Проблемні банки - це основна прикмета

Масове відкликання банківських ліцензій Центробанком і зростання побоювань вкладників вимагають точного визначення рівня надійності банків і наявності у них потенційних проблем. Дані рекомендації не вимагають спеціальних фінансових знань і допомагають швидко визначити стійкість кредитних організацій.

Мета будь-якого вкладника - це збереження і отримання процентних виплат по депозитному вкладу. Нинішня система страхування вкладів гарантує повернення приватним особам вкладів в розмірі до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тому найпростішим способом захисту від банкрутства фінансової установи є поділ суми на кілька депозитних рахунків, відкритих в різних банках.

Вибираючи банк для розміщення великого депозиту, клієнти часто ґрунтуються лише на довірі до даного банку або людям, які там працюють. Наприклад, при останніх відгуках ліцензій постраждало багато VIP-клієнтів з великими сумами, які повірили в надійність банку. Буває так, що у вкладника немає можливості розділити суму на кілька внесків. Тоді необхідно визначити ступінь надійності банку, де буде відкрито депозитний рахунок. На російському ринку безліч надійних банків, що пропонують дуже вигідні умови для різних груп вкладників. Основним параметром для орієнтиру є процентна ставка по депозиту. Однак при перевищенні страхової суми цей критерій потрібно доповнити.

Звичайний вкладник, що не володіє знаннями фінансового аналізу, може досить точно визначити ступінь ризику конкретного банку. Для цього необхідно скористатися інформацією про дану кредитну організації і визначити ознаки, що свідчать про погіршення ситуації в банку. Спочатку потрібно переглянути всі новини про банк за кілька років, виділяючи наступні моменти: згадка банку в операціях відмивання грошей, повідомлення про виїмку документів і позапланові перевірки Центробанку, фактах порушення банківських нормативів, повідомлення про збитки, зниження обсягів бізнесу і кредитних рейтингів.

Всі ці фактори є серйозними ознаками негативних змін у фінансовій організації. Потім необхідно вивчити аналітичні відомості про банк, де детально описується структура організації, сфера реального бізнесу, визначені кінцеві власники, оцінені ризики і фінансовий стан. Важливими моментами є відомості, що власники вважаються публічними персонами, відомі ринку, розкриті слабкі місця банку (низька ліквідність, нерозвинена мережа, залежність від міжбанківських кредитів), наявність неякісних активів, частка коштів, переданих в довірче управління (вище 25% повинно насторожувати).

Фінансові результати (прибуток і збиток) також яскраво свідчать про становище банку. Наявність великих збитків - це негативний фактор, який говорить про проблеми банку. Якщо збитки фіксуються тривалий час, то з таким банком не варто працювати.