Рейтинг кращих книг 2015 року, бестселери

Були часи, коли Росію називали однією з найбільш читаючих країн. Що ж саме читають жителі Російської Федерації, яким книжкам люблять і купують? Відповідаючи на це питання, експерти РБК вивчили статистику продажів найбільших видавничих будинків країни. В результаті були обрані кращі книги 2015 року , рейтинг читачів забезпечив їм потрапляння в топ бестселерів цього року.

Зміст:

  • 10. Донна Тартт, "Щиголь"
  • 9. Джеймс Дешнер, "Той, що біжить в лабіринті"
  • 8. Харпер Лі, "Убити пересмішника"
  • 7. Джордж Оруелл, "1984"
  • 6. Джоджо Мойес, "До зустрічі з тобою"
  • 5. Дмитро Глухівський, "Метро 2035"
  • 4. Джон Грін, "Винні зірки"
  • 3. Енді Вейер, "марсіанин"
  • 2. Грегорі Девід Робертс, "Шантарам"
  • 1. Борис Акунін, "Планета вода"

10. Донна Тартт, "Щиголь"

Продано 65 285 книг

За кращу книгу в 2014 році Тартт отримала Пулітцерівську премію. Історія тринадцятирічного підлітка починається за трагічних обставин - через вибух у Нью-Йоркському музеї мистецтв гине його мати, а він сам в стані шоку вистачає зі стіни картину одного з учнів Рембрандта і вибігає з будівлі. Традиційний "роман про виховання" в нових умовах, де є сусідами кримінал і відданість мистецтву.

9. Джеймс Дешнер, "Той, що біжить в лабіринті"

69 483 книг

Один з представників популярного "у них" напряму young adult - новинки книг 2015 для молодіжної аудиторії.Уявіть собі, що постійно змінюється лабіринт, де в темряві живуть чудовиська, і в центрі його - обгороджену високими стінами долину, де пробуджуються і живуть позбавлені пам'яті підлітки. Цікаво? Ото ж бо й воно.

8. Харпер Лі, "Убити пересмішника"

74 142 книг

Вічно прекрасна і вічно юна класика, яку повинен прочитати кожен. Можливо, сплеск популярності був викликаний звісткою про виявлення другої книги бестселера 2015 року "Піди, постав сторожа", що вийшла в середині року.

7. Джордж Оруелл, "1984"

85 000 книг

Похмура антиутопія про тоталітарний майбутньому, де злидні є сусідами з ханжеством, а за думки можна посадити в тюрму.

6. Джоджо Мойес, "До зустрічі з тобою"

87 913 книг

Втративши роботу в кафе, Луїза шукає нові засоби для існування - адже вся сім'я залежить від її здатності заробляти. Після звернення в місцевий центр зайнятості їй пропонують доглядати за повністю паралізованим людиною ... Історія про набуття себе з романтичним відтінком.

5. Дмитро Глухівський, "Метро 2035"

97 459 книг

Продовження "Метро 2033" і "Метро 2034" (можна з упевненістю сказати, як буде називатися четверта книга). Похмура історія про який став жилому після ядерної війни московському метро, ​​де сховалося вижило людство. Москвичі можуть вже зараз знайти собі затишний куточок.

4. Джон Грін, "Винні зірки"

103 321 книг

Ця популярна книга побила рекорд продажів в Америці в 2012 році і вже в 2014 році з'явилася на кіноекранах. Зворушлива історія про які страждають від раку молодих людей, які знайшли один одного на порозі смерті. Попутно присутній спивається мізантроп-письменник, який на тлі смерті і дитячого почуття усвідомлює і кається.

3. Енді Вейер, "марсіанин"

107 000 книг

Суміш старої доброї наукової фантастики і літератури виживання - тепер будь-хто, потрапив в піщану бурю на Марсі, знатиме, що робити. Напевно вплив на продажу надав недавно вийшов однойменний блокбастер Рідлі Скотта.

2. Грегорі Девід Робертс, "Шантарам"

118 445 книг

Сам письменник прожив довге і бурхливе життя - він був героїновим наркоманом, грабував банки, погрожуючи іграшковим пістолетом, був спійманий, отримав 19 років в'язниці, втік через два роки і полетів в Індію, де і прожив десять років. Зв'язався з кримінальним світом, був наркокурьером, знову був спійманий і відсидів шість років. В кінці знову повернувся до Індії, де і став президентом благодійного фонду. "Шантарам" - автобіографічний твір, частково написаний ще під час перебування автора в австралійській в'язниці. Хоча найкраща книга вийшла п'ять років тому, на російському ринку вона продовжує користуватися стійкою популярністю.

1. Борис Акунін, "Планета вода"

168000 книг

Очолює читацький рейтинг книг 2015 року. 56-річний, але як і раніше бадьорий Ераст Петрович Фандорін спускається на дно морське, шукає маніяка на тропічних островах Атлантики, бродить по Заволжской губернії, і розслідує пограбування поїзда на тлі крокує по Європі привиду комунізму. Фентезі про Росію-яку-ми-втратили як і раніше користується народною любов'ю.