Як вивезти собаку за кордон?

Як вивезти собаку за кордон?

Незважаючи на те що подорож з чотириногим другом є досить клопіткою процесом, він доставляє багатьом людям справжнє задоволення. Адже куди приємніше спостерігати за адаптацією вихованця на новому місці, ніж перебувати в невіданні щодо його стану та умов утримання. Саме тому деякі господарі вважають за краще відпочивати виключно в компанії братів менших. Крім того, бувають і безвихідні ситуації, коли прилаштувати пса на час від'їзду не представляється можливим. Ось і доводиться любителям тварин ламати голову над питанням, як вивезти собаку за кордон. Відповідь на нього буде представлений в матеріалах статті.

Зміст статті

  • Підготовка документів
  • Подорож авіалініями
  • Залізнична поїздка

Підготовка документів

Основна складність у вивезенні собаки за кордон криється в необхідності збору величезної кількості супровідних паперів. В першу чергу до них належить ветеринарна книжка міжнародного зразка, заповнена англійською мовою. У ній повинні бути вказані ПІБ власника і його домашню адресу, кличка собаки по родоводу, інформація про щеплення і номер мікрочіпа. Наявність останнього є обов'язковою умовою для ввезення тварини в європейські країни. Пройти процедуру чіпування можна практично в будь-якій державній ветеринарній клініці. Суть її дуже проста: під шкіру собаки вводиться пластина, яка містить дані про тварину та його власника.Інформація зчитується на митниці за допомогою спеціального пристрою. При в'їзді в неєвропейські країни наявність чіпа не потрібно. Однак породисті пси повинні мати клеймо.

Ще одним обов'язковим документом для подорожі з чотириногим другом є ветеринарна довідка форми № 1. Цей папір видається виключно в державних лікарнях, жодна приватна клініка не має таких повноважень. Отримати документ необхідно за три дні до від'їзду. Довідка виступає підтвердженням наявності у собаки щеплень від інфекційних захворювань. Що стосується вакцини від сказу, то вона повинна бути проставлена ​​не пізніше ніж за 30 днів до отримання свідоцтва.

Довідка форми № 1 видається на підставі ветеринарного паспорта собаки. У ньому мають бути присутні позначки про всі проставлених щеплення, наклейки з номерами вакцин, прізвище та печатка лікаря. Важливо простежити, щоб введені псу препарати відповідали міжнародним стандартам. Крім цього, що вивозиться за кордон собака повинна бути проглістогонена і оброблена від паразитів. Після отримання довідки встановленого зразка слід запевнити її в державному ветеринарному управлінні. Дана папір обмінюється на міжнародний сертифікат в момент перетину кордону. Цей документ необхідно пред'явити в країні прибуття для проходження ветеринарного контролю. На зворотному шляху господареві чотирилапого вихованця також доведеться подбати про оформлення довідки форми № 1.

Що потрібно, щоб вивезти собаку за кордон, крім вищезазначених документів? Власникам породистих псів потрібно ще й довідка від кінологічної асоціації (РКФ).Дана папір є свідченням того, що вивезення тварини не завдає шкоди російському собаківництва. Якщо ж пес виступає єдиним представником своєї породи на території країни, отримати подібну довідку буде вельми проблематично. Вищезгаданий документ також має бути наповнений англійською мовою.

Збираючись у подорож з чотириногим другом, необхідно завчасно дізнатися правила ввезення тварин в країну призначення. Одні держави вимагають додаткової вакцинації від інфекційних захворювань, інші - здачі аналізу крові на присутність антитіл до сказу. Також слід взяти до відома, що в ряді країн введена заборона на ввезення собак певних порід. Всю цю інформацію треба уточнити в консульстві приймаючої держави за місцем проживання.

до змісту ↑

Подорож авіалініями

Розповімо докладніше, як вивезти собаку за кордон на літаку. Перш за все, при купівлі квитка необхідно сповістити співробітників аеропорту про свій намір летіти з собакою. Це потрібно для того, щоб вихованцеві забронювали місце на борту. Так, наприклад, за правилами компанії "Аерофлот" в салоні літака можуть подорожувати не більше чотирьох псів. Якщо вихованець важить менше 7-10 кг (норми встановлюються перевізником), він летить в супроводі господаря всередині спеціальної перенесення. При проходженні процедури реєстрації в аеропорту потрібно внести плату за багаж понад норму в залежності від ваги тварини. Причому розрахунок суми відбувається виключно за тарифом першого класу.

