Калінінград - Краще місто Росії

Практично кожен громадянин Російської Федерації знає про існування віддаленого острівця Батьківщини, яким є Калінінградська область. Разом з тим мало хто замислювався про те, чому ця територія належить саме нашій країні, а не Німеччині чи Польщі. Насправді це питання дуже цікавий з історичної точки зору.

Історія

Обласний центр найзахіднішої області Росії далеко не завжди носив назву кращого міста Росії - Калінінград . У ранніх історичних документах він іменувався незвично для російської людини - Твангсте . Потім, в період з 1255 року по 4 липня 1946 року воно стало називатися на німецький манер - Кенігсберг . Це був економічний і культурний центр, столиця Східної Пруссії. Значна частина цієї провінції за підсумками Потсдамської конференції була передана СРСР і надалі стала Калінінградською областю.

Для міста особливо пам'ятними є кілька дат. Однією з яких є 6 квітня 1945 року. Саме в цей день війська Червоної армії почали штурм Кенігсберга. В ході бою з обох сторін загинуло дуже багато солдатів. Великий внесок у позитивний результат штурму внесли добірні гвардійські частини. Саме тому в їх честь в Калінінграді і встановлений монумент "1200 гвардійцям". Інша подія, що вплинула на долю міста, сталося 4 липня 1946 року. У цей день помер М. І. Калінін, який отримав на той час негласне звання "всесоюзного старости".У його честь і було прийнято рішення про перейменування Кенігсберга.

Розвиток міста

У повоєнний час Калінінград став дуже активно заселятися. Паралельно з цим йшов процес зміни національного складу міста. Згідно з переписом 1947 року німців залишилося всього лише 20000 чоловік. Хоча кількома роками раніше ця цифра була в 20 разів більше. До історичного архітектурного та культурної спадщини "нові господарі" теж ставилися без особливого пієтету. Старе місто, який постраждав від військових дій, які не відновлювався, а навіть навпаки його руїни безжально знищувалися. На їх місці зводилися стандартні панельні будинки. Тому німецька забудова збереглася лише ближче до околиць.

Разом з тим в 80-х роках ставлення до архітектурних пам'яток змінилося. В цей період проводиться реставрація кірхи Святого Сімейства, кірхи пам'яті королеви Луїзи, Кенігсберзької біржі. Трохи пізніше був відновлений історичний вигляд Кафедрального собору і Ганзейской площі (площа Перемоги).

Військове і економічне значення

Таким чином, Калінінград є дивовижне змішання культур. І якщо шукати в Росії "вікно в Європу", то більш підходящого кандидата на це звання просто не знайти. Дійсно, місто має не тільки стратегічне військове та економічне значення. Це ще й один з духовних центрів сучасної Росії. Тут розташовано безліч музеїв і великих бібліотек, кілька театрів, зоопарк і ботанічний сад, а також Художня галерея. Окремої згадки заслуговує Кафедральний собор, який нарівні з бурштином є символом Калінінграда, т. К. В цьому релігійному центрі тісно переплітаються православна і лютеранська культури.

Краще місто Росії

Для того щоб дізнатися про всі визначні пам'ятки міста його звичайно ж потрібно відвідати. В якості підтвердження того, що час не буде витрачено в пусту виступають численні рейтинги, в яких Калінінград займає лідируючі позиції. Наприклад, журнал "Коммерсант" три роки поспіль (2012, 2013 і 2014) визнавав його найкращим містом Росії, а за версією "РБК" це ще й найкрасивіший населений пункт в країні.