Як правильно користуватися автоматичною коробкою передач?

Як правильно користуватися автоматичною коробкою передач?

Автоматична КПП для початківців водіїв буде, мабуть, найбільш прийнятним варіантом оснащення автомобіля. І хоча ніхто не заперечує достоїнств подібної коробки, не варто забувати про те, що існують у неї і певні недоліки. АКПП як складний механізм потребує хорошого догляду і дбайливе ставлення. Так як правильно користуватися автоматичною коробкою передач, щоб не вивести її завчасно з ладу і максимально реалізувати її переваги?

Зміст статті

  • Деякі відомості про АКПП
  • Про використання АКПП

Деякі відомості про АКПП

Подібним коробкам останнім часом віддають перевагу багато водіїв, особливо початківці. На загальну думку, АКПП полегшує керування автомобілем, автоматично підтримуючи необхідний режим руху і не відволікаючи водія від контролю над ситуацією на дорозі. Однак при всій популярності цього пристрою часом не всі водії повністю використовують можливості, надані такою коробкою.

Її основне призначення - автоматичне зміна крутного моменту при його передачі від двигуна до коліс в залежності від конкретних умов руху. Є кілька різних типів АКПП (гідравлічна, варіаторная, роботизована), але кожної з них притаманні в загальному однакові режими роботи.Вони показані на малюнку нижче:

натисніть на картинку для збільшення

Існують свої особливості поведінки АКПП в кожному положенні важеля перемикання, але їх можна буде торкнутися, розглядаючи, як правильно користуватися автоматичною коробкою передач при русі машини.

до змісту ↑

Про використання АКПП

Управління АКПП здійснюється педаллю газу. Чим вона сильніша натиснута, тим вище швидкість. Для її зменшення необхідно зняти ногу з педалі або скористатися гальмом. Тепер трохи детальніше про різних ситуаціях при роботі АКПП.

Якщо автомобіль нерухомий і розташований на парковці, важіль управління коробкою повинен перебувати в положенні Р. Воно еквівалентно включеної швидкості при стоянці в механічною КПП, коли блокуються колеса. Однак додатково треба затягнути ручник. Для початку руху слід попередньо натиснути на педаль гальма, при втопленою кнопці зняття фіксації перевести важіль управління АКПП в потрібне положення (D - вперед, R - задній хід).

Знявши ручник і відпускаючи педаль гальма, ви помітите, що автомобіль почав рух. Змінюючи положення педалі газу, можна регулювати швидкість переміщення (сильніше натиснути - швидкість вище, відпустити - швидкість знизиться). Фактично при знаходженні важеля в положенні D в звичайних умовах і відбувається рух. При цьому не потрібно ніяких перемикань передач, водієві залишається тільки натискати або відпускати педаль газу, контролюючи швидкість, та управляти напрямком переміщення машини.

Положення D - основне в процесі руху і дозволяє їхати з будь-якою швидкістю, доступною автомобілю. Але якщо дорога розбита або машина спускається з гори, то необхідно перевести важіль управління АКПП в положення 2.Воно характеризується вибором зниженої передачі (якщо порівнювати з МКПП - не вище другого). Можна застосовувати такий режим для гальмування двигуном. Не варто його включати на швидкості, що перевищує 80 км на годину, а також переходити при цьому в нього з положення D.

L - ще більш низька передача в порівнянні з режимом 2. Положення варто використовувати при витягуванні застряглого машини, рух по бездоріжжю або значним ямам і вибоїнах. Швидкість переміщення автомобіля в цьому положенні важеля перемикання АКПП мінімальна.

Щоб правильно користуватися автоматичною коробкою передач, треба знати деякі її особливості. Вона не любить прискорень і гальмувань. Зокрема, рух з пробуксовкою - один з тих факторів, що сприяє її виходу з ладу. Крім того, не варто тягнути на тросі автомобіль з АКПП, хоча це і допускається на відстань не більше 50 км. Краще відразу скористатися евакуатором.

І ще важливий факт - в зимовий час не заводите машину з АКПП буксируванням. Наслідком цього може бути вихід її з ладу. Необхідно також знати, що треба постійно контролювати рівень масла в коробці, а також використовувати тільки спеціальні його сорти (трансмісійне), ухваленими. Додаткова інформація про роботу АКПП приведена на відео:

АКПП останнім часом повсюдно витісняє звичайну КПП. Автомат найкращим чином підходить для початківців водіїв, позбавляючи їх від перемикання передач і дозволяючи зосередитися виключно на керування транспортним засобом. Але забезпечуючи цілий ряд переваг, АКПП вимагає обережного ставлення і дотримання правил при експлуатації.