Різниця між виборами і референдумом

Різниця між виборами і референдумом Справжня демократія полягає в тому, що народ бере безпосередню участь у власній долі і вирішує серйозні питання самостійно. Для вираження волевиявлення громадян існують такі форми прямої демократії, як вибори і референдум. Наявність подібних інститутів управління говорить про високий рівень розвитку суспільства.

Читати Далі →

Різниця між правами і свободами

Різниця між правами і свободами Права людини - найбільше досягнення цивілізації, адже саме завдяки їм цінність особистості була закріплена юридичним чином. Свободи відкривають простір для діяльності і прийняття рішень. Розуміння відмінностей даних категорій необхідно початківцям юристам і правозахисникам, які хочуть глибше розібратися в предметі своєї діяльності.

Читати Далі →

Різниця між заборонами і обмеженнями

Різниця між заборонами і обмеженнями В юриспруденції виділяються такі правові категорії, як заборони і обмеження. У чому полягає специфіка тих і інших? Зміст статті Що являють собою заборони в юриспруденції? Що являють собою обмеження в юриспруденції? Порівняння Таблиця Що являють собою заборони в юриспруденції?

Читати Далі →

Різниця між тендером і аукціоном

Різниця між тендером і аукціоном Проведення торгів дозволяє продавцю або замовнику послуги отримати найкращі умови покупки. Проведення тендерів та аукціонів регламентовано законодавством, але у багатьох людей визначення даних понять викликає утруднення. Чим вони відрізняються між собою? Яку форму краще вибрати для конкретної ситуації?

Читати Далі →

Що дає вид на проживання?

Що дає вид на проживання? Російське міграційне законодавство дозволяє іноземним громадянам отримувати посвідку на проживання. Що це за документ? Що дає вид на проживання його власникові? Досліджуємо дане питання в таких аспектах: Зміст статті Сутність посвідки на проживання Які права і обов'язки мають власники російського посвідки на проживання?

Читати Далі →

Що робить юрист?

Що робить юрист? Професія юриста поряд зі спекулянтами і дамами легкої поведінки є одним з найдавніших професійних занять людини. Саме слово "юрист" походить від латинського слова "juris", що означає право. У новому XXI столітті юристами називають всіх людей, так чи інакше пов'язаних з законодавством і отримали вищу юридичну освіту в сфері юриспруденції.

Читати Далі →

Що робити, якщо втратив трудову книжку?

Що робити, якщо втратив трудову книжку? Згідно з вітчизняним трудовим законодавством, при працевлаштуванні громадянин, крім паспорта, документів про освіту, страхового свідоцтва (СНІЛС) та ІПН, зобов'язаний надати трудову книжку, яка згодом буде зберігатися у роботодавця і буде видана лише при звільненні.

Читати Далі →

Що потрібно, щоб поміняти паспорт РФ?

Що потрібно, щоб поміняти паспорт РФ? Паспорт - це основний документ, що посвідчує особу людини і підтверджує його громадянську приналежність, без нього складно обійтися в повсякденному житті. І в обов'язки росіянина законодавчо входить необхідність стежити за тим, щоб його власний паспорт був дійсний.

Читати Далі →

Що належить до персональних даних?

Що належить до персональних даних? При народженні кожній людині дається ім'я і видається свідоцтво про народження. Через роки громадянин отримує паспорт, страхове свідоцтво, ІПН та інші документи, які містять його персональні дані. При отриманні кожного з вищевказаних документів громадянин підписує згоду на обробку персональних даних, часом і не прочитавши документ.

Читати Далі →

Що писати в супровідному листі?

Що писати в супровідному листі? Незважаючи на вік інформаційних технологій, ми як і раніше продовжуємо писати супровідні листи, працювати з кореспонденцією і зверненнями, обробляючи тонни нікому не потрібних паперів. На жаль, повністю відмовитися від паперового носія інформації неможливо, так як більшість організацій не підключені до єдиної системи обміну інформацією.

Читати Далі →

Що входить в трудовий стаж?

