Рейтинг країн за якістю і швидкості інтернету

International Telecommunication Union (Міжнародний союз електрозв'язку) провів масштабне дослідження засобів зв'язку в різних країнах, включаючи інтернет. Якість інтернет-послуг оцінювався по 11 різними параметрами, таким як середня ширина каналу, процентне співвідношення домогосподарств з комп'ютером і / або інтернетом, число передплатників на мобільний інтернет, якість і кількість наданих статистичних даних та інші.

Оцінювалися навіть рівень грамотності дорослого населення і відсоток учнів від усіх громадян (хоча складно зрозуміти, яке відношення це має до оцінки засобів зв'язку). Кожен параметр отримав свій бал, а їх сума дозволила розташувати країни по рівню якості наданих інтернет-послуг .

Топ-10 країн з найкращим інтернетом.

Зміст:

  • 10. Норвегія
  • 9. Гонконг, Китай
  • 8. Нідерланди
  • 7. Швейцарія
  • 6. Люксембург
  • 5. Швеція
  • 4. Англія
  • 3. Ісландія
  • 2. Данія
  • 1. Республіка Корея

10. Норвегія

Суворі вікінги зуміли перевершити навіть супермегатехнологіческую Японію, обстоював її на 0. 02 бали. Нащадки самураїв набрали 8. 47 бали, а норвежці - 8. 49. Однак цей результат свідчить швидше про спад, ніж про підйом - адже за результатами дослідження 2010 року скандинавська країна займала ні багато ні мало, п'яте місце. Чи то інтернет став гірше, то чи інші країни - краще.

9. Гонконг, Китай

Гонконг знову став належати Китаю відносно недавно, всього в 1997 році, і, схоже, подія пішло інтернету на користь.Тут розташований найбільший китайський інтернет магазин з безкоштовною доставкою - Aliexpress. Автономна територія зайняла дев'яте місце з рахунком 8. 49 бали. Близько 180 провайдерів забезпечують 3 з гаком мільйона користувачів інтернетом зі швидкістю 100 Мбіт / с за 99 гонконгських доларів на місяць, що приблизно становить 13 доларів США.

8. Нідерланди

І знову в рейтингу найякіснішої інтернет-зв'язку європейська країна. Любителі тюльпанів отримали оцінку в 8. 52 бали. І недарма: за даними ОЕСР, жителі Нідерландів забезпечені широкосмуговим інтернетом краще за всіх інших європейських країн.

7. Швейцарія

Крім сиру, швейцарці цінують ще й інтернет: країна набрала 8. 53 бали. 76% від усього населення Швейцарії - жителі всесвітньої Мережі.

6. Люксембург

Це крихітне європейське герцогство з населенням всього в 550 тисяч осіб (з яких 440 тис. Користуються виходом в Інтернет) отримало оцінку 8. 59 бали.

5. Швеція

День народження шведського інтернету - 1984 рік, коли мережу міста Гетеборг влилася у Всесвітню павутину, а через десять років перший шведський провайдер запропонував масам вихід в Мережу через модем. Через два роки перші щасливчики стали користуватися кабельним зв'язком, а лише через 9 років Швеція отримала п'яте місце в світі за якістю інтернет-зв'язку з балом 8. 67.

4. Англія

Четверте місце в рейтингу з балом 8. 75 займає Великобританія. Інтернет там настільки увійшов в повсякденне життя, що доводиться забороняти присяжним сидіти в "Фейсбуці" або користуватися "Гуглом" під час судових процесів. А один з відомих порносайтів навіть намагався спонсорувати футбольну команду.

3. Ісландія

Інтернет самої миролюбної країни світу отримав високу оцінку в 8.86 балів, відставши від другого місця всього на 0. 02 бали, а від першого - на 0. 07. І навіть вулкан Ейяф'ядлайєкюдль не перешкода якості ісландських інтернет-послуг.

2. Данія

Вище за всіх зі скандинавських країн в списку знаходиться Данія з балом 8. 88. Більшість данців (97%) вважають за краще користуватися ADSL (на другому місці за популярністю знаходиться технологія FTTx), а всього обінтернечено 89% від усього населення. У Данії працює багато різних провайдерів, проте всі останні метри - канал, який з'єднує обладнання клієнта з вузлом доступу оператора зв'язку - належать виключно компанії TDC. Колись їй належала монополія на засоби зв'язку в державі.

1. Республіка Корея

Згідно з дослідженням, максимально можливий бал дорівнює 10, однак такої висоти не зміг досягти жоден учасник рейтингу. Ближче всіх до ідеалу виявилася Південна Корея із загальним рахунком 8 93 бали. У цій країні найшвидший інтернет у світі - 22. 1 Мбіт / с. У порівнянні з 2013 роком швидкість зросла на 51%. Навряд чи в майбутньому іншій країні вдасться похитнути лідерство далекосхідного гіганта.