Головні наукові відкриття 2014 року

Ніякі кризи і політичні чвари не можуть зупинити рух прогресу. Сучасна наука практично щодня робить дивовижні відкриття, що відкривають таємниці Всесвіту, що подовжують життя, дають новий поштовх в області електроніки, техніки, фармакології.

Сьогодні ми представляємо головні наукові відкриття 2014 року . Десятка складена за матеріалами видання Science.

Зміст:

  • 10. Великий генетичний алфавіт
  • 9. Запуск міні-супутників CubeSat
  • 8. Маніпуляції зі спогадами
  • 7. Клітини, які вміють лікувати діабет
  • 6. Найдавніша на Землі наскальний живопис
  • 5. Штучний мозок
  • 4. Людиноподібні роботи
  • 3. Відкриття "молодої крові"
  • 2. Походження птахів
  • 1. Посадка на комету Чурюмова-Герасименко

10. Великий генетичний алфавіт

Все, що існує на Землі, закодовано за допомогою генетичної інформації. Раніше для позначення коду використовували 4 літери ДНК - А, Т, G і C. У 2014 році вчені додали ще 2 - X і Y. У планах у дослідників кодування нових білків, що не існують в природі, але допомагають у лікування багатьох серйозних захворювань.

9. Запуск міні-супутників CubeSat

Площа одного боку такого супутника - всього 10 кв. см. Раніше вони використовувалися в якості посібників для студентів. Але за минулий рік більше 75 "малюків" були запущені на орбіту.

8. Маніпуляції зі спогадами

Фантастичні фільми стають реальністю - вчені навчилися змінювати фрагменти пам'яті.Правда, поки досліди проводили тільки на мишах. Зате вдалося докорінно змінити емоційне сприйняття гризунами своїх спогадів, перетворивши хороші в погані, і навпаки.

7. Клітини, які вміють лікувати діабет

Ембріональні стовбурові клітини були перетворені вченими в так звані бета-клітини імунної механізму. Це відкриття дуже важливо в боротьбі з раніше невиліковним на цукровий діабет першого типу.

6. Найдавніша на Землі наскальний живопис

В печерах на індонезійському острові Сулавесі вчені знайшли малюнки, вік яких - не менше 40 тисяч років. Примітивні геометричні фігури, вік яких близько 78 тисяч років, були раніше знайдені в Африці. Але справжні графічні малюнки раніше мали вік не більше 30 000 років. Відкриття може внести суттєві корективи в історію людства.

5. Штучний мозок

Для створення штучного мозку компанія IBM використовувала 5, 4 млрд. Транзисторів, створивши 256 млн. Синапсів, що імітують зв'язку між нейронами головного мозку. Це в рази менше, ніж в голові у цієї людини, але зупинятися вчені не мають наміру.

4. Людиноподібні роботи

Зразки, створені в 2014 році, можуть навчатися і працювати абсолютно автономно, що дозволяє говорити про прорив в області створення штучного інтелекту.

3. Відкриття "молодої крові"

Досліди на мишах підтвердили, що сироватка крові молодих гризунів може омолодити кров і м'язи літніх родичів. Якщо ця закономірність справедлива і по відношенню до людини, вже в найближчі роки може початися революція в боротьбі зі старінням.

2. Походження птахів

Поява птахів в кінці ери динозаврів довгі роки залишалося загадкою для вчених.Однак поступово були зібрані дані про сотні особин викопних рептилій. Дослідники простежили, як тіла древніх динозаврів ставали все менше, кістки все тонше, а навички польоту - все досконаліший. У підсумку великі динозаври вимерли від нестачі їжі, а маленькі птахи тріумфально продовжили розселення по планеті.

1. Посадка на комету Чурюмова-Герасименко

Космічний апарат "Розетта" подолав майже 6, 5 млрд. Кілометрів і доставив на поверхню комети робот "Філа". Десятирічна подорож увінчалося успіхом, тепер вчені мріють досліджувати реліктове речовина Сонячної системи, перевірити наявність на кометі води і Мікромолекули органіки.