Що входить в трудовий стаж? За останні роки пенсійна система в нашій країні пережила безліч змін. Пенсійна реформа 2013-2015 років вплинула на розрахунок страхової пенсії. Згідно з Федеральним законом "Про страхові пенсії" № 400-ФЗ, пенсія громадян РФ 1967 року народження і молодше буде формуватися за зовсім іншим принципом: новітня формула враховує як стаж, так і вік потенційного пенсіонера, а також розмір заробітної плати.

Читати Далі →

Що є громадським місцем?

Що є громадським місцем? Багато хто знає про те, що російське законодавство передбачає покарання за куріння і розпивання спиртовмісних напоїв в громадських місцях. Однак поняття це настільки розпливчасто, що не відображає в своїй назві конкретні приміщення і території. Так що є громадським місцем? Якщо звернутися до словника, то громадським місцем можна назвати частину вулиці і будівлі (споруди), яке вільно або за деяку плату доступно для людей в певний час або постійно.

Читати Далі →

Які організаційні документи затверджуються керівником організації?

Які організаційні документи затверджуються керівником організації? На будь-якому підприємстві є категорії документів, затвердження яких вимагає повноважень керівника. Це обумовлено їх найважливішою роллю в системі менеджменту фірми. Які організаційні документи затверджуються керівником організації в російській практиці управління підприємствами?

Читати Далі →

Як отримати паспорт в 14 років?

Як отримати паспорт в 14 років? Згідно з постановою Уряду № 828 від 08. 06. тисячі дев'ятсот дев'яносто сім "Про затвердження положення про паспорт громадянина Російської Федерації, зразка бланка та опису паспорта громадянина Російської Федерації", паспорт слід мати всім росіянам, які досягли 14-річного віку.

Читати Далі →

Як зробити опис документів?

Як зробити опис документів? В процесі діловодства на підприємстві може виникнути необхідність в тому, щоб той чи інший співробітник або менеджер сформував опис документів. Які правила її складання? Як зробити опис документів найбільш коректним чином? Ми можемо вивчити дане питання в таких аспектах: Зміст статті Загальні вимоги до складання опису Різновиди описів Почнемо з першого пункту.

Читати Далі →

Як зробити закордонний паспорт

Як зробити закордонний паспорт Наявність закордонного паспорта є необхідною умовою для в'їзду на територію багатьох іноземних держав. Тому, плануючи подорож, необхідно заздалегідь зайнятися оформленням даного документа. В середньому термін його виготовлення займає близько одного місяця, але існують і певні винятки, про які буде згадано в даній статті.

Читати Далі →

Як встановити батьківство?

Як встановити батьківство? Встановлення батьківства - спеціальна процедура, яка проводиться в тих випадках, якщо дитина народжена від чоловіка і жінки, які не перебувають у шлюбі. Існує кілька способів, як встановити батьківство, - в добровільному, судовому порядку, порядку окремого провадження. Зміст статті Добровільне встановлення батьківства Судовий порядок Встановлення батьківства в порядку окремого провадження Добровільне встановлення батьківства В разі якщо батько і мати досягли угоди про

Читати Далі →

Як дізнатися свій ІПН через інтернет?

Як дізнатися свій ІПН через інтернет? В Росії кожна працююча людина має власний номер, званий індивідуальним номером платника податків (ІПН). Цей ідентифікатор складається з 12 цифр, в яких зашифровані дані про суб'єкта федерації, місцевому податковому органі, особистому коді громадянина і контрольному коді перевірки правильності запису.

Читати Далі →

Різниця між агентським договором та договором комісії

Різниця між агентським договором та договором комісії Посередницькі договори дозволяють юридичним особам відстоювати свої законні права та інтереси за допомогою сторонніх організацій. Агентський договір, поряд з договором комісії і доручення, відноситься до найбільш поширених форм письмових угод. Проте, для конкретної ситуації керівництву компанії, а часом і звичайній людині, дуже важливо вибрати правильну форму угоди, яка буде найбільш точно відповідати ситуації і захистить від можливих зловжив

Читати Далі →

Різниця між агентським договором та договором доручення

Різниця між агентським договором та договором доручення Господарські відносини між суб'єктами підприємницької діяльності немислимі без делегування частини повноважень стороннім організаціям та фізичним особам. Для реалізації даного завдання використовуються агентські договори, а також договори доручення.

