Рейтинг країн за рівнем МРОТ

На основі даних Європейського комітету статистики і різних структур влади європейських країн фахівцями Центру економічного аналізу "РІА-Аналітика" був підготовлений економічний рейтинг країн за рівнем МРОТ . В основу даного ранжиру лягла мінімально гарантована державою заробітна плата найманих робітників. Такий показник міг по-різному трактуватися в ряді держав. Однак він завжди відображає певну соціальну підтримку або гарантію держави найманим робітникам. Відповідне значення в національній валюті було перераховано за паритетом купівельної спроможності по середньорічним показниками 2011 року в російські рублі.

В рейтингу взяло участь 52 держави. Тобто практично всі країни, що ухвалили конвенцію Міжнародної організації праці, а також ООН № 131 "Про мінімальну заробітну плату".

Зміст:

  • 10. Тайвань.
  • 9. Нова Зеландія.
  • 8. США.
  • 7. Великобританія.
  • 6. Австралія.
  • 5. Франція.
  • 4. Ірландія.
  • 3. Бельгія.
  • 2. Нідерланди.
  • 1. Люксембург.

10. Тайвань.

Варто відзначити, що мінімальний розмір зарплати в цій країні отримують робочі з Філіппін і Таїланду, "зіпсували" статистику Тайваню.

9. Нова Зеландія.

, що розвивається прискореними темпами економіка Нової Зеландії роблять цю країну вельми привабливою для бажаючих поліпшити умови праці і заробітної плати.

8. США.

8-е місце в списку може бути пояснено тривалими кризовими процесами в економіці наддержави.З урахуванням необхідності фінансування безлічі кредитних програм з прицілом на майбутні вибори, соціальні гарантії фінансуються за залишковим принципом.

7. Великобританія.

Велика кількість безробітних, що впав рівень внутрішнього попиту і низька ділова активність корпоративних елементів надають стримуючий характер на зростання МРОТ в цій країні.

6. Австралія.

Багатий внутрішній попит, розвинена сировинна база, порівняно меншу кількість емігрантів дозволяють уряду Австралії надавати непогані гарантії по мінімальній оплаті праці.

5. Франція.

Відкривши п'ятірку кращих країн за показником МРОТ зі значенням 1510, 3 дол. За ПКС в місяць, Франція наростила обсяги цього показника на 27% за останні 5 років.

4. Ірландія.

Незважаючи на високі позиції в рейтингу (1 534, 3 дол. За ПКС в місяць), є вагомі припущення про штучне завищення цього показника, який йде наперекір поточної ситуації в економіці. Однак профспілкові рух протидіють коригування МРОТ.

3. Бельгія.

Відкриває трійку Бельгія (1565, 9). Високі гарантії оплати праці засновані на багаторічній стабільності і розвитку.

2. Нідерланди.

Показник 1622, 1 дол. За ПКС в місяць впевнено дозволяє Нідерландам займати почесну другу сходинку. Наростивши мінімальну зарплату на 30% за 5 років, ця країна - одна з найбільш стабільних в світі.

1. Люксембург.

Найвищий рівень МРОТ в рейтингу : тисяча сімсот шістьдесят шість, 3 дол. В місяць - це в 8 разів вище, ніж у Росії, яка займає 40-у позицію в рейтингу.