Як почати рух на автомобілі?

Як почати рух на автомобілі?

Часом при початку руху навіть досвідчені автолюбителі роблять грубі помилки. Хоча насправді нічого складного в подібному маневрі немає, треба просто виконати ряд простих, але обов'язкових вимог. В першу чергу вони спрямовані на забезпечення комфортних умов при управлінні для самого водія. Так як почати рух на автомобілі, не заважаючи оточуючим і не піддаючи своє життя небезпеці?

Зміст статті

 • Попередня підготовка
 • Як це здійснюється
  • Початок руху на автомобілі з МКПП
  • Початок руху на автомобілі з АКПП

Попередня підготовка

Ситуації можуть бути різними, але нижче буде розглянута послідовність дій з самого початку. Отже, підходячи до автомобіля з боку дверей водія, відкривати її треба лівою рукою, інакше вам доведеться робити безліч зайвих рухів, щоб просто потрапити в салон. Після того як вона відкрита, права нога переноситься в область педалі газу, після чого можна сідати на сидінні.

Тепер необхідно відрегулювати його під себе, щоб займати правильне положення. Якщо цього не зробити, то швидко виникає стомлюваність, що позначається на безпеці руху. Посадка повинна відповідати наступним вимогам:

 • спина розташовується майже вертикально і щільно прилягає до спинки сидіння, це дозволяє мінімізувати можливі перешкоди на хребет ударів і вібрації;
 • ноги висунуті вперед.Вони повинні без додаткових зусиль діставати до педалей і в той же час не торкатися керма при їх постановці на підлогу;
 • обидві руки зручно розташовуються на кермі таким чином, щоб правою, не напружуючись і не змінюючи положення тіла, можна було дістати до важеля перемикання передач і включити будь-яку швидкість;
 • дзеркала заднього виду і бічного огляду необхідно відрегулювати так, щоб без повороту голови проглядалося простір позаду і збоку автомобіля. Рухатися повинні тільки зіниці очей.

Правильна посадка водія приведена на малюнку нижче.

натисніть на картинку для збільшення

При цьому ліва нога управляє зчепленням, а права - газом і гальмом. Зчеплення натискається тільки при початку руху і при зміні передач. Весь інший час ліва нога повинна перебувати на спеціальному майданчику.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо щось не так або ви відчуваєте якийсь дискомфорт при посадці, необхідно відрегулювати положення сидіння, рульової колонки і дзеркал. Сівши правильно, можна приступати до запуску двигуна і початку руху.

до змісту ↑

Як це здійснюється

Сама процедура визначається типом КПП, встановленої на вашій машині. Залежно від цього способи початку руху автомобіля і дії водія будуть дещо відрізнятися.

до змісту ↑

Початок руху на автомобілі з МКПП

 1. Спочатку необхідно переконатися, що включена нейтралка, для чого достатньо покачати важелем перемикання передач зліва направо. Якщо машина на нейтралці, він буде вільно переміщатися з одного боку в бік. Якщо передача включена, то, натиснувши педаль гальма, а потім зчеплення, треба переключити КПП в нейтральне положення.
 2. Слід переконатися, що гальмо (ручний) гальмо затягнуть (ручка управління піднята вгору). Якщо немає, то її потрібно встановити в потрібне положення, після чого відпускається педаль гальма.
 3. Тепер можна запускати двигун. Вичавлюється зчеплення, ключ повертається в положення "запалювання", загоряється індикатор на панелі приладів, і лунає гудіння бензонасоса. Коли воно пропаде, ключ повертається далі, включається стартер і починає прокручувати коленвал двигуна. Як правило, при справному автомобілі це не займає за часом більше 1-2 с.

  Коли мотор заробив, ключ повертається в положення "запалювання". Після чого треба дати двигуну час попрацювати і прогрітися, при цьому педаль зчеплення необхідно відпустити. Рушати з місця, особливо в зимовий час, можна після того, як температура ОЖ підніметься мінімум вище 50 ° С (по комбінації приладів). Якщо у вас немає ДГЗ, то слід включити ближнє світло, а також не забути пристебнути ремінь безпеки.

 4. Чи включається поворотник, натискаються педалі гальма і зчеплення. Оцініть обстановку навколо за допомогою дзеркал заднього виду і бічного огляду. Переконавшись, що немає попутних і зустрічних ТС, зніміть ручник, відпустіть педаль гальма і починайте злегка додавати газ. При досягненні по тахометрі 1500 оборотів плавно відпускайте зчеплення. Коли машина рушить з місця, злегка затримайте педаль в цьому положенні, а потім зовсім зніміть з неї ногу. Вона повинна бути переміщена на майданчик зліва.

Якщо все зроблено правильно, то машина рушить з місця. Порядок початку руху на автомобілі з МКПП, а також додаткову інформацію можна отримати при перегляді відео:

до змісту ↑

Початок руху на автомобілі з АКПП

В цьому випадку вся процедура спрощується.Після того як двигун запущено і ви переконалися, що немає перешкод, а поворотник включений, треба натиснути на гальмо. Потім ручку перемикання передач перевести в положення D. Відпустіть гальмо, і машина рушить з місця. Вся інформація про це маневрі приведена на відео:

Процедура початку руху має на увазі виконання ряду вимог. Їх, звичайно, можна пропустити, але в підсумку це позначиться на стомлюваності водія і загальної безпеки. Так що краще за все, щоб правила початку руху на автомобілі стали для вас звичними і виконувалися автоматично.