Рейтинг міжетнічної напруженості регіонів РФ

Росія - багатонаціональна держава. Але, на жаль, далеко не завжди різноманіття народів здатне мирно співіснувати пліч-о-пліч. Центр вивчення національних конфліктів опублікував рейтинг міжетнічної напруженості регіонів РФ .

В десятку найбільш неблагополучних увійшли регіони, як центральної Росії, так і Півдня, а також Північно-Кавказького округ а. Ну а в числі найбільш благополучних в міжетнічному плані регіонів були відзначені Калінінградська область, Марій Ел, Тува і ЯНАО.

Зміст:

  • 10. Ханти-Мансійський автономний округ
  • 9. Ростовська область
  • 8. Нижегородська область
  • 7. Астраханська область
  • 6. Краснодарський край
  • 5. Республіка Татарстан
  • 4. Ставропольський край
  • 3. Санкт-Петербург
  • 2. Москва
  • 1. Дагестан

10. Ханти-Мансійський автономний округ

Хоча на території округу не відзначена активна діяльність націоналістичних об'єднань, тут досить часті конфлікти між місцевими жителями ХМАО і мігрантами з Кавказу і з небагатих республік Середньої Азії.

9. Ростовська область

Більшість міжетнічних конфліктів пов'язано з вихідцями з Кавказу. Найчастіше гоніння на кавказців виражаються в масових заходах, роздачі націоналістичних листівок, пропаганді в соціальних мережах.

8. Нижегородська область

Регіон виявився в "антирейтингу" через конфлікт з уродженцями Вірменії в грудні минулого року, що спричинило вбивство А.Слакаева. Вбивство спровокувало серію погромів. У самому кінці грудня велика бійка між вірменами і радикальними русофілами сталася вже в самому Нижньому Новгороді.

7. Астраханська область

Міжетнічна напруженість в регіоні пов'язана з активністю націоналістичних рухів, спрямованих проти вихідців з Кавказу. Протягом 2013 року в Астраханській області проведено не менше 4 так званих "російських маршів".

6. Краснодарський край

Учасниками міжетнічних зіткнень в краї, як правило, виступають чеченці, інгуші, уродженці Кабардино-Балкарії. Зниженню напруженості у відносинах між етносами сприяло проведення Олімпійських Ігор, під час яких були значно посилені заходи безпеки.

5. Республіка Татарстан

Основні конфлікти на національному ґрунті виникають між основним етносом регіону, татарами, і рештою населення Республіки. Протягом минулого року були також відзначені конфлікти за участю численних мігрантів з країн Північного Кавказу.

4. Ставропольський край

Регіон приваблює вихідців з республік Кавказу своєю близькістю, економічною стабільністю, наявністю вузів, інфраструктури, робочих місць. В результаті масова безконтрольна міграція веде до зростання міжетнічної напруженості, так як негативно сприймається корінним населенням Ставропілля.

3. Санкт-Петербург

Міжетнічна напруженість в Північній столиці пов'язана з діяльністю ультраправих і фанатських угруповань. Як правило, діяльність націоналістичних об'єднань спрямована проти вихідців з Кавказу або з республік Середньої Азії.

2. Москва

Міжетнічні конфлікти в столиці нерідко приймають політичне забарвлення.Прояви націоналізму привертають увагу ЗМІ, внаслідок чого всі проведені акції отримують широкий резонанс. Характерним для Москви є також вкрай молодий вік учасників міжетнічних зіткнень - це підлітки 15-17 років.

1. Дагестан

Саме Дагестан є найбільш багатонаціональним регіоном РФ - тут проживають представники 14 корінних народів. Конфлікти найчастіше обумовлені непростими відносинами між різними кланами, субетносами і етносами. Розпалюванню ворожнечі сприяє також поширення радикального ісламу, а також високий рівень безробіття в Дагестані.