Рейтинг країн за рівнем державного боргу

З дефіцитом бюджету регулярно стикаються практично всі розвинені країни. Ті запозичення, які держава здійснює для покриття дефіциту, формують держборг країни.

Наш сьогоднішній рейтинг країн за рівнем державного боргу складений за даними українського інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB. У десятку потрапили не тільки країни кризової Єврозони, а й традиційно більш благополучні Канада і Японія, а також Сінгапур. До речі, державний борг Росії в процентному відношенні виглядає скромніше, ніж у учасників рейтингу і становить близько 10% ВВП.

Зміст:

  • 10. Німеччина заборгувала близько 80% ВВП.
  • 9. Канада повинна приблизно $ 1475 млрд., Або 85% власного ВВП.
  • 8. Франція має державний борг в розмірі $ 2394 млрд. Або 87% від ВВП.
  • 7. Бельгія.
  • 6. США - перша неєвропейська країна в нашому рейтингу.
  • 5. Сінгапур утримує рівень держборгу на рівні 106% від ВВП.
  • 4. Ірландія демонструє показник рівня держборгу в розмірі 107% від ВВП.
  • 3. Італія замикає трійку лідерів сьогоднішнього рейтингу.
  • 2. Греція балансує на межі дефолту
  • 1. Японія - лідер рейтингу країн за рівнем держборгу (211% від ВВП).

10. Німеччина заборгувала близько 80% ВВП.

Головна економіка Європи здійснює досить серйозні запозичення, щоб не допустити економічного спаду. Державний борг Німеччини становить $ 2915 млрд., Що в розрахунку на одного громадянина становить близько $ 30 тисяч. У докризові роки частка держборгу не перевищувала 67% від ВВП.

9. Канада повинна приблизно $ 1475 млрд., Або 85% власного ВВП.

До кінця поточного року уряд країни прогнозує двопроцентна зниження цього показника. У розрахунку на одного канадця величина боргу перевищує $ 42 тисячі.

8. Франція має державний борг в розмірі $ 2394 млрд. Або 87% від ВВП.

Прогнози аналітиків щодо динаміки цієї заборгованості невтішні - до кінця року сума виросте і складе близько 90% ВВП. У розрахунку на одного громадянина борг країни складе трохи менше $ 38 тисяч.

7. Бельгія.

Все частіше згадується в числі нестабільних країн Єврозони, рейтинги фінансової стабільності демонструють тенденцію до погіршення. Державний борг держави становить 101. 8% або $ 505 млрд. До кінця року заборгованість може збільшитися до 105% від ВВП. У розрахунку на одного бельгійця держборг становить понад $ 46 тисяч.

6. США - перша неєвропейська країна в нашому рейтингу.

Рівень державного боргу США становить 103% від ВВП. Обсяг запозичень значно збільшився в порівнянні з 2005 роком, коли держборг становив близько 40% від ВВП. Сьогодні на одного американця припадає майже $ 50 тисяч боргу, і аналітики прогнозують тільки зростання цього показника. За рік держзапозичень США ростуть приблизно на 9%. Однак потрібно зазначити, що економіка Штатів зберігає можливості зростання навіть при настільки значним борговим навантаженням, крім того, це країна з найбільш доступною нерухомістю. Експерти передрікають, що до 2015 року держборг США переступить планку в $ 20 трильйонів.

5. Сінгапур утримує рівень держборгу на рівні 106% від ВВП.

Експерти вважають, що позиція Сінгапуру в рейтингу буде поліпшуватися, так як економіка країни демонструє зростання. Поки ж на одного громадянина Сінгапуру припадає близько $ 50 тисяч доларів держборгу - за цим показником місто-держава зрівнялася з США. До речі, 91% державного боргу країни покривається міжнародними резервами.

4. Ірландія демонструє показник рівня держборгу в розмірі 107% від ВВП.

Банківський сектор країни перебуває в явну кризу, що в сукупності з загальноєвропейськими проблемами негативно позначається на обсязі запозичень. До 2008 року борг Ірландії не перевищував 30% від ВВП, експерти ж прогнозують збільшення показника до 120% в найближчі рік-два. За розміром держборгу в розрахунку на одного жителя країни Ірландія поступається лише Японії.

3. Італія замикає трійку лідерів сьогоднішнього рейтингу.

Рівень державного боргу в країні становить 123% від ВВП. На кожного італійця сьогодні припадає приблизно $ 43 тисячі держзапозичень. Правда економіка Італії демонструє зростання в обсязі близько 7% в рік, тому значного збільшення частки держборгу до ВВП не очікується. Аналітики прогнозують зростання показника на 1-1, 5% до кінця цього року.

2. Греція балансує на межі дефолту

- державний борг за підсумками першого кварталу нинішнього року склав 132, 4% від ВВП. У 2011 році цей показник був вищий - 143%, проте, частина заборгованості була списана або погашена. Це найбільш близька до дефолту країна в нашому списку. Експерти прогнозують нове зростання запозичень на тлі економічного спаду, так що до кінця року рівень держборгу, ймовірно, складе близько 160% від ВВП. Валовий внутрішній продукт країни скорочується приблизно на 1% на рік.На одного жителя Греції сьогодні припадає $ 43, 5 тисячі держборгу.

1. Японія - лідер рейтингу країн за рівнем держборгу (211% від ВВП).

Після цунамі та аварії на станції Фукусіма Японія несе суттєві витрати, які покриває в основному за рахунок внутрішніх запозичень. Зовнішній борг країни становить близько 46% ВВП. Боргове навантаження на одного жителя країни становить $ 105 тисяч. Справедливості заради слід зазначити, що Японія - світовий лідер за обсягом міжнародних резервів, які в разі потреби зможуть покрити близько 10% боргів.