Рейтинг харчових добавок небезпечних для здоров'я

Приємно мати можливість тривалий час зберігати продукти і насолоджуватися їх поліпшеним смаком, але надмірне захоплення харчовими добавками і підсолоджувачами може привести до різноманітних неприємностей: від ожиріння і синдрому дефіциту уваги і гіперактивності до раку і серцево-судинних захворювань. Витративши всього кілька хвилин, щоб переглянути рейтинг небезпечних для здоров'я харчових добавок , ви можете позбавити себе і близьких від багатьох проблем в майбутньому.

Зміст:

 • 5. Аспартам (E951)
 • 4. Штучні харчові барвники
 • 3. Нітрит натрію (E250)
 • 2. Глутамат натрію (E621)
 • 1. Транс-жири

5. Аспартам (E951)

Цей хімічно створений замінник цукру складається з аспарагінової кислоти і фенілаланіну в метилірованої формі. Утворює в організмі отрута - метанол. Регулярне споживання аспартама може привести до мігрені, судом, втрати зору, хвороби Паркінсона, розсіяного склерозу.

 • Крім токсичності, аспартам сприяє збільшенню ваги, викликаючи тягу до вуглеводів. Дослідження за участю 80000 жінок, проведене Американським онкологічним товариством, показало, що ті, хто використовував E951, додавали у вазі більше, ніж ті, хто не використовував продукти з аспартамом.
 • Це може бути пов'язано з тим, що ми занадто часто прирівнюємо "дієту" з продуктами, на яких написано "без цукру" і "містить замінник цукру" до вирішення з'їсти більше.

4. Штучні харчові барвники

Дослідження на тваринах показали, що деякі добавки, що поліпшують колір продуктів, можуть викликати рак. Це стосується штучних барвників Е-133 і Е-132 (сині), Е-142 і Е-143 (зелені), E-129, Е-124 і Е-123 (червоні), Е-110 і Е-102 (жовті ).

 • Ці барвники виготовлені з кам'яновугільної смоли. Хто б став свідомо вживати її в їжу?
 • Штучні харчові барвники можуть спровокувати гіперактивність у дітей, і викликати алергічні реакції.

3. Нітрит натрію (E250)

Зустрічається в копчених продуктах, таких як бекон, солонина, шинка і копчена риба.

 • З його допомогою відбувається консервація м'яса і риби і стабілізація червоного кольору м'ясних продуктів. Уявіть сірий хот-дог без E250. Однак якщо продукти з нітритом натрію піддаються впливу високої температури (наприклад, при смаженні бекону), то можуть вступати в реакцію з продуктами розпаду амінокислот. При цьому утворюються нітрозаміни. Ці небезпечні сполуки є високо канцерогенними. В ході лабораторних досліджень дослідники вводять ці сполуки в лабораторних мишей, коли вони хочуть спровокувати у них рак.
 • Вживання в їжу обробленого м'яса з великою кількістю E250 було пов'язано з випадками виникнення раку підшлункової залози і шлунка.

2. Глутамат натрію (E621)

Топ-5 шкідливих харчових добавок просто не міг обійтися без цієї амінокислоти, яка широко використовується в якості підсилювача смаку в обідах швидкого приготування, фаст-фуді, приправах, заправках для салатів, чіпсах та т. Д. Глутамат натрію настільки "вплівся" в нашу харчовий ланцюг, що буде дуже важко знайти продукт без нього.

 • E621 в невеликих кількостях не шкодить здоров'ю, проте його великі дози при дослідженні на щурах викликали втрату зору і витончення сітківки очей.
 • А в дослідженні за участю 752 здорових жителів Китаю було виявлено, що вживання глутамату натрію підвищує шанси набрати вагу.
 • До того ж необхідність додавання штучного аромату означає, що виробник не розраховує на хороші харчові інгредієнти, які додадуть продукту природний привабливий запах.

1. Транс-жири

Штучні транс-жири виробляються шляхом додавання молекул водню до ненасиченого рідкому маслу. Їх можна знайти в картопляних чіпсах, маргарині, попкорн і ін. Продуктах.

 • При споживанні транс-жирів ризик виникнення серцево-судинних захворювань вище, якщо порівнювати з насиченими жирами.
 • Насичені жири, які містяться, наприклад, в маслі, сирі і яловичині, дійсно підвищують загальний рівень холестерину, але транс-жири "пішли" ще далі. Вони і підвищують загальний рівень холестерину, і знижують рівень хорошого холестерину. А він захищає від хвороб серця.

Перед покупкою перевіряйте етикетки їстівного в пошуках вищеописаних добавок, і пропускайте ті продукти, які їх містять.