Рейтинг замків Німеччини

Туристична поїздка до Німеччини неможлива без відвідування величних і прекрасно збережених німецьких замків. По всій країні їх величезна кількість і багато заслуговують на увагу, але розглянемо десять найкрасивіших і знаменитих. Ці обрані пам'ятники архітектури та історії є справжніми перлинами в намисто замків Німеччини.

1. Бург Ельц (Burg Eltz) затишно розташувався в долині річки Моссел поблизу Кобленца. Цей середньовічний замок, побудований приблизно в 12 столітті ні разу не піддавався захопленню і руйнувань. Більше 800 років пам'ятник знаходиться у власності у членів сім'ї Ельц, які піклуються про його збереження. У 1845-1888 роках була проведена значна реставрація всього комплексу, на яку витрачено сума, приблизно еквівалентна - 8 мільйонам євро. Для туристів представляє особливий інтерес скарбниця замку, в якій зібрано понад 500 різноманітних експонатів, датованих 12-19 століттями.

2. Нойшванштайн (Sсhloss Neuschwanstein) визнається найкрасивішим замком не тільки в Німеччині, але і у всьому світі. Розташований цей дивовижний замок-казка в самому серці Баварії. Нойшванштайн був побудований Людвігом II в самому прекрасному місці, яке тільки можна було відшукати. Замок відкритий для відвідувань з 1886 року. Саме Нойшванштайн став прообразом Замку Сплячої красуні в Діснейленді Парижа.

3. Хоеншвангау (Hohenschwangau) знаходиться в Баварії всього в парі сотень метрів від замку-казки Нойшванштайн.Замок був побудований на руїнах стародавньої фортеці Шванштайн. Сьогоднішній вигляд Хоеншвангау прийняв в 1837 році. Щорічно його відвідують близько 300 тисяч туристів з усього світу. Серед визначних пам'яток замку - піаніно великого композитора Ріхарда Вагнера.

4. Гогенцоллерн (Burg Hohenzollern) - це чудовий замок в хмарах. Пустці на вершині гори з однойменною назвою, він слугував резиденцією правителів династії Гогенцоллернів, що залишалися при владі до кінця Першої Світової війни. Гогенцоллерн - одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток Німеччини. Туристи можуть ознайомитися з багато обставленими внутрішніми приміщеннями цього чудового будови, спроектованого за подобою середньовічних лицарських замків.

5. Левенбург (Schloss L? Wenburg) - замок Лева. Він унікальний тим, що проектувався в сімнадцятому столітті як романтичні середньовічні руїни. Левенбург - це перша нео-готична споруда в Німеччині. Під час Другої Світової війни замок отримав сильні пошкодження і був реконструйований. Розташований поблизу міста Касселя, сьогодні він залучає безліч туристів. Поруч з палацом знаходиться збройова кімната, де можна вивчити зброю і броню 15-16 століть.

6. Йоханнісбург (Schloss Johannisburg) знаходиться в місті Ашаффенбург на березі Майна. Величний і прекрасний він відрізняється простотою ліній і правильними пропорціями. Побудований в епоху Відродження, він, тим не менше, має строгий вигляд, який пожвавлюють піки в центральній частині дахів, а також кутові вежі та донжони. До 1803 року замок був заміською резиденцією майнцських архієпископів. Під час Другої Світової війни замок сильно постраждав і був підданий реставрації.

7. Меерсбург (Alte Burg Meersburg) , розташований на мальовничому березі Баденського озера в Баден-Вюртемберзі, являє собою зразок архітектури пізньої готики і бароко. Меерсбург - найстаріша житлова фортеця у всій Німеччині. Ця фортеця включає більше тридцяти приміщень, пристосованих для комфортного життя: столову, спальні, банкетний зал, старовинну кухню і інші.

8. Штольценфельс на Рейні (Schloss Stolzenfels) - це старовинний замок, визнаний ЮНЕСКО частиною всесвітньої спадщини. Його споруда відбувалася в період з 1242 по 1259 рік. Штольценфельс на Рейні був практично повністю зруйнований в 1689 році, і майже 150 років пролежав у руїнах. Відновлення замку організував Фрідріх Вільгельм Прусський, який потім зробив його своєю резиденцією. На останню сучасну реставрацію замку виділено 16 мільйонів євро.

9. Марксбург (Marksburg) розташувався на вершині пагорба в верхній течії Рейну неподалік від міста Браубах. Замок був зведений на місці франкської сторожової вежі, датованій 10 століттям. Марксбург був єдиною фортецею на Рейні, устоявшей після вторгнення французів в 12 столітті. Додаткові споруди, зведені в 17-18 століттях, не псують вигляд справжнього середньовічного замку. У 2002 році Марксбург був включений до складу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

10. Кьонігштайн (Festung K? Nigstein) - це могутня фортеця в околицях Дрездена. Це грандіозна споруда була зведена на вершині скелі площею 9, 5 гектарів. Фортеця Кьонігштайн була заснована в одинадцятому столітті і сьогодні визнається найпотужнішою на території Європи. У дні Другої Світової війни підземелля фортеці послужили для зберігання шедеврів світового мистецтва Дрезденської галереї.До послуг туристів вільне відвідування замку, гарматних батарей, казематів і равеліну.

Замки Німеччини і по сей день вражають нас своєю величною красою. Кожен з описаних архітектурно-історичних ансамблів - це прекрасна легенда, з якої хочеться доторкнутися.