Рейтинг найбільш підроблюваних продуктів харчування, версія «Росконтроля»

Колись в ходу був жарт про ковбасу і туалетний папір. Але тепер, коли виробництво продуктів орієнтоване на отримання максимальної прибутковості і виробники економлять на сировину, несмачні і навіть шкідливі для здоров'я продукти заполонили російський ринок. І в тій же ковбасі може виявитися щось і страшніше туалетного паперу.

Союз споживачів "Росконтроль" представив топ-5 найбільш часто підроблюваних продуктів .

Зміст:

  • 5. Солодощі та хлібобулочні вироби
  • 4. Риба
  • 3. Ковбаса
  • 2. Молочні продукти
  • 1. Вода

5. Солодощі та хлібобулочні вироби

Сумна новина для ласунів: в шоколад (представляє собою суміш з какао-масла, тертого какао, цукру і молочних інгредієнтів) замість какао часто кладуть замінник. Не уникнув цієї долі і хліб, масло в ньому замінюють маргарином. А в ході останніх перевірок Росспоживнагляду було виявлено 750 продуктів, адреса виробника на яких виявився фіктивним.

4. Риба

У експертів "Росконтроля" невдоволення викликала заморожування продукту. Згідно з нормами, води в замороженій рибі повинно бути максимум 5%. В реальності - в 4 рази більше. Не гребують деякі продавці і видавати менш дорогу рибу за дорожчу. Наприклад, минтай за тріску (а чого соромитися, адже обидві риби відносяться до сімейства тріскових), а тріску за форель.Як пояснив виконавчий директор Товариства Захисту прав споживача (ТЗПС) Сергій Ракша, покупцеві буде складно відрізнити сьомгу або форель від білої риби, якщо останню пофарбувати в червоний колір і злегка посолити.

3. Ковбаса

Більше 50% перевіреної "Росконтролем" ковбасної продукції не відповідала ДСТУ. Також виробники приховують, з чого виготовлена ​​ковбаса, мабуть, аж надто неапетитним виявиться склад.

2. Молочні продукти

На другому місці рейтингу підроблених продуктів виявилися сир, сир і масло. Понад 60% - сурогат. Замість тваринних жирів виробники кладуть рослинні, наприклад, пальмова олія. Мало того, що страждають смакові якості продуктів, так ще і пальмова олія погано позначається на здоров'ї. Воно містить 50% насичених жирних кислот, які сприяють підвищенню рівня "поганого" холестерину в крові.

В ряді вивчених "Росконтролем" зразків взагалі не було молочних жирів. Під виглядом сиру або масла пропонується щось, що навіть сирним продуктом назвати не можна. А то, як можна це назвати - не для друку.

1. Вода

Очолює рейтинг фальсифікату рідина, без якої "і ні туди і ні сюди". Найгірше себе показала вода для кулерів. 90% зразків провалили тестування, в них містилися хімічні сполуки і бактерії.

Якщо ви виявили підозрілі продукти в магазині, найкраще повідомити про це в Росспоживнагляд. Скарги дають привід для перевірки закладу, і в разі виявлення фальсифікату порушник (а це і продавець і виробник) заплатить 500 тисяч рублів. Можливо, покарання рублем змусить торгові точки краще стежити за належною якістю товару.