Рейтинг кращих міст світу для проживання

Відома аналітична компанія поставила за мету дізнатися, в якому ж місті Землі жити добре всім. Потрібно сказати, що рейтинг кращих міст світу складений з урахуванням 30 параметрів. Серед основних параметрів такі: охорона здоров'я і безпека, освіта та доступність товарів (послуг), розвиток інфраструктури та культурна життя, стан навколишнього середовища і соціальна стабільність. Примітно, що до списку міст потрапив і Санкт-Петербург (він зайняв 68 місце), а ось столиця країни - Москва поступилася 2 позиції (зайняла 70-е місце). Нас же цікавить перша десятка рейтингу.

Зміст:

  • 10. Окленд в Новій Зеландії
  • 9. Аделаїда в Австралії
  • 8. Перт в Австралії
  • 7. Сідней в Австралії
  • 6. Гельсінкі в Фінляндії
  • 5. Калгарі в Канаді
  • 4. Торонто в Канаді
  • 3. Мельбурн в Австрії
  • 2. Відень в Австрії
  • 1. Ванкувер в Канаді

10. Окленд в Новій Зеландії

Замикає десятку беззаперечних лідерів Окленд, який вмістив населення в 1, 3 млн. Чоловік. Це найбільше місто Нової Зеландії, він же є і культурною столицею країни. У його околицях знаходиться 48 вимерлих вулканів, а оточений він трьома мальовничими бухтами.

9. Аделаїда в Австралії

До рейтингу потрапила і Аделаїда, розташовані свої володіння в Австралії. У місті проживає трохи більше мільйона (потрібно сказати, щасливих) людей. У центральній частині міста розмістилися багатоповерхові будинки, а в іншій частині панують малі будови.Рівень життя в цьому місті досить високий, як втім, і по всій країні.

8. Перт в Австралії

Це найбільше місто і столиця штату Західної Австралії. Тут не так багато проживає жителів - усього 1, 2 млн. Чоловік, проте, треба думати, вони дуже щасливі своїми умовами проживання. Ще б! Адже саме тут видобувається нікель, золото й діаманти.

7. Сідней в Австралії

І знову Австралія, але тепер уже зі своїм знаменитим містом Сідней. Сідней за розміром в два рази більше Нью-Йорка, зате кількість паркових зон і маленьких оазисів тут перевершує всі мислимі норми.

6. Гельсінкі в Фінляндії

Найбільше місто Фінляндії, а заодно і його столиця - Гельсінкі - можуть похвалитися тим, що люди тут живуть щасливо. Нехай населення тут всього трохи більше півмільйона, зате за рівнем розвитку та культурі цього міста мало хто може скласти конкуренцію.

5. Калгарі в Канаді

В Канаді є провінція Альберта, де і розташовується місто Калгарі. Життя тут гарна ще й тому, що рівень доходу населення досить високий. Все життя і робота зосереджена близько видобутку нафти.

4. Торонто в Канаді

І знову Канада відзначилася тим, що тут живуть воістину щасливі люди. В даному випадку мова йде про великому місті країни і адміністративному центрі провінції Онтаріо. У місті розташовується найбільший зоопарк світу і занесена в книгу рекордів Гіннеса найдовша вулиця - Янг-стріт.

3. Мельбурн в Австрії

Це другий за величиною місто країни, де проживає близько 4 млн. Жителів. Це місто навіть в деякому плані перевершив столицю країни, оскільки тут зосередилися всі комерційні та промислові центри Європи і країни.Місто називають також і спортивним центром країни.

2. Відень в Австрії

Це чарівне місце зайняло другу сходинку в нашому рейтингу. Населення міста становить близько 2 млн. Жителів. Це місто - уособлення культурного життя Європи. Тут зосереджений центр музики і культури. Тут же проживали відомі композитори Бетховен і Моцарт, Шуберт і Гайдн.

1. Ванкувер в Канаді

Це навіть не столиця країни, але найкраще місто світу для проживання . У цьому змогли переконатися 2, 4 млн. Жителів. У цьому зможете переконатися і Ви, якщо переселити або хоча б відвідаєте ці краї.