Рейтинг країн з найздоровішими жителями

Ми публікуємо рейтинг країн з найбільш здоровими жителями , в який увійшла десятка лідерів зі списку Bloomberg.

Експерти агентства Bloomberg оцінили 145 країн за такими параметрами, як тривалість життя, рівень смертності немовлят і матерів, відсоток курців і хворих на алкоголізм, зайвою вагою, підвищеним тиском, забрудненість навколишнього середовища і число жителів, які страждають рядом небезпечних захворювань.

В результаті вийшов рейтинг, в якому Росія виявилася лише на 97-му місці з 145. Сусідами нашої країни стали Ірак (98-е місце) і Східний Тимор (96-е місце).

Зміст:

  • 10. Німеччина.
  • 9. Швеція.
  • 8. Нідерланди.
  • 7. Іспанія.
  • 6. Ізраїль.
  • 5. Японія.
  • 4. Швейцарія.
  • 3. Австралія.
  • 2. Італія.
  • 1. Сінгапур.

10. Німеччина.

Середня тривалість життя в країні перевищує 80 років. А рівень розвитку і якість медичних послуг користуються заслуженим авторитетом у всьому світі.

9. Швеція.

В середньому, шведи доживають до 81 року, при цьому саме в цій країні найвищий в Європі відсоток населення похилого віку (18%). Згідно з соціологічними опитуваннями 80% громадян задоволені медичним обслуговуванням.

8. Нідерланди.

При середній тривалості життя понад 80 років, майже 95% голландців позитивно відгукуються про якість медичних послуг в країні. У 2009 році система охорони здоров'я Нідерландів була оголошена кращою в Європі за системою Euro Health Consumer Index.

7. Іспанія.

Традиційна прихильність до правильного харчування, низьке число курців і сприятлива екологія підтримують хороше здоров'я і високу тривалість життя іспанців (близько 81 року).

6. Ізраїль.

Система охорони здоров'я країни вважається однією з найбільш передових у світі і на неї витрачається більше 8% ВВП. Право на медичну допомогу гарантовано державою і підкріплено системою обов'язкового страхування.

5. Японія.

Середня тривалість життя в Японії - 83, 91 року. За цим показником японці лідирують в нашому рейтингу. Здоровими японцям допомагають залишатися традиції правильного харчування, пропаганда здорового способу життя та високий рівень національної медицини.

4. Швейцарія.

Держава бере на себе близько 30% витрат на охорону здоров'я. Наявність страхового поліса є обов'язковим для всіх жителів країни. Тривалість життя в Швейцарії - близько 81 року.

3. Австралія.

Держава-континент входить в першу десятку країн за середньою тривалістю життя з показником 81, 9 року. Одним із значущих чинників, що забезпечили Австралії "бронзу" в рейтингу країн з найбільш здоровими жителями, є сприятлива екологія.

2. Італія.

Середземноморська кухня вважається однією з найздоровіших в світі. В Італії дуже низький відсоток жителів, які страждають від ожиріння, а середня тривалість життя становить 81, 86 року.

1. Сінгапур.

Лідер рейтингу країн з найбільш здоровими жителями забезпечує своїм громадянам можливість дожити в середньому до 83, 75 років. Система охорони здоров'я в Сінгапурі - найкраща в Азії. В останні роки країна стала популярним центром "медичного туризму" - щорічно сюди на лікування приїжджає близько мільйона чоловік.