Рейтинг країн за якістю і доступності продуктів харчування

Міжнародний комітет допомоги голодуючим Oxfam щорічно публікує рейтинг країн за якістю і доступності продуктів харчування . За результатами 2013 року Росія зайняла в цьому рейтингу 44-й рядок з 125 можливих.

По сусідству з нами розташувалися Казахстан, Молдова, Мексика, Чилі і Мальдіви. Найгірше справи з доступністю продуктів харчування йдуть в Бурунді. Ну а про те, де якісна їжа доступна всім, ви дізнаєтеся з нашої сьогоднішньої десятки, до якої увійшли лідери рейтингу.

Зміст:

  • 10. Португалія
  • 9. Італія
  • 8. Ірландія
  • 7. Бельгія
  • 6. Австрія
  • 5. Швеція
  • 4. Данія
  • 3. Швейцарія
  • 2. Франція
  • 1. Нідерланди

10. Португалія

Португальці аж ніяк не зловживають чудовим місцевим портвейном, вважаючи за краще овочі, пісне м'ясо та крупи. Якісні продукти в цій країні доступні практично 100% населення.

9. Італія

Італійська кухня багата овочами, морепродуктами, фруктами, які цілком доступні за ціною. Знаменита італійська паста також була віднесена до числа здорових і якісних продуктів, так як в Італії макарони готують тільки з цілісного борошна без всяких добавок.

8. Ірландія

Жителі "смарагдового острова" мають на своєму столі високоякісні молочні продукти, хлібобулочні вироби та овочі місцевого виробництва. Їжа доступна переважній більшості громадян Ірландії.

7. Бельгія

Бельгійці - одна з найзаможніших націй Європи. Отже, немає нічого дивного, що громадяни країни можуть дозволити собі якісне харчування. До речі, ціни на їжу в Бельгії аж ніяк не низькі.

6. Австрія

Австрійські продукти харчування відрізняються відмінною якістю. Ну і співвідношення зарплат громадян країни до цін на їжу дозволяє австрійцям правильно харчуватися, вживаючи свіжі і корисні продукти щодня.

5. Швеція

Експерти відзначають сприятливу екологію цієї скандинавської країни, що дозволяє отримувати якісні молочні продукти, зернові, овочі та фрукти. Ціни на харчування стримує стабільна економіка, а якість їжі гарантує прихильність шведів здорового способу життя.

4. Данія

Ситуація з продовольством в Данії дуже схожа зі шведською картиною. Варто відзначити лише деякі відмінності в раціоні. Якщо в Швеції левову частку національних страв складають рибні, то данці більш прихильні м'яса, молочних продуктів і зерновим.

3. Швейцарія

Висока якість швейцарських продуктів не потребує окремих доказах. Незважаючи на те, що вартість продуктів в Швейцарії часто вище середньоєвропейської, зарплати громадян дозволяють купувати практично будь-яку їжу без обмежень.

2. Франція

Французи традиційно дотримуються здорового харчування. Практично кожна сім'я може дозволити собі якісні продукти місцевого виробництва: рибу, овочі, крупи, сири. Чимало сказано і про користь знаменитих французьких вин.

1. Нідерланди

Ця країна зайняла першу позицію в рейтингу за сумою всіх чотирьох критеріїв: доступності та якості їжі, впливу харчування на здоров'я нації і рівню цін на продукти.Експерти відзначили, що голландці отримують ідеально збалансований раціон по стабільно невисокою ціною.