Рейтинг найбільших фармацевтичних компаній світу

За останні 12 місяців фармацевтичний ринок демонструє впевнене зростання, а значить, доходи виробників ліків стабільно ростуть. Фармацевтика традиційно вважається однією з найприбутковіших серед галузей економіки.

Однак увійти на цей ринок зовсім непросто, адже великі виробники вкладають мільярди доларів у розробку ліків, патентування та реалізацію. Сьогодні ми представляємо рейтинг найбільших фармацевтичних компаній , в якому представлені головні світові гравці лікарської галузі.

Зміст:

  • 10. Bayer AG
  • 9. Merck & Co.
  • 8. Abbott Laboratories
  • 7. AstraZeneca plc
  • 6. Sanofi
  • 5. Novartis
  • 4. GlaxoSmithKline
  • 3. F. Hoffmann-La Roche
  • 2. Pfizer
  • 1. Johnson & Johnson

10. Bayer AG

Компанія була заснована в 1863 році в Німеччині. Bayer виробляє лікарські препарати для людей і тварин, харчові добавки, а також агрохімічні добрива.

9. Merck & Co.

Штаб-квартира цієї фармацевтичної компанії розташована в Нью-Джерсі, США. Merck & Co. була заснована в 1891 році як дочірнє відділення німецької фірми Merck KGaA. У роки війни відділення було конфісковано американським урядом і перетворено в незалежну компанію.

8. Abbott Laboratories

Американська фармацевтична компанія була заснована в 1888 році. А в 2010 році оборот Abbott Laboratories перевищив $ 35 мільярдів. На компанію працюють понад 91 тисячі осіб.

7. AstraZeneca plc

Шведсько-британська компанія була заснована в 1999 році шляхом злиття шведської Astra AB з британської Zeneca.Оборот AstraZeneca становить близько $ 25 мільярдів. Сьогодні у фармацевтичній компанії працює більше 50 тисяч чоловік.

6. Sanofi

Французька фармацевтична компанія виробляє ліки від різних захворювань, вакцини, онкологічні препарати і т. Д. При цьому Sanofi - роботодавець для 112 тисяч осіб.

5. Novartis

Швейцарська компанія була заснована в 1996 році. Дочірніми брендами Novartis є виробники контактних лінз Alcon і Ciba Vision, а також фармацевтична компанія Sandoz.

4. GlaxoSmithKline

Британська фармацевтична компанія має представництва в 114 країнах світу. На GSK працює 24 науково-дослідні лабораторії. Співробітниками компанії є 99 тисяч осіб.

3. F. Hoffmann-La Roche

Швейцарський холдинг активно працює на ринку інноваційних препаратів. F. Hoffmann-La Roche володіє трьома дочірніми компаніями, що працюють в області біотехнологій. Холдинг є роботодавцем для 85 тисяч чоловік.

2. Pfizer

Американська компанія була заснована в 1849 році двома кузенами - емігрантами з Німеччини. Оборот компанії на сьогоднішній день перевищує $ 51 мільярд. Працівниками Pfizer є 78 тисяч осіб.

1. Johnson & Johnson

Найбільша в світі фармацевтична компанія виробляє крім ліків і медичних препаратів побутову хімію, контактні лінзи, косметику та медичне обладнання. Оборот компанії - 471 мільярд рік. Співробітниками Johnson & Johnson є 128 тисяч осіб.