Рейтинг найдорожчих доріг у світі

Автомобільні дороги є невід'ємною частиною єдиної транспортної системи. Вони являють собою цілий комплекс споруд, призначений для безпечного руху автомобілів. Дороги необхідні для розвитку економіки, культури, соціальної сфери, забезпечення безпеки держави. Експлуатація автомобільних доріг забезпечує безперервне і безпечний рух транспорту і пішоходів, незалежно від пори року, збільшуючи термін служби дороги при мінімальних витратах.
Автомобільна дорога складається не тільки з дорожнього покриття, тому для її будівництва і змісту необхідно періодичне проведення безлічі робіт, що вимагають значних капіталовкладень.

Рейтинг кількох найдорожчих в утриманні доріг:

1. - Дивно, що серед 139 країн за станом доріг Росія займає 125 - е місце , хоча на їх утримання виділяється 8 038 евро на 1 кілометр траси, рівно стільки, скільки і в Фінляндії, яка займає 13 - е місце . При цьому там враховувалися витрати і на муніципальні дороги. На сьогоднішній день найдорожчою в світі є дорога Адлер - Ясна Поляна. На її будівництво витрачено 227 мільярдів рублів. Так як довжина її становить всі 48 кілометрів, вартість одного кілометра даної дороги близько 140 мільйонів доларів. Якщо розглядати швидкісну трасу Москва - Санкт - Петербург, що складається з декількох смуг, можна помітити, що на будівництво одного її кілометри йде близько 19, 5 мільйонів євро.Багато? Дуже! Але об'єктивні витрати вельми порівнянні. Так, наприклад, на будівництво аналогічної магістралі в Німеччині йде 19, 15 мільйонів євро на кілометр, в Швеції - 25, 76 мільйонів євро.

2. - Швейцарія . Якість Швейцарських доріг, як і всі, до чого торкаються руки швейцарців, бездоганно. До будівництва дороги Адлер - Ясна Поляна найдорожчим вважався тунель в Швейцарії, на кожен кілометр якого йшло 40 мільйонів євро.

3. - Будівництво доріг в Америці - одне з пріоритетних видів будівництва. Дороги тут є предметом національної гордості, тому будуються швидко, якісно і досить економно. У статистиці вартості доріг часто враховується лише одна смуга. Так, один кілометр смуги руху коштує від 1, 2 мільйонів доларів до 117, 5 мільйонів доларів. Це ділянка автодороги в Бостоні, що проходить по території з тунелями й естакадами. Вартість доріг залежить від конкретних обставин.

4. - Німеччина . Головна визначна пам'ятка германии - це дороги. Вулиці міст і сіл, і, звичайно ж, їх знамениті автобани. Наприклад, на ділянці однієї з вулиць, довжиною в 2, 4 кілометра старий верхній шар асфальту замінили шумопоглинаючим асфальтом, товщина якого близько 7 см. Офіційна вартість дороги становить 2, 75 мільйона євро за один кілометр дороги. Навіть якщо вона складається з восьми смуг, на ремонт одного кілометра смуги доводиться 450 тисяч доларів. Можна було б списати все на високу вартість шумопоглинаючого асфальту, але в ньому нічого незвичайного немає, і виробляють його на тих заводах, що і звичайний. Середня вартість одного кілометра магістралі - 19 мільйонів євро.

5. - В Китаї до доріг належать як до важливого інструменту зміцнення державності, тому їх будівництва і експлуатації приділяють велику увагу.З побудованих за останні два роки доріг, мінімальна вартість одного кілометра магістралі становить близько 1, 99 мільйона доларів (частина шосе на північному заході Китаю), максимальна - близько 71, 16 мільйона доларів (Чанде-Jishou Expressway). Середня вартість - 11 мільйонів доларів.

Утримання доріг грають дуже важливу роль в підтримці дороги в експлуатаційному стані. У зв'язку із зростанням інтенсивності руху необхідно постійно стежити за ситуацією на дорогах круглий рік. Але навіть всі вжиті заходи не можуть виключити появу надзвичайних ситуацій, тому слід пам'ятати, що відповідальність за підтримання нормального транспортного потоку лежить не тільки на службах утримання доріг, а й на самих водіїв.