Читати Далі →

Різниця між акцією та облігацією

Різниця між акцією та облігацією На сьогоднішній день існує величезна різноманітність цінних паперів, що мають обіг на фінансовому ринку. Кожна з них має певні характеристики, а тому має обумовлену цінність для певного користувача. Найбільш цікавими цінними паперами для потенційних покупців є акції та облігації.

Читати Далі →

Різниця між аукціоном і конкурсом

Різниця між аукціоном і конкурсом Для найбільш ефективної реалізації і придбання товарів і послуг компанії і приватні особи беруть участь в різних конкурсах і аукціонах. У кожному конкретному випадку більш вигідна та чи інша форма проведення торгів. Щоб не помилитися з вибором, слід добре розуміти різницю між аукціонами і конкурсами, і їх особливості.

Читати Далі →

Різниця між банкнотою і векселем

Різниця між банкнотою і векселем В діловому світі нечесні на руку люди часто підміняють загальноприйняті поняття, прагнучи ввести в оману своїх партнерів. Найяскравіший приклад такого жонглювання фінансовими термінами - діяльність Мавроді і його компанії "МММ". Свої грошові зобов'язання вони видавали за банкноти, хоча по суті ті могли в кращому випадку виступати в якості векселів.

Читати Далі →

Різниця між ПП та ВП

Різниця між ПП та ВП В економічній системі Російської Федерації все частіше стали з'являтися індивідуальні підприємці або, як їх називають по-простому, приватні підприємці. А чи є різниця в цих двох поняттях? І як краще зареєструвати свою діяльність - як ІП або приватним підприємцем? Спробуємо розібратися в цьому питанні і знайти можливості його вирішення.

Читати Далі →

Різниця між договором і угодою

Різниця між договором і угодою Чутки про шахрайські оборудки, поширювані засобами масової інформації, змушують нас, обивателів, набагато більш уважно ставитись до тих документів, які ми підписуємо. Але людину, котра має юридичної освіти, може привести в замішання велика кількість спеціальних термінів і тонкість їх вживання.

Читати Далі →

Різниця між договором поставки та договором купівлі-продажу

Різниця між договором поставки та договором купівлі-продажу При укладанні комерційних угод важливо вибрати правильну форму договору. Це дозволить точно відобразити суть укладання відповідної угоди, прописати певні права та обов'язки сторін. У торгівлі різні види договорів часто підміняються одне одним, і це може використовуватися в чужих протиправних цілях.

Читати Далі →

Різниця між дарчим і заповітом

Різниця між дарчим і заповітом Подарувати або заповідати? У кожному разі є певні тонкощі і хитрощі, однак, часто простий обиватель плутає ці поняття і як підсумок - виконує абсолютно не агресивна дія. Можна навіть зустріти нерозуміння нотаріуса, який становить заповіт, тоді як ви хотіли всього лише подарувати або навпаки.

Читати Далі →

Різниця між філією та представництвом

Різниця між філією та представництвом Як філія, так і представництво є відокремленими підрозділами юросіб, а тому не завжди зрозуміло, в чому відмінність між цими двома поняттями і яке з них краще вибрати в тому чи іншому випадку. Подивимося, як закон визначає обидва ці терміни. Як зазначено в статті 55 Цивільного кодексу РФ, представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза місцем його знаходження, яке представляє інтереси юридичної особи та здійснює їх захист.

Читати Далі →

Різниця між фізичною та юридичною особою

Різниця між фізичною та юридичною особою Правові відносини виникають при взаємодії між різними суб'єктами, проте в цілому ряді випадків принциповим є фактична природа особи. Це дуже важливо для кримінального, цивільного, адміністративного, трудового законодавства. Розподіл суб'єктів правовідносин на фізичних і юридичних осіб становить особливу важливість для держави і суспільства.

Читати Далі →

Різниця між ГОСТ і ТУ

Різниця між ГОСТ і ТУ Системи сертифікації придумані для того, що класифікувати товар, вести офіційний облік товарів, що виробляються і продаються в країні, а також допомогти споживачеві орієнтуватися у всьому різноманітті продукції і самостійно відрізняти товари, що пройшли більш жорсткий контроль від товарів, що можуть істотно відрізнятися від загальноприйнятого стандарту.

