Москва опинилася внизу світового рейтингу вартості елітної нерухомості

Москва потихеньку скочується на нижчі позиції у світовому рейтингу, що відображає зростання цін на житло преміального класу. Згідно з підсумками 3-го кварталу 2014 того року, російській столиці віддана 30-а позиція рейтингу, в результаті чого вона демонструє негативну ростовую динаміку за рік в розмірі 3, 7%. Пітер розмістився ще нижче - на два рядки - там показник річної динаміки склав 8, 7% зі знаком "мінус".

Такі відомості наводяться в Індексі світових ринків нерухомості еліт-класу (Prime Global Cities Index) за 3-ій квартал року, підготовленому компанією Knight Frank. Всього в Індексі ведеться відстеження цінової динаміки на ринках житла преміального класу тридцяти трьох міст світу.

За результатами нещодавнього дослідження, за рік Москва "здала" 10 пунктів в Індексі. Ще за підсумками шести місяців 2014 того вона перебувала на двадцять четвертому місці в цьому рейтингу (з ростом в 0, 9%), а Санкт-Петербург - на 22 місці (з ростом 2, 3%). У минулому році столиця Росії і зовсім займала 20-у сходинку.

В кварталі 2013-того вона була в числі дев'яти міст Європи - учасників популярного рейтингу, причому, перебувала на четвертій позиції, трохи поступаючись Лондону, Санкт-Петербургу і Монако. Підсумки ж третього кварталу цього року перемістили її на дев'яте місце, Пітер - на 11 (їм завершується список міст Європи в Індексі).

Відповідно до цього агентства преміальної нерухомості Contact Real Estate , в порівнянні з третім кварталом минулого року обсяг пропозиції в даному сегменті в Москві зріс на 14, 8% і більш ніж на 7% по відношенню до попереднього кварталу.

При цьому середня вартість "квадрата" зараз знизилася в порівнянні з літнім періодом на 3% (склавши 18218 дол.), Що обумовлено падінням рублевого курсу. Фахівці кажуть, що це не є показником зниження цін елітного житла, швидше за просто деякою їх коригуванням, що супроводжується обмеженням обсягу пропозиції в даному сегменті ринку житла. У 2015-тому році, на думку Андрія Соловйова, директора департаменту елітарної житлової нерухомості Knight Frank, столиця Росії і Санкт-Петербург збережуть власні позиції на нижніх рядках розглянутого рейтингу.

Разом з російськими містами рейтинг цінової динаміки елітного житла замикають Женева з Сінгапуром. Навпаки, найвищими темпами зростання вартості житла класу преміум можуть похвалитися Джакарті, Лос-Анджелес і Тель-Авів.

Якщо говорити в середньому, Knight Frank повідомляє, що ціни в містах, що беруть участь в рейтингу, за рік зросли відсотки на 4. Якщо порівнювати з 2-м кварталом цього року ціновий приріст склав близько 0, 2 %.