Як тягнути в world of Tanks (WoT)?

Як тягнути в World of Tanks (WoT)?

В "Світ танків" кожен день приходять нові гравці. Розробники гри "заманюють" новачків акціями, конкурсами та різноманітними бойовими завданнями. Наприклад, в вересня 2014 гравці World of Tanks можуть отримати два унікальних танка: китайський Type 62 і радянський КВ-220. Обидва танка на момент написання статті вважаються подарунковими. Придбати їх в преміумному магазині неможливо. Type 62 - це класичний легкий танк, створений для розвідки. Що стосується КВ-220, прозваного "електриком", то він відноситься до "нагібаторам" п'ятого рівня. Посилена броня корпусу і вежі дозволяє танковать і приносити користь команді. Тягти бої на КВ-220 - одне задоволення. Бажаєте побачити "електрика" в ангарі? Заводите легкі танки і виконуйте бойові завдання. Не знаєте, як тягнути в World of Tanks? Дана стаття вам обов'язково допоможе розібратися з цим питанням.

Правда, перед тим як усвідомити основи нагібаторства, потрібно зрозуміти, що в грі існує три класи гравців:

 • нагібатори, які знищують всіх на своєму шляху;
 • "олені", які зливаються на початку бою і не приносять команді користь;
 • звичайні гравці, які можуть проявити себе в окремих боях як нагібатори або злитися, як олені.

По суті, в бою страшні всі три класи гравців, так як ніхто не знає, чого чекати від "оленя", а від нагібатора і поготів. Але дотримуючись ряд правил, ви будете тягти бої раз по раз.Причому під гравцями, які тягнуть бій на собі, маються на увазі геймери, що набили за бій найбільше Фрагів, утрати і досвіду. Не обов'язково тягнути на топової техніки. Нерідко гравці на танках 5-6 рівня примудряються знищувати по 7-10 ворожих машин.

натисніть на картинку для збільшення Зміст статті
 • Правило № 1. Підготуйте клієнт гри.
 • Правило № 2. Навчіться оцінювати суперника.
 • Правило № 3. Не лізьте на рожен.
 • Правило № 4. Грайте взводом.
 • Правило № 5. Будьте розумні.

Правило № 1. Підготуйте клієнт гри.

Як правило, у всіх досвідчених гравців з хорошим скіллом встановлені модифікації. Розробники не забороняють установку модів на World of Tanks. Тому перш за все встановіть на клієнт "Мира танков" наступні моди:

 • покращений приціл дозволить вам отримати інформацію про час зарядки, дальності польоту снаряда (для арти);
 • за допомогою "розумної" міні-карти легко визначити типи танків на тому чи іншому фланзі;
 • комплексний XVM-мод з "оленемером" (панель особистого шкоди, визначення "боєздатності" гравців);
 • інформаційна панель танків - невеликий мод, що дозволяє прямо в бою дізнатися характеристики танка і встановлене знаряддя.

Крім установки модов, рекомендується включити "серверний приціл" в грі, а також відключити розгойдування танка в снайперський режимі і динамічну камеру.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Правило № 2. Навчіться оцінювати суперника.

На початку бою у гравців є 30 секунд. Не витрачайте цей час даремно: визначте найсильніших ворогів за допомогою "оленемера". Ними не обов'язково будуть топові бойові машини. Дуже часто на "Маус" і E100 зустрічаються гравці зі статистикою нижче 47%.Такі "вояки", як правило, не приносять користі в боях і зливаються в перші п'ять хвилин бою.

Аналіз техніки ворога - теж важливий фактор. Наприклад, якщо у противника багато середніх танків, то слід враховувати цей фактор і займати позиції далеко від них, якщо ви на пт-сау або САУ. Наприклад, кілька середніх танків можуть бути "ініціаторами" перемоги на Малинівці з верхнього респа, якщо їх пустити по першій лінії.

Інший приклад: катаючись на арте, ви з часом дізнаєтеся самі затишні місця підсвітки легкими танками і розташування артилерії. Наприклад, якщо вас закинуло на карту "Прохорівка" і у ворога є легкий танк, то існує велика ймовірність того, що він буде підсвічувати алею з квадрата E1. Тому не пошкодуйте снаряда, пальне в кущ - і в більшості випадків ви отримаєте фраг.

до змісту ↑

Правило № 3. Не лізьте на рожен.

Як правило, всі ті, хто тягне бої, доживають до середини бою з повним запасом міцності. Якщо ви хочете нагинати, то не лізьте на першу лінію бою незалежно від того, в топі ви чи ні. Якщо ви зіллєтеся в перші хвилини або втратите більшу частину міцності, користі від вас, природно, не буде. Намагайтеся дамажіть противника з середньою / дальньої дистанції. Єдиний клас техніки, який зобов'язаний бути на передовій, - це легкі танки. Але і на них потрібно вміти нагинати. Більшість гравців з криком: "олололо, світло!" відправляються в першу хвилину бою на базу ворога і зливаються, а потім скаржаться на артилерію, що так їм не допомогла. Не будьте такими "оленями", і все у вас вийде.

до змісту ↑

Правило № 4. Грайте взводом.

Як тягнути в WoT? Взвод з двох-трьох танків - відмінний спосіб тягнути бої.Правда, нагинають тільки взводи, чиї дії злагоджені та скоординовані. Взводи з новачків не здатні затягнути бій, бо вони не мають досвід і скіллом. Досвід гри приходить з часом. Наприклад, граючи у взводі з трьох середніх танків, потрібно враховувати рельєф місцевості і ключові точки, а артовзвод - це і зовсім грізна сила. Зазвичай досвідчені взводи гравці беруть під взвод ще одного світляка. Легкий танк підсвічує ворогів, а дві артилерії їх знищують. В результаті взвод тягне бій і отримує величезну кількість кредитів і досвіду.

Якщо вас запросили у взвод, то враховуйте рейтинг гравця. Не варто виходити у взводі з гравцем, ККД якого нижче 1000. У бою він не принесе користі і лише зіпсує статистику. Намагайтеся воювати у взводі з досвідченими гравцями. Крім перемог, ви навчитеся у них правильно танковать, світити і знищувати ворога.

до змісту ↑

Правило № 5. Будьте розумні.

Мабуть, дане правило є найголовнішим. Запам'ятайте основоположні принципи:

 • не втрачайте розум в бою і не віддавайтеся повністю емоціям;
 • , не будьте одинаком в боях, проривається оборону ворога "зграями";
 • не стійте на відкритій місцевості;
 • Не робіть дурниць (раш на артилерії, ололо-світло на легкому танку і т. Д.);
 • не заважайте зливатися ворогам і вести вогонь один одному;
 • не стійте за пт-сау і не женіться за фрагами.

натисніть на картинку для збільшення

Пам'ятайте, що в WoT гравці відрізняються не тільки танками і скілованним екіпажем, а й умінням грати. Якщо ви вважаєте, що ви погано граєте, то вчіться на своїх помилках. Записуйте бої і переглядайте їх в подальшому. Це дозволить вам визначити, що ви не так зробили в бою.

Вчіться на чужих помилках, частіше дивіться VOD-и від досвідчених гравців на Youtube, а також відеоролики з оглядами карт і тактик.Чим більше ви знаєте про танки, тим вищі ваші шанси на перемогу.