Читати Далі →

Різниця між державною і політичною владою

Різниця між державною і політичною владою У всі часи найважливіші рішення приймалися невеликою групою людей, а то і одним людиною. Сьогодні експерти говорять про поділ політичної та державної влади, що пов'язано з розвитком плюралізму і формуванням великої кількості центрів сили і впливу. Що об'єднує, а що розділяє ці поняття?

Читати Далі →

Різниця між ІП і ТОВ

Різниця між ІП і ТОВ У Російській Федерації існують найрізноманітніші форми юридичних осіб, які мають певні права, обов'язки і повноваження. Дуже часто виникає ситуація, коли людина хоче відкрити свою власну справу, але не знає, яку форму господарювання йому вибрати - ІП або ТОВ. Варто сказати про те, що це два абсолютно різних поняття, що мають певні переваги і недоліки.

Читати Далі →

Різниця між комерційної та некомерційної організацією

Різниця між комерційної та некомерційної організацією Кожна людина неодноразово чув про таке поняття як комерційна організація, до того ж багато з них працюють саме в таких структурах. Але до всього іншого існує зовсім інший суб'єкт економічних відносин, сутність якого прямо протилежна - це некомерційна організація.

Читати Далі →

Різниця між контролем і наглядом

Різниця між контролем і наглядом Ми звикли до того, що контроль - це звична функція системи управління, яка здійснюється повсюдно на кожному підприємстві, організації і фірми. Питань про доцільність і потреби контролю, зазвичай, не виникає. Але іноді ми чуємо ріже слух слово "нагляд", яке у багатьох викликає недовіру, відторгнення і негативні емоції.

Читати Далі →

Різниця між крадіжкою і грабежем

Різниця між крадіжкою і грабежем У кримінальному праві часто буває важко провести розмежування між різними складами злочинів. Крадіжку з пограбуванням плутають особливо часто, адже за формальними ознаками обидва протиправних діяння схожі. І в першому, і в другому випадку об'єктом злочину є право власності.

Читати Далі →

Різниця між нормами права і соціальними нормами

Різниця між нормами права і соціальними нормами Прагнучи захистити себе від вседозволеності і анархії, людина придумала безліч норм поведінки, які мають як імперативний (обов'язковий), так і субсидіарний (договірної) характер. З їх допомогою людська цивілізація не тільки зберігає, а й примножує свої багатства і досягнення.

Читати Далі →

Різниця між ТОВ та ЗАТ

Різниця між ТОВ та ЗАТ Хочу відкрити свій бізнес, але не знаю, яку з організаційно-правових форм вибрати. Що зручніше і вигідніше - ТОВ або ЗАТ? Як правило, такі питання виникають перед багатьма підприємцями-початківцями. І, найчастіше, вибір форми бізнесу робиться без детального аналізу. Але ж від цього залежить організація та ведення бізнесу.

Читати Далі →

Різниця між підвідомчості та підсудності

Різниця між підвідомчості та підсудності Часом навіть фахівцям в області юриспруденції буває важко розмежувати між собою ті чи інші поняття. Це в повній мірі стосується підвідомчості ( "відомство") і підсудності ( "суд"). При подачі заяв і скарг в загальні і спеціальні судові органи, дуже важливо не помилитися.

Читати Далі →

Різниця між пожежею і загорянням

Різниця між пожежею і загорянням Часто прості обивателі не можуть відрізнити локальне загоряння від глобального пожежі: в обох випадках є вогонь, багато диму, кіптява, страх і паніка, прагнення якомога швидше загасити джерело неприємностей. Все це так. Але все ж варто розуміти різницю між загорянням і пожежею, щоб своєчасно встановити ступінь небезпеки для оточуючих людей і майна та вжити відповідних заходів.

Читати Далі →

Різниця між правовим і нормативним правовим актом

Різниця між правовим і нормативним правовим актом Наше життя складається з величезної кількості юридичних норм, закріплених в різних документах. У загальному сенсі їх називають "законами" і розмежовують в залежності від сфери застосування. Тим не менш, саме по собі законодавство є багатоплановим і має велику кількість інститутів.

Читати Далі →