"Людина року 2015» за версією журналу tIME: Ангела Меркель

Популярний в США журнал Time щороку присуджує титул "Людина року" персони (або групі осіб, а іноді навіть і збірному образу), яка мала найбільший вплив на події в світі і найчастіше "мелькала" в новинах за рік.
У 2015 році редактори видання звузили шорт-лист до восьми чоловік. До нього увійшли відомі політики, активісти і бізнесмени.
Так хто ж він, людина року 2015 за версією журналу Time?

Зміст:

  • 8. Володимир Путін
  • 7. Кейтлін Дженнер
  • 6. Тревіс Каланік
  • 5. Хасан Рухані
  • 4. Активісти руху Black Lives Matter
  • 3. Дональд Трамп
  • 2. Абу Бакр аль-Багдаді
  • 1. Ангела Меркель

8. Володимир Путін

Президент Росії не тільки кинув виклик санкцій Заходу, але і в союзі з сирійським лідером Башаром Асадом проводить успішну операцію проти ІГІЛ. Його дії знаходять підтримку не тільки у росіян, а й у багатьох громадян Євросоюзу і США. Дійшло до того, що в газеті Washington Post з'явилася стаття під заголовком "Чи вистачить приходити в екстаз від Путіна".

7. Кейтлін Дженнер

Колись її звали Вільям, і вона була олімпійським чемпіоном з десятиборства. Але важко бути в гармонії з собою, коли ти відчуваєш себе жінкою, а знаходишся в чоловічому тілі. Кейтлін довелося пройти тривалу корекцію біологічної статі, після чого вона з'явилася на обкладинці Vanity Fair, і стала зіркою реаліті-шоу "Я - Кейт".

6. Тревіс Каланік

Генеральний директор компанії Uber, яка діє в 58 країнах світу.Вона надає послуги по мобільному пошуку і замовлення таксі та приватних візників і продовжує розширюватися, незважаючи на зусилля таксистів і асоціації перевізників. У 2015 році компанія представила нові послуги, включаючи UberPool і UberCommute.

5. Хасан Рухані

Президент Ірану підписав контракт з шістьма світовими лідерами: в обмін на зняття економічних санкцій він обмежує ядерну програму своєї країни. Крім того, виступаючи від імені союзників (Дамаска і "Хезболли") Тегеран намагається примирити воюючі сторони в Сирії.

4. Активісти руху Black Lives Matter

Вони організовували національні протести проти вбивства чорношкірих американців, в тому числі в Балтіморі. Black Lives Matter виступають проти расової дискримінації і жорстокості поліції США, яка часто стріляє в афроамериканців, а вже потім задає питання.

3. Дональд Трамп

Ім'я та фото цього ексцентричного мільярдера з'являються в новинах про президентські перегони в Америці так часто, що якби за кожне прочитання слів "Дональд Трамп" платили по долару, можна було б стати багатієм. Цей кандидат від Республіканської партії прославився пропозицією заборонити мусульманам в'їзд в країну свободи і демократії, а також підтримкою військових дій Росії в Сирії. Удачі на виборах, містер Трамп!

2. Абу Бакр аль-Багдаді

Когось може здивувати, що на звання " людина року" за версією Time претендує глава екстремістського угрупування "Ісламська держава", яка взяла на себе відповідальність за низку страшних терактів, в тому числі в Парижі і Сан-Бернардіно. Однак редакція журналу не поділяє кандидатів на хороших і поганих. Зате державний департамент США - розділяє і в 2011 році він оголосив, що виплатить до 10 млн.доларів за інформацію, яка сприятиме затриманню або смерті глави ІГІЛ.

1. Ангела Меркель

Ось він, людина року 2015! Канцлер Німеччини твердо має намір дотримуватися політики відкритих кордонів, незважаючи на те, що результати таких дій не до душі багатьом німцям, в тому числі з її власної партії. В цьому році Меркель була в центрі новин ще й через кризу в Єврозоні, в якому її країна виступала в ролі "економічної швидкої допомоги".