Рейтинг самих які важко книг в історії

Вишукуючи цікаву книгу, люди часто звертаються до різних рейтингів і рекомендацій експертів. Наше сьогоднішнє десятку літературних творів подужає далеко не кожен читач. Справа в тому, що портал The Millions опублікував рейтинг найбільш які важко книг в історії .

Кожне з творів, що потрапили в десятку, відрізняється пристойним обсягом, складним заплутаним стилем, дивною структурою і хитромудрим синтаксисом. Прочитавши одну-дві книги з нашого сьогоднішнього списку, ви маєте повне право похвалитися своїм інтелектуальною перевагою, а також незвичайною силою волі.

Зміст:

  • 10. Джуна Барнс, "Найтвуд".
  • 9. Джонатан Свіфт, "Казка бочки".
  • 8. Георг Гегель, "Феноменологія духу".
  • 7. Вірджинія Вулф, "На маяк".
  • 6. Семюель Річардсон, "Кларисса".
  • 5. Джеймс Джойс, "Поминки по Финнегану".
  • 4. Мартін Хайдеггер, "Буття і час".
  • 3. Гертруда Стайн, "Становлення американців".
  • 2. Едмунд Спенсер, "Королева фей".
  • 1. Джозеф Макелрой, "Жінки і чоловіки".

10. Джуна Барнс, "Найтвуд".

Лесбійський роман американської письменниці-модерністки редагував поет і драматург Томас Стернз Еліот. Від цього твір не стало легше, хоча деякі літературні портали регулярно включають її в рейтинг книг обов'язкових для прочитання.

9. Джонатан Свіфт, "Казка бочки".

антицерковних памфлет був підданий забороні самим Папою Римським.Сюжет твору переказати неможливо через його повної відсутності. Автор багато і розлого розмірковує про всі аспекти людського життя, її законах і принципах. Окремі частини памфлету логічно ніяк не пов'язані між собою.

8. Георг Гегель, "Феноменологія духу".

Одна з головних робіт філософа має три частини, присвячені відповідно свідомості, самосвідомості і абсолютному суб'єкту. Досвідченим книголюбів філософського складу сподобаються новаторські для свого часу ідеї Гегеля, засновані на понятті "є духу". Книга вважається фундаментальною працею в історії філософської думки.

7. Вірджинія Вулф, "На маяк".

Роман занурює читача в роздуми про час і про перебіг людського життя. Автор вибудовує справжній калейдоскоп з уривків думок різних героїв. Сюжет практично відсутня. Навіть прихильники творчості Вулф називають роман суперечливим.

6. Семюель Річардсон, "Кларисса".

Неквапливий сюжет роману, розлогий аналіз думок і вчинків героїв, постійні відсилання до більш раннім подій викликають у більшості читачів неоднозначні почуття. "Кларисса" вважається найкращим романом Річардсона.

5. Джеймс Джойс, "Поминки по Финнегану".

Цей комічний роман ірландський модерніст писав 16 років. Текст твору являє собою непередбачену суміш каламбурів на різних мовах. Малодоступний для розуміння роман викликає суперечливу реакцію літературознавців.

4. Мартін Хайдеггер, "Буття і час".

Твір зробило істотний вплив на філософію XX століття. Як і кожен фундаментальну працю з філософії, "Буття і час" нікому не здасться легким і необтяжливим чтивом.

3. Гертруда Стайн, "Становлення американців".

Роман ніколи не користувався популярністю серед широкого кола читачів. За стилем, структурі і стилю твір можна охрестити "експериментальної прозою".

2. Едмунд Спенсер, "Королева фей".

Героями цієї алегоричної поеми стали феї і ельфи. Але образи далекі від звичних нам казкових персонажів. Навпаки, всі дійові особи уособлюють реальних англійців і французів часів царювання Утера Пендрагона.

1. Джозеф Макелрой, "Жінки і чоловіки".

Роман МакЕлроя - справжній літературний Еверест, підкорити який дано не кожному. До речі, Los-Angeles Times включило цю книгу в число класичних творів американського постмодернізму.