Рейтинг кращих країн світу 2016 (Топ-10 + Інфографіка)

Організація Good Index Country опублікувала щорічний рейтинг кращих країн світу . Хороша країна, на думку авторів дослідження - та, яка успішно діє на благо людства. Звичайно, вона повинна служити інтересам свого народу, але ніколи за рахунок інших країн або їх природних ресурсів.

При складанні списку кращих країн для життя на Землі враховувалися 35 різних показників (в тому числі миролюбність, економічні показники і внесок в розвиток науки, безпеки та культури), наданих ООН і Всесвітнім банком.

В сьогоднішній список потрапили Топ-10 найбільш розвинених країн світу, в який з них краще жити, вирішувати вам.

Ми також підготували зведений рейтинг, куди увійшли самі самі країни світу за різними показниками.

Зміст:

 • 10. Нова Зеландія
 • 9. Австрія
 • 8. Франція
 • 7. Канада
 • 6. Фінляндія
 • 5. Німеччина
 • 4. Великобританія
 • 3. Нідерланди
 • 2. Данія
 • 1. Швеція
  • Інфографіка: Good Index Country 2016

10. Нова Зеландія

Дуже високий дохід на душу населення (7, 4%). А витрати на освіту у відсотках від ВВП є одними з найбільших в світі. Країна входить в число лідерів в області підтримання миру і глобальної безпеки і є учасником ключових міжнародних організацій, включаючи ООН і Організації економічного співробітництва і розвитку.

9. Австрія

Хоча за сукупністю показників Австрію і помістили на дев'яте місце в рейтингу кращих країн світу, з розвитку науки і технології вона на другому місці.Крім того, вона є великим туристичним центром, і претендує на звання континентального культурного центру. Ця країна подарувала світу відомих композиторів, таких як Антон Брукнер і Франц Ліст.

8. Франція

Світовий банк класифікує Францію як багату країну з високим рівнем доходу. Французьким громадянам гарантовані певні соціальні послуги, такі як освіта, охорона здоров'я і пенсії. Родина Рішельє, Екзюпері і Коко Шанель очолює списки найбільш відвідуваних країн світу. А ще Франція є одним з основних експортерів зброї в світі.

7. Канада

Високотехнологічна промислова країна з високим рівнем життя. Канада є великим експортером енергії, продуктів харчування і мінералів. Крім того, вона знаходиться на п'ятому місці в світі з видобутку нафти (за даними агентства EIA і компанії British Petroleum).

6. Фінляндія

Батьківщина Angry Birds і одна з найбезпечніших країн світу. Втрачений гаманець (разом з вмістом) або мобільний телефон з високою часткою ймовірності повернеться до власника. Рівень грамотності фінського населення близький до 100%. А в 2015 році Forbes включив Фінляндію в світовий топ-6 найкращих країн для бізнесу.

5. Німеччина

Саме населене держава в Європейському Союзі і одна з найбільших економік в світі. Такі галузі, як телекомунікації, охорона здоров'я і туризм, вносять найбільший внесок в економіку країни. Переважна більшість німецьких громадян є етнічними німцями, проте через наплив мігрантів нинішній етнічний склад Німеччини став вельми строкатим.

4. Великобританія

Можна сміятися над мемом "британські вчені", але це саме вони відкрили кисень і пеніцилін з цвілевих грибів, і розробили теорії в області аеродинаміки і природної еволюції.Англійський фізик-теоретик Стівен Хокінг прославився своїми науковими працями з квантової гравітації і космології, а англієць Тім Бернерс-Лі подарував світові Всесвітню павутину.

3. Нідерланди

У 2001 році королівство Нідерланди першим узаконило одностатеві шлюби, а його національні позиції по відношенню до наркотиків, проституції, евтаназії і абортів є дуже ліберальними. У цій маленькій країні найвища концентрація музеїв в світі.

2. Данія

Все данці мають доступ до безкоштовних медичних послуг. Вища освіта також є безкоштовним. Економіка країни базується на моделі Flexicurity, яка поєднує в собі гнучкі правила прийому на роботу і звільнення з соціальним забезпеченням і профорієнтацією в пошуку роботи і отриманням освіти для всіх безробітних.

1. Швеція

Очолює топ-10 кращих країн 2016 року. Швеція отримала найвищі бали за позитивний внесок в образ життя громадян, включаючи процвітання, рівність, здоров'я і благополуччя. Охорона здоров'я, а також утворення в шведських коледжах є безкоштовними, а середня тривалість життя шведів - 82 роки.

А Росія зайняла лише 72 місце в рейтингу країн світу, розташувавшись між Еквадором і Марокко.

Інфографіка: Good Index Country 2016

Завантажити повну версію (. Png, 1 Mb)