Якщо вага собаки становить 10 і більше кілограмів, їй доведеться подорожувати в спеціальному багажному відділенні, призначеному для перевезення тварин.Воно відділяється від основного вантажного відсіку перегородкою і оснащується опалювальним устаткуванням. Вихованцеві належить летіти в прикручений до підлоги контейнері. На ньому закріплюється табличка з інформацією про собаку і її власника. Також до боксу додаються копії ветеринарного свідоцтва і страховки (при її наявності). Клітка для улюбленця повинна бути досить просторою, такий, щоб пес міг стояти, лежати з витягнутими передніми лапами і вільно розвертатися. Крім того, в контейнері обов'язково має бути присутня вода, в ідеалі - поїлка, закріплена на стінці клітини.

На летить в салоні літака собаку, незалежно від її породи і розміру, надівається намордник. Якщо ж пес подорожує в багажному відсіку, йому необхідний нашийник, а всередину клітини міститься відстебнутий поводок. Дно контейнера покривається одноразовими пелюшками або вологопоглинаючі підстилками. Незадовго до поїздки вихованця потрібно ретельно вимити, вигуляти і напоїти. Годувати тварину перед польотом не слід. За бажанням власника в аеропорту собаці можуть ввести заспокійливе.

до змісту ↑

Залізнична поїздка

Оскільки далеко не кожен господар готовий до здачі свого улюбленця в "багаж", деякі власники тварин віддають перевагу альтернативним способам подорожей. Мова в даному випадку йде про залізничне сполучення. Зупинимося докладніше на питанні, як вивезти собаку за кордон поїздом. Для цього власнику пса доведеться придбати багажний квиток, пред'явивши касирові ветеринарну довідку. Сума доплати за провезення собак великих порід розраховується на підставі їх фактичної ваги.

Вихованці невеликого розміру їздять всередині спеціальної перенесення.Якщо тварина відрізняється слухняністю і вихованістю, дозволяється випустити його з клітки і пересадити на полицю господаря, попередньо застеливши її пелюшкою. Що ж стосується собак великих порід, то, згідно з нормами, такі тварини можуть подорожувати або в неробочому тамбурі наступного за локомотивом вагона, або в поєднанні з оплатою всіх місць. Але, як показує практика, багато господарів спокійно провозять великих псів в плацкарті, попередньо домовившись з провідником. Очевидно, що вихованець повинен постійно перебувати на повідку і в наморднику.

Перед посадкою в поїзд тварина необхідно ретельно вимити з використанням спеціальних засобів. Годувати чотириногого друга слід не пізніше ніж за 6 годин до відправлення. Якщо ж собака подорожує даним видом транспорту вперше, її може просто заколисати. В цьому випадку останнє годування повинно здійснюватися приблизно за 12 годин до запланованого часу від'їзду.

Крім цього, господареві пса варто подбати про збір окремої сумки для вихованця. У ній повинні бути присутніми собача їжа, запас питної води, пара мисок, килимок або пелюшки в якості підстилки та ганчірки для протирання лап тварини після прогулянок. Також потрібно взяти з собою два ошийника: один строго за розміром, інший - більш вільний, в якому вихованець перебуватиме левову частку шляху. Собачий комбінезон теж стане в нагоді в дорозі на випадок прогулянок в негоду. Майстер-клас з пошиття даного аксесуара знайшов своє відображення у відеоматеріалі:

Після відправлення поїзда власнику пса слід уважно вивчити розклад зупинок. На його підставі можна буде скласти план вигулів і годувань вихованця.Цілком очевидно, що прийом їжі повинен здійснюватися незадовго до прибуття на великі станції. Прогулювати собаку необхідно на досить довгому повідку, щоб надати тварині можливість розім'яти лапи після довгого лежання. Ні в якому разі не можна давати собаці свободу, щоб не налякати інших пасажирів і не упустити його з виду. Оскільки вибіг на вулицю вихованець здатний залишити купку прямо посеред платформи, прогулювати його рекомендується між шляхами. Для цього слід дочекатися, поки більша частина пасажирів покине вагони, і пройти з твариною в самий кінець складу. Тоді можна буде спокійно вийти на вулицю і спуститися з платформи.

Таким чином, подорож з собакою таїть в собі безліч підводних каменів. Мова йде не тільки про збір великої кількості документів, але і про тонкощі ввезення тварин в певні країни. Крім того, така різка зміна звичної обстановки стане серйозним стресом для вихованця. Однак якщо поїздка в компанії чотириногого друга є не стільки примхою, скільки необхідністю, здійснити її цілком реально. Головне - добре підготуватися до цього заходу і налаштуватися на позитивний лад. Адже відкрита посмішка і доброзичливе ставлення виступають відмінним запорукою вирішення багатьох проблем.