З чого почати створення своєї гри

З чого почати створення своєї гри

Світ комп'ютерних і мобільних ігор з кожним роком втягує в себе все більше і більше людей. Їх називають геймерами, і вони не бачать сенсу в житті без ігор. Втім, хтось говорить про те, що ігри - це хвороба, залежність, яку потрібно лікувати. Але знаходяться і люди, які заробляють на цій "хвороби": кожен день на світ з'являються нові захоплюючі ігри. І в голову будь-якого "хворого грою" людини напевно хоч раз приходила думка про створення власної гри. Як створити свою гру?

В нашому світі нових технологій гру створити простіше, ніж 5-10 років тому. Існують спеціальні програми для 3D-моделювання, готові движки для створення ігор. Потрібно лише трохи терпіння ...

Правила створення хорошої гри

Якщо ви запланували створити свою гру, перше, що вам потрібно, це ігровий досвід. Якщо ви не завзятий геймер, то вам складно буде реалізувати ігровий проект. Для того щоб створити гру, потрібно знати всі аспекти ігрового світу і володіти ігровою логікою. Потрібно представляти структуру ігрового проекту і сам процес гри, не робити чужих помилок і генерувати нові ідеї. Ніж унікальне проект гри, тим легше буде знайти гравців.

Але пам'ятайте, що звичайний користувач без будь-яких знань не зможе написати свою гру. Потрібно принаймні розуміти, що таке мови програмування, вміти працювати з 3D-редакторами і бути готовим вчитися чомусь новому.Благо в інтернеті можна знайти купу докладних спеціальних статей про створення ігор.

Процес створення своєї гри

Насамперед потрібно визначитися з ідеєю гри і жанром. Адже без основної ідеї створити гру не вийде. Якщо ідея може бути унікальною, то жанри ігор давно вже всім відомі. Найбільш популярні в ігровій індустрії FPS - шутери від першої особи. Гонки (жанр racing) також популярні. Досить поглянути на кількість ігор в цій категорії. Action поряд з шутерами зазвичай представляють собою стрілялку в стилі "вбий всіх". Серед досвідчених геймерів особливо популярні стратегії і їх піджанр RTS (стратегії в реальному часі). Втім, крім цих жанрів є багато інших, які варті уваги: ​​пригоди, симулятори, хоррори і т. Д.

Визначтеся з тим, що ви хочете бачити в грі. Вам потрібна "м'ясорубка" а-ля GTA, в якій поєднані як екшен з шутером, так і гонки на автомобілях та інших видах техніки? Або ви віддаєте перевагу суміш екшену з RPG в стилі Сталкера? Можливо, ви придумали абсолютно новий жанр.

Основою будь-якої гри, як і фільму, є сценарій. Сценарій повинен включати в себе систему гри, наявність ворогів, основних фішок, зав'язку гри і її кінцівку. Крім цього, у гри повинні бути свій інтерфейс, меню і своя графіка.

Як створити свою комп'ютерну гру, якщо ти не професійний програміст? Адже новачок не зможе написати з нуля движок гри. В цьому випадку можливий лише один варіант: використовувати конструктор ігор. Звичайно, можна піти і по складному шляху, намагаючись вивчити мову програмування і написати движок, або скористатися готовим ігровим движком.

З конструктором, звичайно, все набагато простіше.Це свого роду програма, в якій вже відтворена середовищі гри. Достатньо лише візуально розставити ігрові елементи, додати об'єкти і запустити сценарії. Правда, функціонал конструкторів постійно розширюється. Але чим більше функцій, тим дорожче обійдеться програма. Якщо ви не бажаєте платити за ігровий конструктор, то краще скористатися безкоштовною програмою 3D Rad.

Приклад роботи в 3D Rad показаний в цьому відеоролику:

Що стосується готових ігрових движків, то знання в програмуванні в будь-якому випадку будуть потрібні, адже, по суті, движок - це бібліотека створених об'єктів і функцій. Творцеві гри не знадобиться писати будь-які дії, так як все це вже буде в движку. Досить буде в спеціальних редакторах контенту створити графіку і підключити її до скриптів.

Якщо ви зважилися зайнятися 3D-моделюванням, то зверніть увагу на наступний софт: для 3D-графіки краще використовувати Blender, а 2D-графіку можна обробити Gimp'ом. Обидві програми безкоштовні, як і Audacity для редагування аудіо.

Безсумнівно, створення власної гри - довгий і важкий процес. Новачкові від таких ідей краще відмовитися, хоча, якщо є велика сума, то готову гру можна замовити в спеціальних ігрових студіях. За ваші гроші вони напишуть гру з будь-якого сценарію.