Рейтинг найдорожчих міст світу

Черговий рейтинг найдорожчих міст світу опублікувала компанія Mercer Human Resource Consulting. Дослідженню піддалися 214 міст, які були оцінені експертами за шкалою з 200 критеріїв: ціни на житло, одяг, їжу, транспорт і т. Д.

Примітно, що в основному лідируючі позиції в рейтингу займають азіатські міста, в той час як життя в Європі дешевшає під впливом кризи. Серед російських міст в Топ-50 потрапили Москва і Санкт-Петербург: 4-е і 28-е місця відповідно.

Найдоступнішим для життя другий рік поспіль залишається пакистанське місто Карачі, що займає 214-й рядок рейтингу. Ми ж пропонуємо Вашій увазі першу десятку найдорожчих міст світу.

Зміст:

  • 10. Нагоя (Японія)
  • 9. Гонконг
  • 8. Цюріх (Швейцарія)
  • 7. Нджамена (Чад)
  • 6. Сінгапур
  • 5. Женева (Швейцарія),
  • 4. Москва (Росія)
  • 3. Осака (Японія)
  • 2. Луанда (Ангола)
  • 1. Токіо (Японія)

10. Нагоя (Японія)

- перший з трьох японських міст, які потрапили в першу десятку. Країна висхідного сонця традиційно славиться дорожнечею. Четвертий за величиною місто Японії славиться своїми визначними пам'ятками, тому туристів не відлякують навіть "кусючі" ціни.

9. Гонконг

регулярно займає лідируючі позиції в рейтингах, подібних до сьогоднішнього, через нечувано дорогого житла. І квартири, і номери в готелях тут відрізняються маленькими площами, оплатити апартаменти класу "люкс" можуть собі дозволити одиниці.

8. Цюріх (Швейцарія)

традиційно вважається містом для заможних людей. А зміцнення швейцарського франка робить вартість життя тут все дорожчий для іноземців. Цюріх займає третє місце в світі за дорожнечею готелів, тому туристи воліють зупинятися в селищах неподалік, приїжджаючи в місто тільки для огляду визначних пам'яток.

7. Нджамена (Чад)

виявилася в рейтингу завдяки тому, що в якості еталонних товарів і послуг експерти розглядають житло, продукти та інші блага, звичні жителям Нью-Йорка. У більшості африканських столиць житло і послуги подібного класу відносяться до категорії "люкс" і коштують відповідно.

6. Сінгапур

- ще десять років тому вважався досить дешевих за європейськими мірками містом. Однак сьогодні життя тут обходиться в півтора рази дорожче, ніж в Нью-Йорку.

5. Женева (Швейцарія),

як і Цюріх, зберігає свої позиції в рейтингу за рахунок високого курсу національної валюти. Тиха гавань посеред кризової Європи може дозволити собі утримувати ціни на високому рівні, і, тим не менш, залишатися вкрай привабливою як для туристів, так і для бізнесменів.

4. Москва (Росія)

займає четверте місце в рейтингу Mercer втретє поспіль. Основний внесок у високу вартість московської "споживчого кошика" вносить непомірно висока вартість оренди пристойного житла. Також експерти відзначають високу вартість одягу і товарів, що імпортуються міжнародних брендів.

3. Осака (Японія)

піднялася на три рядки в порівнянні з минулим роком. Дорожнеча міста відчувається прямо "з порога" - ціни на приземлення в місцевому аеропорту Кансай непомірно великі, наприклад, з кожного Боїнга-747 беруть мзду в 7500 доларів США.

2. Луанда (Ангола)

в минулому році очолювала рейтинг Mercer. Дефіцит якісного житла і висока вартість імпортних товарів роблять цю африканську столицю вкрай витратною для проживання.

1. Токіо (Японія)

- найдорожче місто світу . І якщо чашка кави в недорогому кафе за 8, 15 доларів США ще не шокує, то дозволити собі оренду двокімнатної квартири без меблів в японській столиці зможе далеко не кожен. Коштує це задоволення 4766 доларів США щомісячно.