Чи варто ІП відкривати розрахунковий рахунок в банку

Чи варто ІП відкривати розрахунковий рахунок в банку

Розрахунковий рахунок використовується для безготівкового розрахунку з клієнтами і постачальниками. Він надається в рамках РКО - комплексу послуг для проведення різних операцій (від сплати податків до нарахування заробітної плати працівникам). Розрахунковий рахунок не обов'язковий для ІП, але він дозволяє отримати ряд переваг. Досить вибрати банк, чиї умови відповідають специфіці бізнесу (часто операціям).

Вибрати підходяще фінансова установа можна на сайті vsezaimyonline. ru. Найбільший агрегатор фінансових інструментів пропонує широкий спектр варіантів. Дані про умови та особливості РКО оновлюються щомісяця. Це дозволяє приймати рішення з використанням актуальної інформації.

5 причин завести розрахунковий рахунок:

  1. Розширення бази клієнтів. Багато покупців і контрагенти вважають за краще розраховуватися безготівковим способом. Можна замовити торговий або інтернет-еквайринг для оплати через пластикові картки. Це допоможе отримати на 20-30% більше клієнтів в залежності від сфери діяльності.
  2. Збільшення розміру разової угоди. Використання готівки для оплати товару і послуг допускається, якщо сума не перевищує 100 000 руб. В інших випадках законодавство вимагає використовувати виключно безготівковий розрахунок. Проводити операції через розрахунковий рахунок буде потрібно навіть в тому випадку, якщо перевищує ліміт для готівкових коштів договір оплачується по частинах протягом тривалого терміну.
  3. Поліпшення репутації. Багато великих компаній і клієнти співпрацюють тільки з ІП, котрі володіють розрахунковим рахунком. Наявність РКО дозволяє підвищити статус індивідуального підприємства та показати серйозність його намірів. Такий підхід з боку великих гравців обумовлений зручністю розрахунків.
  4. Додаткові можливості. РКО - це широкий спектр послуг, що дозволяють краще взаємодіяти із засобами. Інтернет-банкінг мінімізує потребу відвідувати банки. Окремі фінансові установи пропонують допомогу у веденні бухгалтерії, надають зарплатні та розрахункові карти з пільговими умовами обслуговування.
  5. Розвиток бізнесу. Наявність РКО дозволяє отримати більш прості умови кредитування. Це особливо важливо для розвитку бізнесу. Окремі банки пропонують овердрафт з першого дня обслуговування. Це критично при виникненні необхідності термінових розрахунків.

Банки пропонують різні умови обслуговування, тому кожен ІП може вибрати найбільш підходящий пакет РКО.