Рейтинг 10 кращих путівників по країнам світу

Існує безліч дуже докладних додатків-путівників для смартфонів і планшетів. Однак старі добрі паперові путівники також не втратили актуальності, так як не вимагають підзарядки, не гальмують і не зависають. Та й написаний на папері текст часто сприймається краще, ніж електронний. Ми не будемо віддавати перевагу якомусь одному виду гідів і розглянемо найкращі путівники , будь вони в друкованому або електронному варіанті.

Зміст:

  • 10. Google Trips
  • 9. TripAdvisor
  • 8. Путівники "Афіші" по містах світу
  • 7. Rough Guides
  • 6. Путівники Дорлинг Киндерсли
  • 5. Путівники Поліглот
  • 4. Bradt Travel Guides
  • 3. Путівники Вокруг света
  • 2. The National Geographic Traveler
  • 1. Серія путівників від Lonely planet

10. Google Trips

Російська мова: немає.

Вартість: безкоштовно.

Відкриває рейтинг популярних путівників відмінне мобільний додаток для iOS і Android, в якому зібрані відомості про всіх популярних туристичних напрямках в світі. Вся доступна інформація відсортована по розділах: Їжа, пам'ятки, Цікаві відомості і так далі. Можна прочитати коментарі туристів про місця, куди краще сходити, або навпаки, відвідувати категорично не варто. Програма інтегрована з Google Maps, так що найдокладніші карти будуть до ваших послуг в будь-якій точці Землі. Маршрути, запропоновані програмою, можна змінювати на свій розсуд: змінювати кількість і склад об'єктів, зменшити або збільшити тривалість екскурсії та вносити позначки.А якщо у вашій поштовій скриньці від Google знаходяться повідомлення про броні квитків, Google Trips покаже рейс і час вильоту.

Мінуси: немає російської мови.

9. TripAdvisor

Російська мова: є.

Вартість: безкоштовно.

Це мобільний додаток пропонує безліч фотографій готелів та ресторанів, які були завантажені мандрівниками, а не маркетологами. Крім цього в TripAdvisor є докладні карти 300 міст світу і доступ до них можна отримати навіть в автономному режимі. Завдяки відгукам реальних користувачів дуже легко знайти найдешевші квитки на авіарейси, готельні номери і ресторани, причому забронювати місце можна, що називається, в один клік.

Недоліки: в пошуку є проблеми з сортуванням, на планшеті не працює опція "мої поїздки".

8. Путівники "Афіші" по містах світу

Російська мова: є.

Серія вітчизняних гідів по Росії і світу була написана з урахуванням інтересів російських туристів. Кожен путівник "Афіші" складено автором, часто відвідують місто, про яке йде мова, або постійно живуть в ньому. У книгах дуже докладно описані найпопулярніші туристичні маршрути, а також основні точки міського життя: торговельні заклади, популярні ресторани, клуби і театри. Додатковий плюс: ці путівники продаються в більшості книгарень.

Мінуси: є гіди тільки по містах, а не країнам в цілому.

7. Rough Guides

Російська мова: є.

Є причина, по якій люди засинають, читаючи книги по історії, і ця причина - нудьга. Однак читаючи путівники по містах і країнах від Rough Guides нудно не буде. Описи в них дуже яскраві і об'єктивні, є корисна інформація не тільки про історію того чи іншого міста, або його визначні пам'ятки, а й про барах, ресторанах, готелях і клубах із зазначенням цінових категорій.У книгах є безліч карт.

Проте через свою подробиці ці гайди можуть відлякати тих, хто цінує лаконічність.

6. Путівники Дорлинг Киндерсли

Російська мова: є.

Одні з найкращих путівників 2017 року нашому списку. У них є схеми районів, красиві і пізнавальні ілюстрації і фотографії, а стиль викладу НЕ менторський, а дуже цікавий. Є практичні поради для мандрівників, опис сезонних подій в різних містах, і, звичайно, відомості про готелі, ринках, кафе, пивних і інших видах дозвілля. Однак у відгуках зустрічаються скарги на не надто якісний папір, сторінки можуть легко випасти з книги. Текст в книгах невеликий, що незручно для людей з поганим зором. І ціна путівників висока - від 750 рублів і вище.

5. Путівники Поліглот

Російська мова: є.

Перші путівники цієї серії випускалися в чорно-білому варіанті, сучасні ж "Поліглоти" представляють собою повнокольорові книги на якісному папері. Є гіди як по містах Росії, так і по найпопулярнішим напрямками Азії, Європи, Африки, Америки і Океанії. У книгах є міні-розмовник, а написані вони коротко і по суті. Є інформація про основні туристичні маршрути, докладні карти, практичні поради та фотографії основних визначних пам'яток.

4. Bradt Travel Guides

Російська мова: є.

Невеликі і недорогі путівники для тих, кому цікаві неспішні подорожі (поїздки на громадському транспорті і поїзді, піший туризм). З гайдів Bradt ви дізнаєтеся коротку історичну інформацію про місто, який ви бажаєте відвідати, про його найцікавіших місцях.

Недоліки: немає кольорових ілюстрацій і схем міста, наявні карти дуже дрібні, так що приготуйтеся розглядати їх зі збільшувальним склом.

3. Путівники Вокруг света

Російська мова: є.

Відкриває топ-3 найкращих путівників по Росії і світу серія вітчизняних видань. У них дуже інформативно і "без води" розповідається про основні визначні пам'ятки різних міст і країн. Якщо вам до душі об'єктивні рекомендації і безліч фотографій, що дозволяють зрозуміти варто їхати в це місце чи ні, то паперовий гід "Вокруг света" стане відмінним вибором.

Недоліки: карти більшості міст прив'язані до центральної частини.

2. The National Geographic Traveler

Російська мова: є.

З цих путівників можна почерпнути відомості про національні особливості, культурні традиції і визначні пам'ятки місця, яке ви вибрали для подорожі. У книгах безліч інформативних карт і чудових ілюстрацій. Є варіанти піших маршрутів по головних містах різних країн і поїздок по певним областям.

Недоліки: не до всіх визначних пам'яток даються розгорнуті і цікаві описи.

1. Серія путівників від Lonely planet

Російська мова: є.

На першому місці в добірці найкращих довідників для туристів знаходяться дуже докладні, грунтовні паперові путівники, в яких зібрані всі тонкощі перебування в тій чи іншій країні. Читачеві надана інформація про історію відвідуваною країни або міста, описані всі мало-мальськи цікаві пам'ятки і вказано час, в яке їх краще відвідати, а також приблизна вартість відвідування. Також путівник дає поради, яким транспортом краще пересуватися по даній місцевості і якими транспортними картами краще користуватися, щоб заощадити в поїздці.

Мінусів у цих путівників два: вага книги (близько 2 кг) і ціна - близько 1000 рублів.Є безкоштовні електронні варіанти в pdf, але вони дуже гальмують через великого розміру.