Рейтинг кращих книг 2012 року

Щорічно найбільший в Росії онлайн мегамаркет OZON спільно з Російською асоціацією електронних комунікацій проводять вручення Книжкової премії Рунету.

У 2012 році понад 140 тисяч читачів віддали свої голоси за ту чи іншу літературний твір. Художні твори, які вийшли в фінал Книжкової премії Рунету, увійшли в наш сьогоднішній рейтинг кращих книг 2012 року .

Зміст:

 • 12. Антологія "Все про мого батька"
 • 11. Муракамі. 1Q84. Тисяча невестьсот вісімдесят чотири.
 • 10. Ентоні Горовіц. Будинок шовку. Нові пригоди Шерлока Холмса
 • 9. Дмитро Биков, Олександр Васильєв, Михайло Єфремов. Громадянин Поет
 • 8. Дарина Донцова. Я дуже хочу жити. Мій особистий досвід.
 • 7. Акунін-Чхартішвілі. Арістономія
 • 6. Олександр Чудаков. Лягає імла на старі щаблі
 • 5. Володимир Познер. Прощання з ілюзіями.
 • 4. Мішель Уельбек. Карта і територія
 • 3. Джонатан Літтелл. Благоволительки
 • 2. Патрік Несс. Хода хаосу
 • 1. Архімандрит Тихон. Збірник Несвяті святі та інші оповідання

12. Антологія "Все про мого батька"

Сучасні письменники, журналісти, художники та інші знакові персони нашого часу представили в цьому збірнику нариси й оповідання, присвячені темі батьків. До книги увійшли 36 історій.

11. Муракамі. 1Q84. Тисяча невестьсот вісімдесят чотири.

Сплетіння реальності і ілюзії, життєвих реалій і філософських роздумів дуже характерні для творів Муракамі.Книга, яка увійшла в 2012 році в рейтинг кращих, - не виняток. Дія цього роману розгортається одночасно в 1984 році і в вигаданому часу.

10. Ентоні Горовіц. Будинок шовку. Нові пригоди Шерлока Холмса

Найбільш завзяті прихильники творчості Конан Дойла визнали детектив Горовиця гідним продовженням епопеї про Шерлока Холмса. Книгу відрізняють блискучий сюжет і чудове виклад.

9. Дмитро Биков, Олександр Васильєв, Михайло Єфремов. Громадянин Поет

Пушкін, Лермонтов, Некрасов, Михалков та інші класики міркують в книзі про найгарячіші новини. До кожної книги додається диск з зборами відеороликів, де Михайло Єфремов читає вірші. "Громадянин поет" - єдиний поетичний збірник, який увійшов в рейтинг кращих книг 2012 року.

8. Дарина Донцова. Я дуже хочу жити. Мій особистий досвід.

Дар'я Донцова відверто і без прикрас розповідає про свою боротьбу і про перемогу над раком грудей. Книга покликана розповісти всім, хто опинився один на один зі страшною хворобою, що недуга не всесильний, що здаватися не можна за будь-яких обставин.

7. Акунін-Чхартішвілі. Арістономія

Дія цього "роману ідей" розгортається під час революції початку минулого століття і громадянської війни. Герої знаходять для себе відповіді на складні питання: "виїхати або залишитися?", "Зрадити, щоб вижити або вмерти з честю?". У книзі багато глав, де немає дії, але присутні філософські міркування героїв.

6. Олександр Чудаков. Лягає імла на старі щаблі

Твір було визнано найкращим російським романом першого десятиліття ХХ століття за рішенням журі премії "Російський Букер". У книзі майстерно намальована картина життя російської провінції в радянські роки.

5. Володимир Познер. Прощання з ілюзіями.

Книга була видана англійською мовою 21 рік тому і 12 тижнів входила в список бестселерів "Нью-Йорк Таймс". У нашому рейтингу книг представлено російське видання автобіографічного твору.

4. Мішель Уельбек. Карта і територія

Роман був удостоєний Гонкурівської премії в 2010 році. Головна ідея твору полягає в тому, що людина мимоволі витісняється з сучасного світу. У романі Уельбек поруч з головним героєм зобразив і самого себе, відкривши власне життя для поглядів читачів.

3. Джонатан Літтелл. Благоволительки

Одна з найтитулованіших книг в рейтингу 2012 була удостоєна Гонкурівської премії, а також Гран-прі Французької Академії. Цей історичний роман, написаний від імені офіцера СС, переведений на 20 мов, а в Європі став абсолютним бестселером.

2. Патрік Несс. Хода хаосу

Роман являє собою симбіоз фантастики і антиутопії. Твір є трилогію, що відрізняється захоплюючим сюжетом і закликом не здаватися в будь-який, навіть найскладнішої, ситуації.

1. Архімандрит Тихон. Збірник Несвяті святі та інші оповідання

Збірник, який завоював титул найкраща книга 2012 року , був визнаний лауреатом Книжкової премії Рунету за підсумками глядацького голосування. Оповідання, що увійшли до збірки, отець Тихон використовує в своїх проповідях і бесідах. Всі історії реальні, а герої описані просто і без прикрас. Автор прагне показати читачеві важливість таких особистих якостей, як людяність, теплота і духовність.