Рейтинг найбільш питущих країн

ставлення до алкоголю сильно розрізняється в різних країнах - в одних взагалі не прийнято випивати більше чарки "за компанію", в інших - "пиво без горілки - гроші на вітер". Але в будь-якому випадку, алкоголь представляє серйозну загрозу для здоров'я цілих націй, і Всесвітня організація охорони здоров'я завжди серйозно підходить до подібної статистики та в цьому році в очеред ної раз опублікувала доповідь про статус алкоголю в світі. В тому числі з доповіді можна виділити рейтинг найбільш питущих країн, який будується на підставі середнього щорічного споживання чистого алкоголю на душу населення.

Зміст :

  • 10. Хорватія
  • 9. Білорусія
  • 8. Румунія
  • 7. Aндорра
  • 6. Естонія
  • 5. Україна
  • 4. Росія
  • 3. Угорщина < 2. Чеська республіка
  • 1. Молдавія
  • 10. Хорватія

В Хорватії щорічно проходить величезна кількість фестивалів: Фестиваль мультфільмів, Міжнародний фестиваль театрів ляльок, Міжнародний фольклорний фестиваль, Загребський літній фестиваль і багато-багато інших. Чи не це одна з причин того, що Хорватія потрапила в десятку питущих країн? :) На душу населення в цій країні щорічно споживається 15. 11 літрів чистого алкоголю, в тому числі пива: 6. 66 літрів.

9. Білорусія

В рейтингу досить багато країн колишнього СРСР, і Білорусія - одна з них. За індексом розвитку людського потенціалу з доповіді ООН Білорусія знаходиться на 52 місці з 182 країн. Проте, в цій країні випивають на людину 15.13 літрів алкоголю, при цьому цікава особливість, що пива вживається 1. 84 літрів, а спиртних напоїв в три рази більше - 4. 08 літрів.

8. Румунія

Ця маленька країна (78-я в світі за площею) з населенням 21 млн. Чол. знаходиться на 50-му місці за індексом розвитку людського потенціалу, і на кожного з 21 мільйонів припадає 15. 30 літрів алкоголю на рік. Співвідношення споживання пива і міцних алкогольних напоїв в країні приблизно однакове - 4. 07 і 4. 14 літра відповідно.

7. Aндорра

Карликова князівство, що міститься між Францією та Іспанією, відзначає своє національне свято - день Богоматері Мерітшелльской - 8 вересня, за індексом розвитку людського потенціалу знаходиться на 30-му місці. Населення цієї країни всього 91 тис. Чоловік, проте п'ють вони не мало - 15. 48 літрів на кожного на рік. Споживання пива і міцних алкогольних напоїв приблизно співвідносяться - 3. 93 і 3. 14 літрів відповідно.

6. Естонія

Країна в Північній Європі славиться своєю повільністю, проте займає 34 місце в рейтингу за індексом розвитку людського потенціалу. Кожен з 1, 3 млн. Жителів випиває в середньому 15. 57 літрів алкоголю, з низ пива - 5. 53 літрів, і в два рази більше міцних спиртних напоїв - 9. 19 літрів.

5. Україна

Одна з колишніх республік СРСР, останнім часом часто мелькає в новинах, займає 69 місце в рейтингу за індексом розвитку людського потенціалу. В середньому кожен житель України випиває за 15. 60 літрів алкоголю на рік, при цьому в основному зловживаючи в основному міцними напоями - 5. 21 літрів в рік на душу, а ось пиво в країні не популярно - 2. 69 літрів на людину.

4. Росія

Мабуть, найбільше популярна в світовому співтоваристві зловживанням алкоголю, "пляшка горілки і шапка вушанка" - стандартний стереотип російського мужика.Проте, Росія не потрапила навіть до трійки, хоча рейтинг горілки вже давно складено, а ось в рейтингу за індексом розвитку людського потенціалу Росія знаходиться лише на 65 місці. При цьому споживання алкоголю на душу населення становить 15. 76 літрів, особливо популярними є міцні алкогольні напої - 6. 88 літрів на людину в рік.

3. Угорщина

Країна в Центральній Європі, відзначає своє головне державне свято - День святого Іштвана - 20 серпня. Знаходиться на 5м місці по числу самогубств на 100 тис. Чоловік, а в рейтингу за індексом розвитку людського потенціалу - на 36 місці. Загальне споживання алкоголю в цій країні становить 16. 27 літрів на людину в рік.

2. Чеська республіка

Столиця чехи - Прага - відома і як столиця пива, звідси і велика кількість споживання цього напою - 8. 51 літрів в рік на людину. За індексом розвитку людського потенціалу країна знаходиться на 28 місці, що вище за все з країн, присутніх в рейтингу. Однак споживання алкоголю 16. 45 літрів на людину в рік подарувало країні срібну медаль в рейтингу найбільш питущих країн.

1. Молдавія

Складно пояснити, як ця невелика країна площею 33 846 км? стала лідером

рейтингу найбільш питущих країн , але можливо справа в тому, що за індексом розвитку людського потенціалу країна займає лише 99 місце. У чому б не була причина, але в середньому кожен з 3, 5 млн. Чоловік населення країни випиває по 18. 22 літрів в рік. Цікавим фактом є те, що з цих 18 літрів лише 8. 22 літрів - офіційне споживання, т. Е. Алкоголь, придбаний в магазинах, у яких є на це ліцензія. Решта ж 10 літрів зроблені і придбані в підпільних цехах.