Рейтинг провідних політиків Росії в 2016 році

Двадцять п'ять експертів (політологи, політтехнологи, представники медіа та різних політичних партій) відповіли на питання, хто є провідним політиком в Росії в нинішньому році . Основний березневий тренд - завершення військової операції в Сирії і виведення основної частини російських військ в зв'язку з успішним досягненням поставлених цілей. Особливо вражаюче, що військові дії в Сирії обійшлися без втрат особового складу, якщо не брати до уваги збитий за наказом турецького президента Ердогана російський літак Су-24.

Представляємо вам десять людей, які потрапили в рейтинг російської політичної еліти.

Зміст:

  • 10. Ельвіра Набіулліна
  • 9. Ігор Сечин
  • 8. Олександр Бортников
  • 7. Кирило (Гундяєв)
  • 6. Сергій Лавров
  • 5. Сергій Шойгу
  • 4. В'ячеслав Володін
  • 3. Дмитро Медведєв
  • 2. Сергій Іванов
  • 1. Володимир Путін

10. Ельвіра Набіулліна

Відносна стабілізація курсу рубля, після падіння в 2015 році, дозволила голові Центробанку піднятися в рейтингу відразу на дві позиції і стати першою жінкою, що увійшла в топ-10 російських політиків 2016 роки із загальним рахунком 5. 44. Однак Ельвіра Набіулліна воліє уникати "великої політики", залишаючись просто відмінним професіоналом. Це визнають і на міжнародній арені - у вересні 2015 року видання Euromoney назвало Набіулліну найкращим керівником центрального банку в світі.

9. Ігор Сечин

Представник бізнес-еліти Росії, перша людина в "Роснефти" і глава ради директорів "Роснефтегаза" опустився на дев'яте місце.Загальна кількість балів становить 5. 53. Втрачає позиції Сечин і на міжнародній арені - в 2015 році він зник зі списку 50 найвпливовіших людей на Землі за версією агентства Bloomberg.

8. Олександр Бортников

Сирійська операція - причина піднесення в рейтингу глави ФСБ Олександра Бортнікова. З дев'ятої сходинки він перемістився на восьму із загальним балом 5. 71, а річний скандал з продажем землі на Рубльово-Успенському шосе давно і міцно забувся.

7. Кирило (Гундяєв)

Позиції церкви на політичній арені залишаються стабільними, і патріарх Московський і всієї Русі - надто відома в ЗМІ особистість, щоб залишити першу десятку рейтингу. Його загальний рахунок - 6. 10 бали. В лютому місяці була проведена перша за багато сотень років зустріч з Папою Римським, главою Католицької церкви, в результаті якої обидва церковних глави підписали спільну декларацію.

6. Сергій Лавров

Міністр закордонних справ, майстер жорстких висловів, і за сумісництвом любитель співу під гітару опустився на шосте місце із загальним балом 6. 62.

5. Сергій Шойгу

Займає в рейтингу впливовості російських політиків п'яте місце із загальним рахунком 6. 86 бали. Велика кількість медіа приводів і успішне завершення сирійської операції вплинуло і на оцінку жителями Росії діяльності Лаврова і Шойгу - вони стали двома найпопулярнішими міністрами 2016 року за результатами опитування ВЦИОМ. Ну або принаймні тими, чиї посади безпомилково змогли назвати 70% росіян.

4. В'ячеслав Володін

Положення першого заступника керівника адміністрації президента в рейтингу залишається стабільним - він, як і в минулому році, займає четверту позицію із загальним балом 7. 04. Можливо, роль зіграла і історія з благодійністю: минулого місяця він пожертвував 8 млн .рублів з особистих коштів на підтримку та розвиток музеїв і дитячих шкіл мистецтв в Саратовській області.

3. Дмитро Медведєв

У порівнянні з лютим позиції Медведєва погіршилися - він опустився на третє місце із загальним рахунком 7. 34 бали. Втім, і медіа приводів з його участю з початку року замало - він їздить по шахтарським регіонам, заперечує державність і наявність промисловості на Україні і в черговий раз обіцяє допомогу малозабезпеченим та представникам уразливих соціальних категорій. Війна в Сирії, безумовно, більш яскрава подія.

2. Сергій Іванов

На позицію в топ-10 керівника адміністрації президента вплинула велика кількість медійних приводів - особливо недавня поїздка в Китай. Там він допомагав підтримувати "довірчі, рівноправні і добросусідські" відносини і допомагав китайським товаришам боротися з хабарництвом і корупцією, адже в Росії великий досвід в цій області. Тепер Іванов займає друге місце із загальним балом 7. 68.

1. Володимир Путін

І перше місце в рейтингу державних діячів в 2016 році передбачувано займає президент Російської Федерації. Він набрав 9. 92 бали і лідирує зі значним відривом в 2. 24 бали.