Рейтинг країн за обсягом держборгу (standard & Poor's)

За даними компанії Standard & Poor's, що входить до трійки найбільш впливових рейтингових агентств, 40% світового суверенного боргу належить монархиям. При цьому агентство наголошує на різниці між абсолютними монархами, які мають значний вплив на політику в своїх країнах, і конституційними монархами, що грають символічну роль глави держави.

Все абсолютні монархії зосереджені в арабському світі, і їх держборг становить менше 1% від загального. Однак конституційні монархії, як правило, мають більш високі кредитні рейтинги, засновані на підвищенні стабільності і передбачуваності їх політики.

Державний борг складається із заборгованості, що є у центрального уряду, органів влади регіонального та місцевого масштабу, державних підприємств і організацій.

Ось як виглядає рейтинг держав з найбільшим держборгом .

Зміст:

  • 5. Абсолютні монархії
  • 4. Конституційні монархії
  • 3. Держави, що входять до Британської співдружності націй
  • 2. Японія
  • 1. Немонархіческіе держави

5. Абсолютні монархії

На їх частку припадає 0. 4% світового держборгу. Це відображає високі бюджетні показники країн. Їм немає потреби виробляти великі запозичення ззовні. З абсолютних монархій найкращий рейтинг ( "AA") мають Катар і емірат Абу-Дабі .

4. Конституційні монархії

Норвегія , Іспанія , Швеція , Люксембург , Ліхтенштейн і Данія складають більшу частину королівств-боржників (5.9% держборгу). Іспанія має задовільний кредитний рейтинг ( "BBB"), всі інші країни - найвищий ( "AAA").

3. Держави, що входять до Британської співдружності націй

До трійки лідерів за мировою держборгу 2015 входять країни під протекторатом королеви Єлизавети II. Вона є главою більше десятка країн в рамках Співдружності - в тому числі Великобританії , Канади , Багамських островів і Папуа-Нової Гвінеї . Загальний держборг цих держав склав 8. 2%. При цьому Великобританія , Канада і Австралія мають довгостроковий кредитний рейтинг "ААА", відповідно до даних Standard & Poor's.

2. Японія

Держборг Токіо становить 11 трлн доларів, це 25. 4% від загальної суми заборгованості або 246. 14% від ВВП. З початку 1990-х років Японія переживає безперервний застій. Політика, яку проводить японський уряд для подолання кризи, лише збільшує рівень заборгованості. В даний час уряд Японії витрачає майже половину загального обсягу податкових надходжень на погашення величезного боргу. Незважаючи на це, прибутковість по 10-річним японським облігаціями залишається на диво низькому рівні, до 1%.

1. Немонархіческіе держави

На ці країни припадає 60. 2% світового держборгу. Найбільшим боржником є ​​ Греція . Її борг у відсотках від ВВП становить 172. 73%. У липні 2015 року МВФ випустив доповідь про прийнятність боргу Греції. У ньому говориться, що через ослаблення політики протягом останнього року і недавнього погіршення внутрішньої макроекономічної та фінансової середовища державний борг Греції став дуже нестійким. Трохи менше держборг у Італії - 133. 7% від ВВП. Росія в топ-20 країн з найбільшим держборгом не входить, на початок 2015 року зовнішній борг держави становив 41 млрд доларів, без урахування боргів держкомпаній, ЦБ РФ і банків.