Рейтинг найбільш забруднених пестицидами продуктів

Пестициди можуть бути корисними і небезпечними. Вони необхідні для фермерів, щоб захистити рослини від комах-шкідників, грибків, цвілі і інших погроз. При цьому доза містяться в продукті пестицидів впливає на його токсичність. У малих дозах пестициди можуть бути нешкідливими, але якщо вони накопичуються в організмі людини, то це явно не корисно для здоров'я. При цьому невідомі довгострокові наслідки вживання їжі з пестицидами на щоденній основі.

Екологічна організація Environmental Working Group (EWG) з США випустила щорічний Dirty Dozen - рейтинг найзабрудненіших пестицидами рослинних продуктів . Він публікується з 1993 року і його враховують при складанні рекомендацій з раціону харчування багато відомих лікарі і медичні організації, в тому числі Американська академія педіатрії.

В цілому було проаналізовано 48 найбільш популярних овочів і фруктів, і в 70% з них знайшли сліди мінімум одного хімікату. При цьому більше 98 відсотків зразків полуниці, шпинату, персиків, нектаринів, черешень і яблук дали позитивний результат на сліди як мінімум одного пестициду. Залишки пестицидів залишалися на фруктах і овочах, навіть після того, як вони були промиті і, в деяких випадках, очищені. Представляємо вам топ-10 продуктів з найвищим вмістом пестицидів за даними EWG 2017 року.

Зміст:

 • 10.Помідори
 • 9. Селера
 • 8. Виноград
 • 7. Черешня
 • 6. Груші
 • 5. Персики
 • 4. Яблука
 • 3. Нектарини
 • 2. Шпинат
 • 1. Полуниця
  • Відеоверсія торішнього рейтингу продуктів з пестицидами

10. Помідори

Відкриває "брудну" десятку продукт, без якого немислимо більшість рецептів салатів. У Dirty Dozen 2016 року він обіймав дев'яту сходинку.

9. Селера

У 2016 році цей овоч був на п'ятому місці. Що ж, в разі Dirty Dozen чим далі від першої позиції знаходиться продукт, тим краще для тих, хто його їсть.

8. Виноград

Перемістився з 6 місця в торішньому рейтингу на восьме. Значить, що у відібраних EWG гронах винограду слідів пестицидів було менше в порівнянні з даними 2016 року.

7. Черешня

Стійкий пестицидну солдатик - як був на 7 місці в 2016 році, так і залишився на ньому в нинішньому списку.

6. Груші

Більше половини досліджуваних зразків містили сліди п'яти або більше різних пестицидів. У тому числі карбендазіма Ацетаміприд, імідаклоприду і дифениламина.

5. Персики

У 2016 році персики перебували на четвертому місці в пестицидному антирейтингу. В цьому році в них менше шкідливих для здоров'я речовин, що не може не тішити прихильників цих фруктів.

4. Яблука

В минулому році яблука були на другій позиції в Dirty Dozen, а до цього протягом п'яти років і зовсім були лідерами списку. В цьому році вони виявилися тільки на четвертій сходинці, поступившись першим місцем полуниці.

3. Нектарини

Майже всі досліджувані зразки цих смачних і соковитих фруктів дали позитивний результат на наявність щонайменше одного пестициду.

2. Шпинат

В зразках шпинату було, в середньому, в два рази більше залишків пестицидів за вагою, ніж в будь-якому іншому овоче або фрукті, які перевірялися в рамках дослідження Dirty Dozen.Три чверті зразків шпинату містили залишки ДДТ, нейротоксического інсектициду. Відповідно до недавніх досліджень він викликає поведінкові розлади у дітей молодшого віку. Проте більшість пестицидів, знайдених в зразках шпинату, вважаються безпечними

1. Полуниця

Очолює рейтинг "брудних" рослинних продуктів улюблена багатьма помилкова ягода (насправді полуниця відноситься до многоорешкам). В одній з досліджуваних партій полуниці містилося 20 різних пестицидів. Чим же пояснюється приголомшливо велика кількість пестицидів в маленьких полуничках? Несезонним попитом. Колись полуниця давала сезонний, обмежений урожай, але інтенсивне використання пестицидів дозволило збільшити врожайність і розтягнути період вегетації. У Каліфорнії, де вирощується більшість американської полуниці, на кожен акр при обробці доводиться 135 кг пестицидів.

А найчистішими виявилися: цукрова кукурудза, авокадо, ананаси, білокачанна капуста, цибуля, заморожений запашний горошок, папайя, спаржа, манго і баклажани. Тільки 1% зразків авокадо і солодкої кукурудзи містив будь-які піддаються ідентифікації пестициди, тому вони визнані найчистішої продукцією.

Рейтинг EWG спрямований на те, щоб орієнтувати покупців на покупку найбільш чистих в плані змісту хімікатів продуктів. Експерти EWG закликають купувати органічні продукти (тобто без ГМО, синтетичних хімікатів і добрив). Особливо це важливо для вагітних жінок і сімей з дітьми, так як навіть низький рівень впливу пестицидів може бути шкідливим для незміцнілого або піддається сильному навантаженню організму. Але якщо ваш бюджет не дозволяє часто купувати органічні продукти або вони рідко бувають у продажу, ця добірка "чистих" і "брудних" продуктів допоможе мінімізувати споживання найбільш забруднених фруктів і овочів.

Відеоверсія торішнього рейтингу продуктів з пестицидами