Цікаві факти про Титанік: міфи, історії і фото в нашому топ-10

Мільярди людей в усьому світі стежили за тим, як тоне Леонардо Ді Капріо у фільмі "Титанік". Ця стрічка заснована на справжніх подіях, що сталися близько опівночі 14 квітня 1912 на борту розкішного лайнера "Титанік". Міфи, факти, фото, присвячені цій події, ви знайдете в нашому топ-10 маловідомих фактів і дивно цікавих історій про "Титаніку" .

Зміст:

  • 10. Квиток ціною в невеликий статок
  • 9. Ті, що врятувалися собаки
  • 8. Зіпсований медовий місяць
  • 7. Фатальна помилка капітана
  • 6. Прибуток від катастрофи
  • 5. Справжній герой
  • 4. Всяка всячина
  • 3. Випив і вижив
  • 2. Довгі пошуки "Титаніка"
  • 1. Проклята мумія

10. Квиток ціною в невеликий статок

Для пасажирів, які подорожують першим класом, ціна квитка становила 4350 доларів, що в наш час еквівалентно 106 310 доларів. Така вартість проїзду пояснювалася високими стандартами обслуговування і підвищеним комфортом кают.

9. Ті, що врятувалися собаки

Незважаючи на те, що на "Титаніку" не знайшлося достатньо шлюпок, щоб врятувати всіх людей, в числі 712 пасажирів, що вижили були вказані три собаки. Один пекінес і два померанских шпіца. А одна з пасажирок "Титаніка" відмовилася покинути борт без своєї собаки і загинула разом з нею.

8. Зіпсований медовий місяць

Якщо ви дивилися фільм про "непотоплюваний" лайнер, то пам'ятайте емоційні сцени з Джеком і Роуз в останні хвилини, коли тонув "Титанік".Історичні факти такі: 13 пар святкували свій медовий місяць на цьому гігантському кораблі. На жаль, вони, ймовірно, увійшли в число 1 513 потонулих пасажирів.

7. Фатальна помилка капітана

Капітан "Титаніка", 62-річний Едвард Джон Сміт, мав величезний послужний стаж. Ось тільки у нього був багатий досвід управління вітрильними суднами і невеликий - пароплавами. Через нестачу знань Сміт продовжував командувати екіпажу йти на повній швидкості (22 вузли), навіть коли "Титанік" увійшов в небезпечну льодову зону. Результат відомий.

6. Прибуток від катастрофи

Існує кілька фільмів і телевізійних шоу, які більш-менш достовірно "експлуатують" факти про "Титаніку". У їх числі: "Титанік" (1943 рік), "Непотоплювана Моллі Браун" (1964 рік), "Секрети Титаніка" (1986 рік), "Привиди безодні: Титанік" (2003 рік), "Титанік: Кров і сталь" ( 2012 рік). А фільм про Титаніку Джеймса Кемерона, знятий в 1997 році, приніс творцям прибуток в мільярд доларів, а також завоював 11 Оскарів, включаючи кращий фільм і кращу нагороду за режисуру.

5. Справжній герой

Чарльз Герберт Лайтоллер був другим помічником капітана на "Титаніку" і зробив все можливе для евакуації жінок і дітей. Сам офіцер дивом врятувався, зістрибнувши з корабля і допливши до плаваючої догори дном складаний шлюпки, на якій опинилося 30 осіб. До ранку їх підібрали моряки з корабля "Карпатія". Лайтоллер дожив до похилого віку - 78 років.

4. Всяка всячина

"Титанік" напоровся на айсберг в перший же свій вихід. І це єдиний океанський лайнер, який пішов на дно через айсберга. Крім того, колишній лідер і засновник Північної Кореї Кім Ір Сен народився 15 квітня 1912 року (коли затонув "Титанік").

3. Випив і вижив

В цікаві факти про "Титаніку" увійшла історія п'яного корабельного шеф-пекаря Чарльза Джуфіна.Температура в Атлантичному океані під час трагічних подій на "Титаніку" була близько 0. 56 градусів за Цельсієм. Через це люди не могли вижити в ній довше 15 хвилин. А неабияк пізнав міцного Джуфін до моменту свого порятунку замерзав у воді протягом двох годин. Він довів, що п'яним не одне лише море по коліно, а й океан по плече.

2. Довгі пошуки "Титаніка"

Знадобилося 73 роки, щоб виявити уламки "Титаніка". Це сталося в 1985 році. Корпус лайнера був розділений на дві частини і захоплений на глибину 3784 м.

1. Проклята мумія

Точно відомо, як сталася загибель "Титаніка". Наукові факти незаперечні: красень-лайнер затонув через айсберга. А ось про вантаж, який віз "Титанік", ходило безліч чуток. Один з них: в катастрофі винна мумія віщунки Аменофіс IV, яку взяли на борт за розпорядженням британського історика лорда Кентервіля. Як особливо цінних предметів, які ящик з мумією знаходився біля капітанського містка.

Через деякий час після катастрофи газети почали публікувати розповіді пасажирів "Титаніка". Деякі з них стверджували, що незадовго до катастрофи капітан був поруч з ящиком Аменофіс IV. Після чого його поведінка стала надзвичайно дивним, а на повідомлення про льодову загрозу не було своєчасної реакції.