Цікаві рейтинги 2016: підсумки року, думки експертів

Рік, що минає - один з найяскравіших і багатих на події в XXI столітті. Він був сповнений сюрпризів, особливо в політичному плані.

Підсумки 2016 року

Підсумки голосування по виходу Британії з Євросоюзу і результати президентських перегонів в Америці змусили багатьох переглянути свої погляди на волевиявлення середнього класу, а також показали, наскільки люди втомилися від толерантності. А заодно спливли безліч давніх і не дуже секретів в потайничках Хілларі Клінтон і Дональда Трампа. Наприклад, Хілларі дорого обійшовся скандал з використанням домашнього поштового сервера для службової секретного листування.

В світі зірок сенсацією стало розлучення "Бранджеліни", пари, яка багато років була зразком щасливою і красивою сім'ї. Виявилося, що у багатодітних подружжя (у Анджеліни і Бреда 6 дітей) дуже часто були скандали, няні змінювалися як рукавички, а Анджеліна страждала від анорексії і спалахів агресії. А поки Джолі займалася справами сімейними, інші знамениті актори радували глядачів цікавими новинками кіно 2016 року. Взяти того ж "Дедпулу" з Райаном Рейнольдсом, якого не можна дивитися дітям через криваві і відвертих сцен, але якого полюбили тисячі дорослих глядачів за чудовий, нехай і чорний гумор. У числі кращих фільмів року виявилися "Фантастичні звірі і де їх шукати" з всесвіту Гаррі Поттера і "Доктор Стрендж" з екс-Шерлоком Бенедикт Камбербетч.Серед книг бестселерами продовжують залишатися найбільше читають книги, які були удостоєні екранізації. З серіалів масу хвалебних відгуків заслужила "Гра престолів", яка рік за роком радує глядачів лихими поворотами сюжету і несподіваними смертями головних героїв.

В області спорту найскандальнішої і політизованою за багато років стала літня Олімпіада в Ріо. У число найбільш обговорюваних подій увійшли: відсторонення майже третини російської збірної від Ігор, відверте підігравання організаторів Олімпіади американським спортсменкам (їм дозволили повторно пробігти естафету через нібито втраченої з вини суперниць паличці), спільне фото спортсменів Південної і Північної Кореї. А ще Міжнародний Паралімпійський комітет заборонив росіянам брати участь в Паралімпіаді, після чого Росія вирішила влаштувати альтернативні гри.

Прогнози на 2017 рік

2017 обіцяє бути не менше щедрим на цікаві новинки в світі кінематографа (рекомендуємо наш список найбільш очікуваних фільмів 2017 року), політики та шоу-бізнесу.

З очікуваних автоновинок 2017 року стоїть відзначити вітчизняну LADA XRAY Cross з повнопривідною версією і Kia Soul 2017 року, який увійшов в кращі позашляховики і кросовери за версією Car and Driver.

Що стосується технологій, в 2016 році безліч якісних телефонів увійшли до рейтингу кращих смартфонів 2016 року, в новому році в число найбільш очікуваних смартфонів входять Apple iPhone з екраном, повністю заповнює фронтальну поверхню (хоча це поки лише чутки), а також смартфони з 4K-дисплеєм і можливістю безконтактних платежів. Чи вдасться виробникам гаджетів здивувати нас новими рішеннями, як то кажуть, покаже час.

Рейтинг Росії на міжнародній арені, думка експертів

Багатим виявився цей рік і на рейтинги країн. Окрему увагу приділимо положенню Росії в міжнародних рейтингах.

Позиція Росії в міжнародних рейтингах:

  • 40 місце в рейтингу країн для ведення бізнесу (версія Світового банку)
  • 52 місце за рівнем свободи інтернету (Freedom House)
  • 95 місце < в рейтингу процвітаючих країн (Legatum Institute) 126 місце
  • в рейтингу благодійності (Charity Aid Foundation ) 8 місце
  • по вартості бензину (Bloomberg) 55 (останнє) місце
  • в рейтингу охорони здоров'я (Bloomberg) Ми попросили експертів прокоментувати такий стан справ і дати свою оцінку.

Вадим Горжанкін, керівник PR-агентства "Червоне Слово".

"У більшості рейтингів Росія займає місця явно нижче тих місць, які могли б вважатися об'єктивними. У той же час, нерідко колишні республіки СРСР, що підтримують курс на дистанціювання з Росією і зближення з Євросоюзом і США демонструють вже дуже вражаючі показники. Мова йде про такі країни як Грузія, Естонія, Україна і т. п. що явно говорить про високий рівень заангажованості багатьох рейтингових проектів. Це стосується не тільки рейтингів, а й різних премій. Досить згадати про те, що Президент США Барак Обама ста лауреатом Нобелівської премії миру за 2009 рік. Хоча дивуватися не варто, так і повинно бути, якщо враховувати сьогоднішню міжнародну обстановку. "

Олена Румянцева, президент Центру економічної політики і бізнесу, доктор економічних наук, професор."Міжнародні рейтинги - це все ж суб'єктивні оцінки, які залежать від зібраної інформації, методик її аналізу, рівня компетентності, знань їх авторів і тиску, в т.ч. шляхом підкупу, зацікавлених у високих місцях сторін або переважаючою ідеології.

В умовах корупції та наслідків рейдерських захоплень успішно працювали за радянських часів, на початку перебудови підприємств, найімовірніше, контекст успішності саме злився з корупцією бізнесу, яка не провалять наданням непояснених преференцій конкурентам, не переслідуватимуть зайвими перевірками, чи не обкладуть даниною хабарники - від малого до великого. Шікующая за рахунок недоплат заробітної плати та адресної соціальної допомоги, знецінюються накопичення мільйонів людей і моральні підвалини (вічні моральні цінності) панівна корупція веде вбік навіть від обговорення падіння рівня життя для більшості населення всередині країни як малозначимого в даний час для стратегії розвитку питання (в його інтегрованому вигляді), в той час як в міжнародних рейтингах рівень життя постійно оцінюється з різних сторін з тим, щоб таким чином зайвий раз забезпечити блокування позов вантажують корупцією даними.

При всіх застереженнях врахування ступеня суб'єктивності-об'єктивності міжнародні рейтинги, в той же час, дозволяють нам не топтатися на місці в умовах знецінення праці мільйонів громадян та подання нереальних, сильно преукрашенних даних про дійсність в різноманітних показниках, які, повторимо, в Росії публічно не оцінюються і комплексно не розглядаються: останнє місце в рейтингу охорони здоров'я (а в Росії, якщо вірити пропаганді, все добре з медициною, тільки громадяни стали хворіти частіше, але парадокс полягає в т ом, що російська медицина за рівнем свого розвитку - в цілому прогресивна, а по організації медичної допомоги - малоефективна), нижні позиції в рейтингу благодійності (а в Росії, якщо вірити пропаганді, майже всі публічні особи - в своїх намірах - благодійники), але і невисокий рівень свободи в інтернеті - потужного ідеологічного ресурсу, альтернативного корупційного (не рахуючи, звичайно, загрози терористичних атак, але в російській захисту інтернету від тероризму не все так позитивно однозначно, дієво і зріло).8-е місце за вартістю бензину - це теж серйозний сигнал погіршення рівня життя в країні, але і результат спланованих дій, що виражаються в застосуванні все нових і нових способів вилучення коштів у населення на користь вузьких груп - одержувачів вигод від такого перерозподілу численних фінансових потоків. Тому і в рейтингу процвітаючих країн вихід на високі позиції поки не відбувся, але і не зможе без істотних зусиль компетентних сторін скластися сам по собі, "по щучому велінню". "