Рейтинг армій світу на 2013 рік

Сила тієї чи іншої армії залежить не тільки від чисельності, а й від наявності у держави останніх розробок в області військової інженерії, від ядерного потенціалу держави і від системи управління діями військових частин. Наявність потужної армії було і залишається важливим важелем впливу на міжнародній арені.

Сьогодні ми пропонуємо рейтинг армій світу на 2013 рік за версією РБК, в який увійшли 7 країн, які мають найбільш потужними і боєздатними військовими силами.

Увага! Матеріал застарів. Читайте актуальний рейтинг армій світу. Список найсильніших військ оновлюється тепер щорічно.

Зміст:

  • 7. Туреччина (чисельність армії - 613 тис. Чоловік, резерв - 429 тисяч)
  • 6. Індія (чисельність армії - 1 млн. 325 тисяч чоловік)
  • 5. Північна Корея (чисельність армії - 1 млн. 106 тисяч чоловік)
  • 4. Росія (чисельність армії - 1 млн. 200 тисяч чоловік)
  • 3. Ізраїль (чисельність армії - 176, 5 тис. Чоловік, резерв - 565 тис. Чоловік)
  • 2. Китай (чисельність армії - 2 млн. 285 тисяч чоловік)
  • 1. США (чисельність армії - 1 млн. 478 тисяч чоловік)

7. Туреччина (чисельність армії - 613 тис. Чоловік, резерв - 429 тисяч)

Форпост між Європою і Азією історично повинен мати авторитет, в тому числі, і військовим. Тому чисельність збройних сил Туреччини перевершує армію будь-якій європейській країни. Правда, основну небезпеку для держави представляють зовсім не зовнішні вороги, а курдські сепаратисти.Саме з ними відбуваються майже всі військові зіткнення останніх років. Туреччина входить в число світових лідерів за наявністю систем ППО. Ядерної зброї у країни офіційно немає.

6. Індія (чисельність армії - 1 млн. 325 тисяч чоловік)

Безперервне протистояння Індії та Пакистану призводить до неминучого збільшення чисельності армій і витрат на збройні сили. Індійська армія по чисельність - третя в світі після США і Китаю. Комплектуються збройні сили на добровільній контрактній основі. Країна має, як мінімум, п'ятьма десятками ядерних боєголовок. Серед розробок індійського воєнпрому - міжконтинентальна балістична ракета Agni-V, здатна нести боєзаряд на відстань до 6 тисяч кілометрів.

5. Північна Корея (чисельність армії - 1 млн. 106 тисяч чоловік)

Жалюгідний стан економіки країни не дозволяє виділяти на утримання армії значні кошти. Тому бюджет збройних сил Кореї - найменший серед усіх учасників рейтингу армій світу на 2013 рік, всього 5 мільярдів доларів. Крім основного складу, до заклику до ладу постійно готові 8 мільйонів резервістів. Велика частина військ сконцентрована на кордоні з Південною Кореєю. Вперше випробування ядерної зброї Північна Корея провела в 2006 році. Сьогодні в арсеналі країни є до 10 боєголовок.

4. Росія (чисельність армії - 1 млн. 200 тисяч чоловік)

Міць російської армії багато в чому визначається ядерним потенціалом країни, в розпорядженні Російської Федерації знаходиться близько 11 тисяч боєголовок, а також передові засоби їх доставки. Оборонний бюджет Росії - 56 мільярдів доларів. США витрачають 692 мільярда, Китай - 100 мільярдів. Останній серйозний збройне зіткнення за участю російської армії - збройний конфлікт в Південній Осетії з грузинськими військовими в 2008 році.

3. Ізраїль (чисельність армії - 176, 5 тис. Чоловік, резерв - 565 тис. Чоловік)

Відмінною особливістю найменшої армії в рейтингу на 2013 рік є наявність жінок, які служать в обов'язковому порядку протягом 24 місяців. Термін строкової служби для чоловіків - 36 місяців. У рейтингу армій світу на 2013 рік Ізраїль лідирує за видатками на оборону в розрахунку на душу населення - близько 2 тисяч 400 доларів. Офіційно країна не має в своєму розпорядженні ядерну зброю, але вважається, що в розпорядженні Ізраїлю може знаходитися від 80 до 200 боєголовок.

2. Китай (чисельність армії - 2 млн. 285 тисяч чоловік)

Головний ресурс Китаю - люди, армія країни є найбільшою в світі. Однак держава методично розвиває і оборонну промисловість, переходячи від простого копіювання західних зразків до розробки і виробництва власної техніки. Армія комплектується і на призовний, і на контрактній основі. Оборонний бюджет Китаю - другий в світі за величиною. Ядерний потенціал країни налічує близько 200 боєголовок.

1. США (чисельність армії - 1 млн. 478 тисяч чоловік)

За загальною кількістю ядерних боєголовок країна, яка лідирує в рейтингу армій світу на 2013 рік , лише трохи поступається Росії. А наявні в розпорядженні американських військових міжконтинентальні балістичні ракети дозволяють нести боєголовки на відстань 15 тисяч кілометрів. США мають безпрецедентно великий оборонний бюджет, в 12 разів перевищує російські витрати на армію.