Цікаві факти про каву (топ-8)

Немає в усьому світі напою, популярнішим кави. Хоч раз його спробували, напевно, всі жителі планети і багатьом він припав до смаку. Деякі люди не можуть і дня прожити без улюбленого напою, але не всі достатньо знають про цей продукт. Ми підготували для вас деякі цікаві факти про каву .

Зміст:

  • Кава росте на дереві
  • Значення слова "Арабіка"
  • Рецепти кави
  • Цікаві кавові традиції
  • Корисні властивості
  • Боротьба з комахами
  • Кавовий смак
  • цікаві факти про приготування кави

Кава росте на дереві

Його зерно являє собою насіннячко, яке знаходиться всередині ягоди, схожою на вишню. Вони досягають зрілості не всі відразу, тому збір кави відбувається вручну. Необсмажені зерна кави можуть зберігатися до року, не втрачаючи своїх властивостей. Найкраще тримати їх в мішках з конопель.

Значення слова "Арабіка"

Найменування сорту "Арабіка" пов'язане з назвою кавового лісу в Ефіопії. У Таїланді виробляють каву "Чорний бивень". Слонам згодовують суміш зерен кави, бананів і цукрової тростини. Така процедура видаляє зайву гіркоту і надає особливий аромат. За такою ж технологією отримують найдорожчі сорти кави: "Kopi Luwak" на острові Суматра. Місцеві тварини лювака споживають в їжу тільки плоди кавових дерев, причому вибирають найкращі. Потім залишається тільки зібрати відходи їх життєдіяльності і витягти кавові зерна.

Рецепти кави

Є багато рецептів приготування кави.Наприклад, особливий секрет Бетховена полягав в тому, що на порцію необхідно ні більше ні менше, а рівно 60 зерен кави. Кава "Американо" з'явився під час Другої світової війни. Солдати з Америки не звикли до міцного напою, який подавали в Європі, і просили розбавити його водою. Назва "Капучіно" пов'язано з темним одягом ченців, а вершкова шапка - з кольором їх волосся. Сьогодні цілком можна приготувати смачний капучино в домашніх умовах, використовуючи популярні кавомашини De'Longhi.

Цікаві кавові традиції

В арабських країнах існує така традиція: чоловік повинен готувати каву і приносити своїй дружині в ліжко. Якщо напій приготований погано, дружина може подати на розлучення.

Корисні властивості

В одній чашці чорної кави без додавання цукру немає калорій. Ця інформація буде цікава для любителів дієт. Кава додає бадьорість не тільки людям - він здатний оживити чахнущіе рослини.

Боротьба з комахами

Невеликі мішечки, з кавовими зернами розкладені в шафах, не тільки захистять від молі, а й додадуть одязі приємний кавовий аромат. Підпалений кавова гуща допоможе відлякати настирливих комах.

Кавовий смак

Неповторний аромат і смак кави додає кавове масло, здатне розчинятися у воді.

Цікаві факти про приготування кави

В різних країнах вважають за краще свої тонкощі в приготуванні і подачі цього напою. В Італії люблять каву з цукром, в Мексиці в нього додають корицю, в Австрії його прикрашають шапкою зі збитих вершків, в Ефіопії подають до кави сіль, а в Марокко - перець. На Сході розфарбовують смак напою різними спеціями.