Рейтинг країн за кількістю мігрантів

Згідно з доповіддю департаменту з економічних і соцпитань ООН, близько 3. 2% населення земної кулі живуть за межами своєї батьківщини. А це, ні багато ні мало, майже 232 мільйони мігрантів. Приблизно 74% від числа переселенців - люди у віці від 20 до 64 років.
Експерти ООН склали рейтинг країн по числу мігрантів , в якому Росія зайняла другий рядок по сусідству з США і Німеччиною. Цей рейтинг ми і пропонуємо сьогодні вашій увазі.

Зміст:

  • 10. Іспанія (6. 5 мільйона мігрантів)
  • 9. Австралія (6. 5 мільйона мігрантів)
  • 8. Канада (7. 3 мільйони мігрантів)
  • 7. Франція (7. 4 мільйони мігрантів)
  • 6. Великобританія (7. 8 мільйона мігрантів)
  • 5. ОАЕ (7. 8 мільйона мігрантів)
  • 4. Саудівська Аравія (9. 1 мільйона мігрантів)
  • 3. Німеччина (9. 8 мільйона мігрантів)
  • 2. Росія (11 мільйонів мігрантів)
  • 1. США (45. 8 мільйона мігрантів)

10. Іспанія (6. 5 мільйона мігрантів)

З 2004 по 2009 рік Іспанія була рекордсменом Євросоюзу щодо щорічного притоку мігрантів - понад півмільйона людей. До 2011 року в країні діяли дуже лояльні вимоги щодо переселенців, приплив іноземців дозволив не тільки отримати недорогу робочу силу, але і згладити наслідки різкого зниження народжуваності.

9. Австралія (6. 5 мільйона мігрантів)

Будучи однією з найдемократичніших країн світу, Австралія щорічно приваблює сотні тисяч переселенців. Половина мігрантів - вихідці з країн Азії, потім слідують громадяни країн Океанії, Африки і Східної Європи.Близько 55% мігрантів, що прибувають в країну на постійне місце проживання - китайці.

8. Канада (7. 3 мільйони мігрантів)

Основними країнами, які дали Канаді переселенців, є Китай, Індія, Філіппіни, Пакистан і США. Кваліфіковані працівники складають близько 20% всіх мігрантів. Решта або працюють на низькооплачувану роботу, або є непрацюючими членами сімей інших мігрантів.

7. Франція (7. 4 мільйони мігрантів)

Щорічно французьке громадянство отримують близько 150 тисяч чоловік. Величезна хвиля мігрантів захлеснула країну в 1990-1999 роках. Майже по 600 тисяч чоловік в'їхали до Франції з Алжиру і Португалії, близько півмільйона прибутку з Марокко. Майже третина мігрантів в країні живе за межею бідності, не працюючи і отримуючи лише посібник.

6. Великобританія (7. 8 мільйона мігрантів)

Велика частина мігрантів, які проживають на британській території, - вихідці з Індії, Ірландії, Пакистану, Німеччини та Бангладеш. В останні десятиліття спостерігається зростання частки мігрантів, що приїжджають в країну на короткий термін (близько року) за трудовим договором.

5. ОАЕ (7. 8 мільйона мігрантів)

Близько 80% населення ОАЕ складають трудові мігранти. Іноземці працюють практично в кожній галузі, за винятком державної служби. Шанси отримати громадянство в Еміратах для мігранта практично дорівнюють нулю, але стабільна зарплата і спокійна політична і економічна ситуація залучають в ОАЕ мільйони робочих з усіх країн світу.

4. Саудівська Аравія (9. 1 мільйона мігрантів)

Зростання числа мігрантів в нафтовидобувних країнах пояснюється зростаючим попитом на робочу силу. При цьому місцеве арабське населення традиційно виступає в ролі власників бізнесу, вкрай рідко працюючи за наймом.

3. Німеччина (9. 8 мільйона мігрантів)

Значну частину мігрантів в країні становлять турки. Війна в Перській затоці призвела до Німеччини понад 1. 4 мільйони осіб. А в 2002 році спостерігався сплеск міграції біженців з Палестини. Примітно, що рівень безробіття серед мігрантів вдвічі перевищує середній по країні.

2. Росія (11 мільйонів мігрантів)

З огляду на велику кількість нелегальних мігрантів на території Росії, оцінка ООН може не відповідати дійсності. Тільки за перше півріччя в країну в'їхало близько 10 мільйонів мігрантів, в основному з України і Казахстану. Прийнятий в нинішньому році пакет законів про мігрантів покликаний обмежити високі темпи приросту числа переселенців.

1. США (45. 8 мільйона мігрантів)

Тільки в 2013 році через кордон між Мексикою та США пройшли 13 мільйонів чоловік. Вважається, що саме Мексика є головним джерелом легальних і нелегальних мігрантів в Штатах. За даними ряду дослідників, 50% приросту населення країни відбувається не за рахунок народжуваності, а з причини привабливості США для мігрантів.