Рейтинг кращих міст Росії за рівнем життя 2015

Центр стратегічних досліджень компанії Росгосстрах щорічно публікує список російських міст з найвищим рівнем життя. Рейтинг складається за результатами опитування жителів з 35 найбільших міст Росії. Респонденти оцінюють якість житлового фонду, медичне обслуговування, транспорт, освіту, дороги і навіть кваліфікацію місцевої влади.

Топ-10 муніципалітетів, які очолили рейтинг кращих міст Росії , ми пропонуємо Вашій увазі. Примітно, що зручними для життя свої міста називають 81% опитаних.

Зміст:

  • 10. Томськ
  • 9. Воронеж
  • 8. Санкт-Петербург
  • 7. Пенза
  • 6. Кемерово
  • 5. Ярославль
  • 4. Набережні Челни
  • 3. Оренбург
  • 2. Казань
  • 1. Тюмень

10. Томськ

Рівнем життя в місті задоволені 88% респондентів. Томськ відомий як найстаріший в Сибіру науковий, освітній, а також інноваційний центр. У міста багата культурна спадщина - тут безліч пам'яток дерев'яного зодчества і кам'яної архітектури 16-19 століть.

9. Воронеж

Життям у Воронежі задоволені 89% опитаних. Місто має багату історію і розташований на території з помірним кліматом, характерним для середньої смуги Росії. Воронеж - великий центр харчової, хімічної та радіоелектронної промисловості.

8. Санкт-Петербург

Чи задоволені своїм містом 90% петербуржців. Північна столиця - найбільший культурний центр країни, крім того в місті розвинене промислове виробництво, є відмінні можливості для отримання освіти, високу якість охорони здоров'я послуг.

7. Пенза

Серед крайових і обласних центрів Пенза - порівняно невелике місто з населенням трохи більше 520 тисяч осіб. Місто відрізняється помірно-континентальним кліматом, розвиненою системою освіти, охорони здоров'я, в Пензі багато музеїв, спортивних об'єктів. Чи задоволені рівнем життя 91% жителів Пензи.

6. Кемерово

Місто - важливий центр вугільної промисловості, також тут високий рівень соціальних і установ охорони послуг, 11 навчальних закладів вищої освіти, театри, музеї, наукові центри. Рівнем життя в місті задоволені 92% кемеровчан.

5. Ярославль

Життям у місті задоволені 93% жителів. Ярославль є великим транспортним вузлом. Місто - один з найстаріших в в нашій країні, що робить його привабливим для туристів. Історичний центр Ярославля включений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

4. Набережні Челни

Другий за величиною місто Татарстану - великий промисловий центр, знаменитий такими підприємствами як "КАМАЗ", Соллерс, Камський тракторний завод. У місті 7 вищих навчальних закладів, театри, музеї, медичні центри. Життям у місті задоволені 93% опитаних.

3. Оренбург

З числа опитаних жителів Південноуральського міста життям в ньому задоволені 94%. Оренбург - важливий центр газової промисловості, машинобудування, хімічної промисловості. Рівнем життя задоволені 94% жителів.

2. Казань

Рівнем життя в місті задоволені 96% жителів столиці Татарстану. Казань - великий економічний, науковий, освітній, культурний центр. Завдяки розвиненій інфраструктурі, в місті часто проходять міжнародні спортивні змагання - чемпіонат світу з фехтування, всесвітня універсіада і чемпіонат Європи з важкої атлетики.У 2017 році Казань очолила рейтинг міст Росії за рівнем якості життя.

1. Тюмень

Третій рік поспіль в рейтингу лідирує Тюмень. Життям у місті задоволені 98% опитаних. Місто - великий промисловий і транспортний центр. Концентрація підприємств нафтової і газової промисловості в місті призвела до розвитку НДІ і спеціалізованих навчальних закладів. У Тюмені високий рівень доходів, розвинене охорону здоров'я, освіту, багато спортивних об'єктів.