Рейтинг інвестиційних переваг росіян в 2013 році

На що б Ви витратили 45-50 тисяч рублів, отримані на додаток до основного доходу? Саме з таким питанням зверталися до респондентам фахівці Всеросійського центру вивчення громадської думки.

Вивчивши відповіді 1600 респондентів, вони склали рейтинг інвестиційних переваг росіян в 2013 році . Всі відповіді були згруповані аналітиками за п'ятьма основними видами витрат: споживання, заощадження, страхування, інвестування і повернення боргів.

Зміст:

  • 5. Повернення боргів (11% респондентів)
  • 4. Заощадження (14% респондентів)
  • 3. Інвестування (19% респондентів)
  • 2. Страхування (41% респондентів)
  • 1. Споживання (57% респондентів)

5. Повернення боргів (11% респондентів)

Розплатитися за кредитом раніше терміну або повернути борг сусідові росіяни не поспішають. Такий тип фінансової поведінки виявився найменш популярним. Дане дослідження проводиться ВЦИОМ з 2004 року, і повернення боргів незмінно привертає найменше число опитаних.

4. Заощадження (14% респондентів)

З числа тих, хто вважав за краще цю стратегію, 12% опитаних хотіли б відкласти гроші для того, щоб з часом накопичити на велику покупку: квартиру або дорогий автомобіль. Ще 2% віддали перевагу б зберегти кошти через купівлю золота, ювелірних виробів, прикрас.

Привабливість ощадної стратегії починає трохи знижуватися - піку своєї популярності вона досягала в 2007-2008 роках.

3. Інвестування (19% респондентів)

Близько 14% опитаних поклали б гроші в банк або ж придбали цінні папери. У власну справу інвестували б 45-50 тисяч рублів 4% респондентів, а 1% вважає за краще витратити кошти на власну освіту: підвищення кваліфікації та придбання нових навичок.

Інвестування з метою отримання доходу найбільш популярно серед опитаних у віковій групі "25-34 роки".

2. Страхування (41% респондентів)

Один з найпопулярніших варіантів в рейтингу інвестиційних переваг росіян в 2013 році - це "підстрахуватися" і відкласти гроші "на чорний день", "про запас". Саме так відповіли 28% опитаних. Близько 12% респондентів витратили б кошти на лікування, в тому числі на придбання поліса добровільного медичного страхування. Придбання інших видів страхових полісів, а також додаткове пенсійне забезпечення залучають 1% опитаних.

1. Споживання (57% респондентів)

Починаючи з 2004 року, споживання щорічно виступає провідною фінансовою стратегією.

На покупку різних речей для дому витратили б позначену суму 28% росіян. За розвиток дітей та їх утворення висловилися 13% опитаних, 8% витратять гроші на розваги і подорожі, а ще 8% в стані додати коштів і придбати автомобіль або земельну ділянку.

Найбільш активними "споживачами" показали себе респонденти від 18 і до 34 років. Причому, найбільш молоді опитані у віці від 18 до 24 років сильніше інших схильні витрачати на подорожі і розваги.