end-to-end стандартно, в Allo воно тільки за бажанням, а в Hangouts його немає взагалі. Google займає публічну позицію проти "бекдор" в шифруванні, які дозволяють розблокувати пристроїв або додатки і дають урядам доступ до особистих даних громадян.

3. Telegram

Відкриває топ-3 найбільш захищених месенджерів додаток для обміну повідомленнями з 100 млн активних користувачів. Цей бренд займає непохитну позицію щодо захисту недоторканності конфіденційних даних і свободи вираження користувачів.Тому дивно, що в Telegram не застосовується за умовчанням шифрування end-to-end.

2. Apple

Програми iMessage і Facetime забезпечують шифрування end-to-end в якості стандартної опції. Apple, як і Google, публічно зайняла позицію проти "бекдор" в шифруванні і повідомляє про урядові запити на дані. Однак корпорація повинна зробити більше, щоб повідомляти користувачів всередині самих додатків, коли їх повідомлення захищені за допомогою шифрування end-to-end, а коли немає (наприклад, при відправці повідомлення на НЕ iPhone).

1. Facebook

Очолюють топ-10 безпеки месенджерів Facebook Messenger і WhatsApp. Спільно вони налічують 2 млрд користувачів, є найбільш захищеними і прозорими в своїх діях мессенджерами. WhatsApp - єдиний додаток, користувачі якого явно попереджені, коли не застосовується шифрування end-to-end в конкретному чаті. Однак в Messenger не застосовується шифрування end-to-end апріорі, і користувачів не попереджають про те, що в чаті використовується слабка форма шифрування.