Рейтинг валют, близьких до девальвації (знецінення) в 2015 році

Агентство Bloomberg опублікувало список валют 11 країн, які, можливо, знеціняться слідом за тенге Казахстану. Причиною девальвації потрапили в "чорний список" валют є міцні торгово-економічні зв'язки з Росією і ослаблення курсу юаня в серпні. Останнє призвело до великих коливань на фінансових ринках і поставило країни, конкуруючі з другою за величиною економікою світу, в невигідне становище.

Представляємо вам рейтинг валют, близьких до знецінення в 2015 році .

Зміст:

 • 11. Рінггіт, Малайзія
 • 10. Квача, Замбія
 • 9. Сядь, Гана
 • 8. Найра, Нігерія
 • 7. Ліра, Туреччина
 • 6. Фунт, Єгипет
 • 5. Сом, Киргизія
 • 4. Драм, Вірменія
 • 3. Сомоні, Таджикистан
 • 2. Манат, Туркменія
 • 1. Ріал, Саудівська Аравія

11. Рінггіт, Малайзія

Резерви для підтримки валюти Малайзії опустилися нижче за позначку 100 млрд доларів, вперше з 2010 року. Наслідком цього стало зниження курсу ринггіта до мінімуму з 1998 року.

10. Квача, Замбія

Країна тісно пов'язана з Китаєм, поставляючи їй мідну руду. Мідь є основою експорту Замбії (близько 70%).

9. Сядь , Гана

Є великим експортером нафти, хоча основні проблеми республіки пов'язані не зі здешевленням цієї корисної копалини, а з ростом інфляції, фіскальним дисбалансом і зростанням державного боргу.

8. Найра, Нігерія

Ця країна - найбільший експортер нафти в Африці, тому на її доходи сильно впливають світові ціни на "чорне золото".В на початку 2015 року найра впала до долара на 7. 8%. І очікується, що валюта Нігерії ще не досягла "дна" і впаде більш ніж на 20% протягом наступного року.

7. Ліра, Туреччина

В девальвації ліри грають роль політичні чинники. У країні можуть пройти другі парламентські вибори, якщо політичним силам не вдасться знайти компроміс.

6. Фунт, Єгипет

Влада Єгипту обмежили доступ інвесторам до іноземних валют, починаючи з подій 2011 року ( "арабської весни"). Трейдери роблять ставку, що єгипетська валюта ослабне на 22% за рік.

5. Сом, Киргизія

Чим слабкіше тенге, тим нижче буде і вартість сома. Причина - давні економічні зв'язки цієї країни з Казахстаном.

4. Драм, Вірменія

За останні 12 місяців втратив 15% вартості, так як 25% експорту країни йде в Росію.

3. Сомоні, Таджикистан

Рейтинг валют, які можуть знецінитися, продовжує національна валюта Таджикистану. Ця країна і Казахстан - давні економічні партнери, на частку останнього доводиться близько 11% експорту. Девальвація може становити від 10 до 20%, за версією експертів фінансової організації Skandinaviska Enskilda Banken (SEB).

2. Манат , Туркменія

Країна входить в число великих експортерів нафти і має міцні економічні зв'язки з Росією. У січні 2015 року девальвація національної валюти Туркменії склала 19%. А протягом півроку може скласти всі 20%.

1. Ріал, Саудівська Аравія

"Країна двох мечетей" відома як найбільший в світі постачальник нафти. Вона має достатньо можливостей для утримання PEG (співвідношення ціни акції до прибутку на акцію), на думку Deutsche Bank AG. Але девальвація ріалу можлива через падіння вартості сирої нафти до семирічного мінімуму. Зниження вартості валюти Саудівської Аравії за рік може скласти 1%.