Рейтинг найзагадковіших місць Уралу

Свердловська дослідницька група «Сталкер» і проект «Наш Урал» склали топ-лист найбільш таємничих місць уральського регіону . Рейтинг складався з 2-х складових: на основі надходили до нас на протязі 3 місяців голосів, і по частоті згадуваності таких місць в ЗМІ. Звичайно, в шорт-лист потрапили не стільки найбільш аномальні місця, скільки найгучніші, розкручені в ЗМІ. Трійка «лідерів» була вельми очевидна з самого початку. Зате питання, хто займе місця з четвертого по 7-е, інтригував до останнього ... Отже, результати вийшли наступними:

Зміст:

  • 1. Аркаим
  • 2. Перевал Дятлова
  • 3. М-ський трикутник
  • 4. Невьянська похила вежа
  • 5. Місця бажовской оповідей
  • 6. Таганай
  • 7. Уральські дольмени

1. Аркаим

Древнє арійське городище в степах на півдні Челябінської області. Аркаим має кільцеву структуру і чітко зорієнтований по зірках. Невідомо куди і чому пішов жив тут народ. Аркаим щороку вабить до себе десятки тис. Прочан: екстрасенсів, уфологів, езотериків, «контактерів» і інших неординарних людей. Вони вважають Аркаим духовним центром РФ. І все в 1 голос запевняють про незвичайності і силі місцевої енергетики.

2. Перевал Дятлова

На схилі гори холато Сяхил (на самій півночі Свердловської області) взимку 1959 р при таємничих обставинах загинула група з дев'яти досвідчених туристів.Проводив розслідування детектив дав висновок, що «причиною смерті туристів з'явилася стихійна сила, подолати яку вони стали не в змозі». Однак що це за «сила» змусила туристів розрізати намет і в легких речах бігти вниз по схилу на вірну загибель від морозу? ! Загадка їх смерті до нашої доби хвилює розуми вчених. До сих пір немає жодної гіпотези, яка на 100 відсотків пояснювала б все неясності цієї трагедії.

3. М-ський трикутник

Став широко відомий на весь світ з 1989 р ... Це I-я в росії аномальна зона, що сколихнула в ті часи весь народ. В ті роки тут нерідко стикалися з найбільш широким спектром аномальних явищ: від НЛО і плазмоидов до снігової людини. До сих пір в це нестандартне місце прагнуть багато людей з усієї країни. Втім найбільше визнає, що в наші дні аномальні явища тут якщо і не зійшли на «ні», то стали одиничними.

4. Невьянська похила вежа

Розташована в «гірському гнізді» заводчиків Демидових - м Невьянська. Аналогічно знаменитої Пізанської вежі, наша вежа теж похила. Однак крім того вежа оточена численними історичними таємницями. Невідома ні точна дата споруди, ні ім'я архітектора. Незрозуміло і призначення так званої «звукової кімнати». Якщо встати в одному з її кутів, то чітко чути найменший шепіт з іншого боку кімнати. Достовірно відомо, що кругом вежі існувала мережа таємних підземних ходів. Широко відома міф про те, що в підземеллі під вежею I-е Демидови потай плавили срібло (факт таємної плавки срібла підтверджений документально). Згодом це приміщення нібито затопили разом з робітниками, щоб «замести сліди».

5. Місця бажовской оповідей

Непогано описані в оповідях радянського письменника Павла Бажова. Розташовуються в околицях Полевского і Сисерть. Ці місця користуються величезною популярністю серед туристів: в першу чергу це Азов-гора, Думна гора, Марков-камінь і так далі. За переказами, на Азов-нещастя прихована печера зі скарбами. Часом ночами на Азов-нещастя бачать загадкові вогники - «свічки». Є перекази про видіннях неподалік гори духу дівчини - Азовки. Тут можливо заблукати в непогано загальновідомих місцях, а в околицях Зюзелкі і в наші дні часом з'являються сині тумани ...

6. Таганай

Національний парк і гірський хребет в Челябінській області поблизу міста Златоуст. У колишні століття ці місця були уподобані старообрядцями. Тут вони жили в своїх скитах, тут же і проводили свої ритуали. Час від часу тут бачать НЛО, енергетичні кулі, кульові блискавки, і світлові стовпи невідомої природи. Кажуть навіть про снігову людину і якоїсь Кіалімскій бабці. Велика частина феноменів пояснюється особливостями електромагнітних випромінювань з численних тектонічних розломів.

7. Уральські дольмени

Це, мабуть, наймолодша уральська загадка з наведених вище. Проблему дольменів на Уралі стали широко обговорювати тільки кілька років тому. Загальновідомі дольмени на північ від Єкатеринбурга і Верхньої Пишми, і на Південному Уралі. До сих пір не зрозуміло в який час їх спорудили наші предки і для яких цілей.