Рейтинг кращих перинатальних центрів Росії

Збереження здоров'я матері і дитини - ось основний показник, яким пишається той чи інший перинатальний центр. З огляду на скорочення населення Росії в 2017 році на 31, 1 тисячу осіб за даними Росстату, зменшення малюкової та материнської смертності має першорядне значення для демографічного стану в країні.

Не всі російські перинатальні центри погоджуються розкривати дані про факти загибелі плоду або новонародженого до 7 діб після народження. Така статистика носить назву "перинатальна смертність". І лише 34 профільних установи не побоялися їй поділитися. Завдяки їх анкетування на що проходить щороку "перекличку перинатальних центрів" медіабюро "Статус презенс" вдалося скласти рейтинг кращих перинатальних центрів Росії 2017 року .

В суб'єктах дослідження спостерігалися 796, 2 тисячі жінок "в положенні", що становить близько 45% від усіх врахованих вагітностей в Росії. Найбільше вагітних жінок (100 тисяч) були взяті на облік в Москві, що не дивно. Кількість розроджень у всіх 34 центрах склало 759, 6 тисяч. Кожному учаснику анкетування нараховувалися бали за різні показники.

  • За узагальненою інформацією було зафіксовано 11, 7 випадку перинатальної смертності на 1000 з'явилися на світ дітей (проміле).
  • Найвищий індекс дитячої смертності (26, 1 проміле) був в РКБ ім.Н. А. Семашко (місто Сімферополь). Це пояснюється регіональною специфікою, так як в подібні перинатальні центри потрапляють жінки з найбільш складними випадками.
  • А найкращі показники (всього 3, 4 проміле) були у сочинській Міської лікарні №9.
  • Особливим пунктом в дослідженні йшов коефіцієнт ефективності кесаревого розтину (Кекс). Це співвідношення випадків даної операції і загибелі немовлят. У 13 перинатальних установах перинатальна смертність через КС була вище, ніж при пологах. Укладачі рейтингу відзначили, що в минулому році не знайшлося медичного закладу з хорошим або відмінним Кекс. А в 2017 році таких установ стало 7.
  • Також суб'єкти дослідження отримували оцінки за зважений показник перинатальної смертності (ВППС). Це коефіцієнт смертності в залежності від того, на якому терміні знаходиться вагітна жінка.
  • Крім того, враховувалася кореляція ВППС до перинатальної смертності. Завдяки цьому можна було з'ясувати, наскільки в цілому ефективна діяльність медустанови.

Ось як виглядає топ-20 кращих і гірших російських перинатальних центрів 2017 року.

20 найбільш ефективних перинатальних центрів РФ

# Перинатальний центр « Місто Кількість балів 1
Волгоградський обласний клінічний перинатальний центр №2 Волгоград 54 < 2 Московський обласний перинатальний центр
Балашиха 53 3 Сургутський клінічний перинатальний центр
Сургут 52 4 Відновскій перинатальний центр
чільне 51 5 Перинатальний центр Міської лікарні №9
Сочі 47 6 Перинатальний центр « Тюмень
47 7 перинатальний центр Воронезької обласної клінічної лікарні №1 У онеж
46 8 Перинатальний центр « Смоленськ 46
9 Обласний перинатальний центр Ярославль 46
10 Новосибірський міський клінічний перинатальний центр Новосибірськ 45
11 Красноярський крайовий клінічний центр охорони материнства і дитинства Красноярськ 44
12 перинатальний центр Обласної дитячої клінічної лікарні №1 > Єкатеринбург 41 13
Іркутський міський перинатальний центр Іркутськ 41 14
перинатальний центр міської клінічної лікарні №24 Москва 41 15
Обласний перинатальний центр Томськ 40 16
Перинатальний центр Алтайського краю Барнаул 38 17
Перинатальний центр Амурської обласної клінічної лікарні Благовєщенськ 38 18 < перинатальний центр Київської міської клінічної лікарні №8
Саратов 38 19 Кіровський обласний клінічний перинатальний центр
Кіров 37 20 обласний перинатальний центр > Курськ
37